fbpx

20 maja – DNI OTWARTE w 6 przedszkolach

W sobotę 20 maja o godz. 10.00 zapraszamy na zajęcia Małej Ciuchci połączone z dniem otwartym do naszych 6 przedszkoli: BEMOWO 1, JABŁONNA, MOKOTÓW, URSUS, WILANÓW i WŁOCHY. Zapraszamy dzieci w wieku od 1 do 4 lat nie będące jeszcze przedszkolakami oraz ich rodziców.

Szczegółowy program dni otwartych 20 maja w godz. 10.00 – 12.00:

PC Bemowo 1 (ul. Lazurowa 67) – Żabka Matylda i kolorowe bańki 

W tym dniu zapraszamy dzieci na pokaz kolorowych baniek mydlanych oraz skocznych i tanecznych zabaw między latającymi bąbelkami. Ponadto zapraszamy wszystkie dzieci na wspólne zabawy z żabką Matyldą. Spotkanie rozpoczniemy zabawami w kącikach zainteresowań. Aktywność ta rozwija w dzieciach: kreatywność, samodzielność oraz pozwala nawiązywać relacje z rówieśnikami. Podczas zajęć maluszki nauczą się piosenki o żabce. Wspólnie spędzony czas umilą zabawy muzyczno-ruchowe oraz zabawy oddechowe, które mają na celu utrwalenie prawidłowego toru oddechowego.  Maluszki wcielą się w żabki i będą sprytnie uciekać przed boćkiem. Kolejną atrakcją będą zabawy z chustą animacyjną, której celem będzie wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka poprzez dostarczanie wrażeń wzrokowych, dotykowych, ruchowych oraz  integracji w grupie. Nie zabraknie również zabaw z ciastoliną oraz na torze przeszkód.

PC Jabłonna (ul. Przylesie 14) – Wiosenne zabawy z muzyką

Główną atrakcją spotkania będzie koncert muzyczny przygotowany przez profesjonalnych artystów. Będzie to muzyczna opowieść, która pozwoli małym słuchaczom przenieść się w zaczarowany świat muzyki i poznać różnorodne instrumenty. Następnie wszystkie dzieci wezmą udział w zabawach tanecznych „Zumba Kids”. W drugiej części spotkania zaprosimy nasze maluszki do wysłuchania wiersza „Paweł i Gaweł” inscenizowanego pacynkami. Następnie odwiedzimy bohaterów naszego teatrzyku, aby pomóc im odszukać brakujących części domu. Podczas tej zabawy będziemy doskonalili spostrzegawczość oraz orientację w przestrzeni. Nasze maluszki będą miały także okazję wykonać domy i domki z klocków różnej wielkości oraz z kształtek. Proponowana zabawa zachęca do odkrywania i poznawania przestrzeni poprzez twórcze działania oraz rozwija umiejętności wizualno – przestrzenne. Zorganizujemy także zabawy rozwijające świadomość przestrzeni oraz poczucie bezpieczeństwa. Zaprosimy także wszystkie dzieci pod kolorowy namiot z chusty animacyjnej oraz zachęcimy do wykonania pracy plastyczno – konstrukcyjnej „Domy i domki”.

PC Mokotów (ul. Postępu 17B) – Pszczółka Maja lubi śpiewać, czyli wesołe zabawy z muzyką

W tym dniu do przedszkola przyleci wesoła Pszczółka Maja, która zabierze dzieci w magiczną podróż po kwiecistej łące. Przy akompaniamencie pianina dzieci wraz z pszczółką zatańczą wiosenny taniec i nauczą się śpiewać ulubioną piosenkę Mai. Jak wiadomo pszczółki to pracowite stworzenia, dlatego dzieci wraz z Mają wykonają szereg ćwiczeń  niezbędnych do produkcji miodu i tym samym usprawnią motorykę dużą, koordynację ruchową oraz sprawność narządów mowy. Podczas zabawy maluszki wysłuchają opowieści muzyczno-ruchowej. Ruchem, gestem, mimiką i głosem będą naśladować zwierzątka, które można spotkać na łące. Instruktor rytmiki zaprosi dzieci do udziału w wesołych zabawach muzyczno-ruchowych. Proponowane zabawy będą miały na celu rozwijanie koordynacji ruchowej, uwrażliwianie na podstawowe elementy muzyczne, tj. rytm, dynamikę i tempo. Podczas zajęć muzycznych dzieci będą miały również okazję muzykować na instrumentach perkusyjnych. Kolejną atrakcją będą zabawy z chustą animacyjną, których celem będzie wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka oraz integracja w grupie. Na zakończenie sympatyczna pszczółka zaprosi dzieci z rodzicami do wykonania jej portretu, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne.

