fbpx

13 maja – DZIEŃ OTWARTY w PC Bielany, PC Bemowo II i PC Józefosław

A oto szczegółowy program dniu otwartych:

PC Bielany (ul. Bajana 35) – Wiosenny koncert

W pierwszej części naszego spotkania zaprosimy naszych małych gości z rodzicami na wiosenny koncert. Tematem przewodnim muzycznej przygody będą instrumenty perkusyjne z różnych stron świata. Podczas koncertu dzieci, będą miały okazję poznać nietypowe instrumenty, a także na nich zagrać. Nasi muzycy zabiorą dzieci i rodziców do wspólnego śpiewu i tańca.
W drugiej części spotkania dzieci przeniosą się na kolorową łąkę razem z przepięknymi motylami, które odwiedzą nasze przedszkole. Wspólnie będziemy ćwiczyć nasze buzie z użyciem kolorowych słomek. Będziemy również doskonalić motorykę dużą podczas spaceru po naszej ukwieconej łące, na której znajdziemy mnóstwo kolorowych kwiatów z którymi również będziemy się bawić. Nie zabraknie także zabaw kształtujących motorykę małą oraz wiosennej  i kolorowej pracy plastycznej na koniec naszych wspólnych zabaw.

PC Bemowo II (ul. Kaliskiego 23b) – W trawie w czasie deszczu 

Spotkanie rozpocznie się zabawami swobodnymi w kącikach zainteresowań. Tego dnia w zabawach będzie nam towarzyszył mały ślimak, który zaprosi nas na wycieczkę na pobliską łąkę. Podczas wycieczki będziemy pomagać  ślimakowi zbierać liście sałaty. A następnie poznamy i wspólnie zaśpiewamy piosenkę o ślimaku.  W trakcie zajęć rozwijać będziemy małą motorykę wykonując zabawy paluszkowe. Poćwiczymy także swój aparat artykulacyjny podczas opowieści logopedycznej. Na zajęciach nie zabraknie również zabaw z chustą animacyjną, zabaw muzycznych oraz ruchowych.  Na przyszłych przedszkolaków czekać będzie również niesapodzianka – pokaz baniek mydlanych!

PC Józefosław  (ul. Ogrodowa 20B)– Była sobie żabka mała 

Spotkanie rozpoczniemy od zabaw swobodnych w kącikach tematycznych, dzięki czemu dzieci będą mogły rozwinąć swoją wyobraźnię, kreatywność, a także sprawności manualne. Następnie zaprosimy wszystkich do koła, gdzie przywitamy się, a także poprzez zabawy paluszkowe rozwiniemy pamięć i usprawnimy motorykę małą. Wkraczając w świat magii, zamienimy się w żabki i bociany, tańcząc przy tym w rytm wiosennych melodii. Wszystkie żabki wyruszą na zieloną łąkę, gdzie będą musiały bardzo uważać na bociana. Nasze spotkanie będzie bardzo rozśpiewane, a każdą z piosenek zilustrujemy ruchem. Dowiemy się także, co z otaczających nas rzeczy ma kolor zielony. W ramach aktywności plastycznej każdy stworzy swoją zieloną żabkę. Mając na uwadze naturalną potrzeb ruchu każdego dziecka spotkanie zakończymy zabawą w ogrodzie przedszkolnym lub w sali gimnastycznej.

ZAPRASZAMY!

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Nauczyciele #CiuchciaTeam w roli aktorów 🧡

Nauczyciele #CiuchciaTeam Bielany w roli aktorów w przedstawieniu „Wiosenne kłopoty Smerfów”.   Z okazji pierwszych Dni Wiosny nasi nauczyciele z Pomarańczowej Ciuchci na Bielanach sprawili

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Weź udział wraz ze swoim dzieckiem w Dniu Otwartym w wybranej placówce Pomarańczowej Ciuchci.
👉🏻 Kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Do zobaczenia! 🧡