Multisensoryka dla dzieci

Odkrywamy świat wszystkimi zmysłami

Multisensoryka to przede wszystkim ukierunkowana zabawa mająca na celu poznawanie świata za pomocą zmysłów, której celem jest optymalne wspieranie rozwoju mózgu i posługiwania się zmysłami. Podczas zajęć Multisensoryki dostarczamy dzieciom bardzo różnorodnych bodźców wspierających ich integrację sensoryczną. Stymulujemy wszystkie zmysły: wzroku, dotyku, węchu, słuchu, smaku, czucie głębokie, równowagę.  

Multisensoryka, to przestrzeń możliwości

Rozwojowych: wspieranie całościowego rozwoju dziecka (rozwój połączeń nerwowych w mózgu dziecka)

Profilaktycznych: powstrzymuje deficyty sensoryczne, czyli zbyt małą ilość różnorodnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju

Relaksacyjnych: wyciszenie, rozluźnienie, budowanie poczucia bezpieczeństwa

Zabawowych: uwalnianie naturalnej ekspresji twórczej w formie zabawowej, elastyczne podejście – wychodzenie ze schematów

Relacyjnych: rozwijanie umiejętności współpracy z innymi, pogłębianie relacji, budowanie świadomości ciała i przestrzeni

Edukacyjnych: wpieranie rozwoju poznawczego (m.in. opis elementów świata, poznanie związków przyczynowo – skutkowych, prezentacja procesów przemian substancji)

Skirningowych (przesiewowych): możliwość określenia profilu sensorycznego dziecka (w przypadku, kiedy dziecko w przesadny sposób dąży lub stroni od konkretnych bodźców sensorycznych, jest to sygnał sugerujący zaburzenia integracji sensorycznej)

Motorycznych: usprawnienie małej motoryki (pracy dłoni i stóp) mającej wpływ na rozwój mowy. 

Chcesz się zapisać?

Zapraszamy na niezobowiązującą rozmowę oraz Dni Otwarte

Multisensoryka – zajęcia wspierające integrację sensoryczną

Multisensoryka to nowoczesne i innowacyjne zajęcia wspierające rozwój dzieci poprzez stymulację wszystkich zmysłów. Są to warsztaty, które wykorzystują różnorodne metody pracy, promując w ten sposób harmonijne doskonalenie umiejętności. Dzięki nim maluchy mogą osiągnąć lepszą integrację sensoryczną, co pozwala na optymalną zdolność do odbierania bodźców światła, dźwięku, zapachów, smaków i dotyku.
Zobacz więcejMultisensoryka ma również szerokie zastosowanie w praktyce edukacyjnej, między innymi w żłobkach i przedszkolach, czy na zajęciach dodatkowych. Pomaga to lepiej zrozumieć dziecięcy świat, dostosować metody pracy do podopiecznych oraz prowadzić profesjonalną opiekę na najwyższym poziomie.

Multisensoryka – co to jest?

Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy nie tylko z kwestii jak wychować dziecko dwujęzyczne, ale także jak ważna w życiu każdego dziecka jest multisensoryka. Co to jest zatem za rodzaj zajęć? Multisensoryka wykorzystuje techniki angażujące wiele zmysłów jednocześnie, co pozwala na lepszą i głębszą komunikację ze światem. Umożliwia osiągnięcie pełniejszego zrozumienia otoczenia oraz pozwala na sprawniejsze poruszanie się w środowisku. Przyczynia się także do rozwoju osób najmłodszych, pomagając im stać się bardziej samodzielnymi i radzić sobie z codziennym życiu.

Multisensoryka dla dzieci w Pomarańczowej Ciuchci

Multisensoryka dla dzieci w Pomarańczowej Ciuchci to specjalnie opracowany program edukacyjny, który dostarcza dzieciom wszechstronnego rozwoju sensomotorycznego. Nauka przeplata się u nas z zabawą poprzez różnorodne sensoryczne doświadczenia, które prowadzone są w przyjaznym, ciekawym i inspirującym otoczeniu. Zajęcia mają charakter wspomagający rozwój i wspierający integrację sensoryczną. Multisensoryka Warszawa minimalizuje także ryzyko wystąpienia deficytów, które mogą być wynikiem tzw. deprywacji sensorycznej spowodowanej niedostateczną ilością różnorodnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju dziecka. W trakcie zajęć pedagog jest w stanie zdiagnozować profil sensoryczny dziecka, czyli określić, czy maluch szuka zbyt dużo bodźców lub konsekwentnie ich unika. To ważny krok w wykryciu zaburzeń integracji sensorycznej. Dzięki multisensoryce opiekunowie uczą się, jak w odpowiedni sposób stymulować zmysły podopiecznych poprzez prostą aktywność i zabawę. 

Multisensoryka Warszawa – profesjonalna kadra

Przedszkola prywatne w Warszawie Pomarańczowa Ciuchcia, w których odbywają się zajęcia multisensoryczne to miejsca, w których nigdy nie zmuszamy i nie robimy nic na siłę. Zajęcia są tak zaaranżowane, aby każdy z maluchów znalazł coś dla siebie. Staramy się podążać za dziećmi i pod tym kątem modyfikować zabawy. Co ważne, Ty jako rodzic otrzymujesz od nas informacje, w jaki sposób bawić się ze swoim skarbem. Wszystkie zajęcia w naszych placówkach są prowadzone przez doświadczonych i wykwalifikowanych pedagogów, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje, uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach, kursach i warsztatach. To pozwala im być na bieżąco z nowymi metodami nauczania, a także doskonalić swoje umiejętności pracy z uczniami, zarówno indywidualnie, jak i w grupie. Nasi opiekunowie to osoby z pasją do swojej pracy, które potrafią zarażać entuzjazmem i motywować maluchów do nauki, a także pomagać im w osiąganiu sukcesów. Dbają o to, aby zajęcia były interesujące i atrakcyjne.

Multisensoryka – zabawy

Jak wygląda w naszych placówkach multisensoryka? Zabawy dla najmłodszych mają zróżnicowany charakter. W naszych placówkach takich jak przedszkole dwujęzyczne Warszawa Włochy program zajęć obejmuje między innymi:
  • aktywności sensoryczne bazujące na teorii integracji sensorycznej;
  • zabawy muzyczne, muzyczno-ruchowe i piosenki;
  • zabawy z chustą animacyjną;
  • przesypywanki;
  • zabawy z masami sensorycznymi;
  • ścieżki sensoryczne;
  • malowanie rękami i stopami;
  • umożliwienie podopiecznym możliwości poznawania różnych faktur i materiałów;
  • zabawy ruchowe i aktywności wspierające motorykę;
  • zabawy inspirowane elementami pedagogiki Marii Montessori.