PC Ursus (ul. Rakietników 6) – Dinozaur Pimpuś 

Wspólnie z podróżniczką Moniką wyruszymy w nieznane poszukując dinozaurów. Ćwicząc palce i dłonie pobawimy się paluszkami. Biorąc udział w zabawie muzycznej, nauczymy się układu tanecznego do piosenki „Dinozaurem chciałem zostać”. Naśladując odgłosy tych dużych stworów, dzieci wezmą udział w zabawach emisyjnych.Poznamy piosenki i zabawy ruchowe,  które kształtują wyobraźnię muzyczną, ekspresję ruchową i poczucie rytmu. Każde z dzieci będzie miało również okazję ozdobić Dinozaura Pimpusia. Dodatkową atrakcją będą zajęcia teatralne prowadzone przez naszego instruktora Pana Zbigniewa Kozłowskiego.

Miłym akcentem kończącym nasze spotkanie będzie słodki poczęstunek. Zapraszamy wspólnie miło spędzimy czas!

PC Wilanów (ul. Vogla 11) – Teatrzyk Dobrego Serca: „Kolorowy śmietnik” 

Tego dnia do naszego przedszkola zawitają wyjątkowi aktorzy, którzy swoim przedstawieniem przekażą maluszkom bardzo ważne treści.  Przedstawienie będzie opowiadać o świecie wyrzuconych zabawek żyjących w śmietniku, w którym pojawia się nowa lalka – Helenka. Nowej mieszkance śmietnika trudno będzie się pogodzić z odrzuceniem. Śmieszny szczurek Puszek i jego przyjaciele, dzięki mądrości zapisanej w „Książce bez okładki” pomagają jej zrozumieć, że każdy jest wartościowy oraz że pięknym czyni nas to, co jest w sercu. Naszemu spotkaniu będą towarzyszyć również zabawy z chustą animacyjną, dzięki której będzie bardzo kolorowo i radośnie. Do wspólnej zabawy zaprosimy także panią Martynę, która na co dzień jest instruktorem rytmiki w naszym przedszkolu. Nasze spotkanie zakończymy rozwijaniem motoryki dużej, którą będziemy ćwiczyć poprzez zabawy na kształtkach w sali gimnastycznej.

PC Włochy (ul. Śląska 36) – Zabawy z pieskiem Burkiem 

Bez wątpienia dużą niespodzianką tego dnia będą prawdziwe zwierzątka, które razem z opiekunką postanowią odwiedzić nasze przedszkole. W czasie zabawy naśladując głosem, ruchem i gestem pieska, kotka i myszkę, dzieci będą wzbogacać swoją wiedzę dotyczącą przyrody oraz zdolność ortofoniczną.pt. Razem z pieskiem Burkiem dzieci pobawią się w „Poszukiwania kości”, gdzie będą rozwijać orientację w przestrzeni. Zabawa artykulacyjna „Smakowita kostka” usprawni aparat mowy. Nie zabraknie również zabaw z piankoliną, która wzmocni dziecięce paluszki. Na zakończenie wykonamy portret „Pieska Burka”, do wykonania którego użyjemy techniki stemplowania.

ZAPRASZAMY!

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Nauczyciele #CiuchciaTeam w roli aktorów 🧡

Nauczyciele #CiuchciaTeam Bielany w roli aktorów w przedstawieniu „Wiosenne kłopoty Smerfów”.   Z okazji pierwszych Dni Wiosny nasi nauczyciele z Pomarańczowej Ciuchci na Bielanach sprawili

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Weź udział wraz ze swoim dzieckiem w Dniu Otwartym w wybranej placówce Pomarańczowej Ciuchci.
👉🏻 Kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Do zobaczenia! 🧡