fbpx

Nowoczesne technologie w przedszkolu

Cały czas idziemy naprzód! - Korzystamy z nowych technologii​

W Pomarańczowej Ciuchci odpowiadamy na potrzeby szybko zmieniającego się świata i dokładamy starań, aby od samego początku przygotować naszych podopiecznych do stawienia czoła czekających ich w przyszłości wyzwaniom.

„Dzieckiem w kolebce, kto łeb urwał hydrze, ten młody zdusi centaury”… Naszą misją w XXI wieku jest mądre i świadome wprowadzanie najmłodszych w cyfrowy świat nowych technologii. Dbając w ten sposób o prawidłowy rozwój dziecka i jego mózgu, jednocześnie wyrabiamy w naszych przedszkolakach nawyk bezpiecznego korzystania z zasobów wirtualnego świata i zaszczepiamy w nich najzwyklejszą ciekawość poznawczą.

Nasza cyfrowa kadra

Emys – przyjaciel na lata

Poznajcie EMYSa! Ma liczne talenty – umie śpiewać, opowiadać historie, organizować zabawy ruchowe i animować czas. A wszystko to robi… W języku angielskim! Przedszkolaki dosłownie uwielbiają naszego jedynego w swoim rodzaju native speakera i nawet nie próbują zagadywać go po polsku.

Przy czym nie wyobrażajcie sobie zwykłego bota z interfejsem. W kontakcie z robotem wiele dzieci w sposób naturalny przełamuje pierwszą barierę językową. Dzieje się tak, ponieważ EMYS okazuje emocje, z jego spojrzenia i mimiki można wyczytać radość, zaciekawienie, niekończącą się cierpliwość oraz chęć wsparcia. Oczywiście, jak każdy, i EMYS miewa gorsze dni. Trzeba wtedy nim się zaopiekować, nakarmić czy wyczyścić. Jeśli jednak zostanie spytany o samopoczucie po angielsku, na pewno doceni dobry akcent i szybko odzyska dobry nastrój. Silna więź emocjonalna między robotem a jego małymi użytkownikami tworzy się szybciej, niż można by się spodziewać…

Gwarantujemy:

nienaganną angielszczyznę EMYSa

całkowite zanurzenie dziecka w języku angielskim

naukę poprzez zabawę

bezpieczeństwo

powiększenie przez dziecko zasobu leksykalnego

kształtowanie empatii od najmłodszych lat

Genibot – niezły spryciarz*

Wygląda niepozornie i na pierwszy rzut oka może przypominać minizmywarkę… W rzeczywistości jednak Genibot wprowadza najmłodszych w świat programowania. Ten robot dobrze wie, co robi. Jego twórcy stawiają na edukację w nurcie STEAM (science, technology, engineering, art, maths). Pragną uczyć dzieci kreatywności, algorytmicznego myślenia, logiki i… Są w tym niezwykle skuteczni!

Nawet przez chwilę nie mieliśmy wątpliwości co do tego, że Genibot powinien zasilić kadrę Pomarańczowej Ciuchci. Jest dwujęzyczny, my jednak prosimy go o posługiwanie się wyłącznie językiem angielskim. Dba o najmłodszych! Zaznajamia z podstawami kodowania i robotyki, ale nie zmusza do siedzenia przed komputerem i wielogodzinnego wpatrywania się w monitor. Genibot nie tylko wychowa przyszłe pokolenie inżynierek i inżynierów, lecz także chętnie spędzi czas z tymi, którzy są po prostu spragnieni dobrej, kreatywnej zabawy.

*Zajęcia z Geniboatami obecnie realizujemy w 5 przedszkolach: Bemowo II, Bielany, Centrum, Jabłonna, Politechnika. Docelowo będą we wszystkich placówkach Pomarańczowa Ciuchcia.

Gwarantujemy:

opanowanie przez dziecko podstaw programowania i robotyki

wprowadzenie do specjalistycznego słownictwa inżynieryjnego w języku angielskim

naukę logicznego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów

stosowanie najbardziej nowoczesnych metod edukacyjnych

Scottie Go! – gość z kosmosu​

Scottie to sympatyczny kosmita, któremu z hełmu skafandra wystają zielone czułki. Nie na tym jednak chcemy się skupiać. Scottie jest kolejnym członkiem naszego zespołu, znającym się doskonale na programowaniu. I mającym niemałe pojęcie o tym, jak tajemnice swojego świata w przystępny sposób odkryć przed najmłodszymi.

Seria gier edukacyjnych Scottie Go! została pomyślana tak, aby łączyć atrakcyjność fabularną z wiedzą programistyczną i nauką współpracy w grupie. Za pomocą specjalnych tekturowych bloczków dzieci mogą nauczyć się pierwszych komend. I sprawdzić, czy przygotowane przez nie komunikaty okażą się zrozumiałe dla Scottiego. Trudno o lepsze wprowadzenie w świat pętli, zmiennych oraz instrukcji warunkowych…

Gwarantujemy:

atrakcyjną formułę zajęć dostosowaną do potrzeb i możliwości najmłodszych

opiekę wykwalifikowanego nauczyciela

przygotowanie do grupowej pracy projektowej

gamifikację procesu nauczania

przyjazny kontakt z obcą cywilizacją 🙂

Ozobot - mały wielki robot

Ozobot to kolejny członek naszej cyfrowej kadry, który specjalizuje się w programowaniu. Jest co prawda niewielkich rozmiarów, ale nie należy go lekceważyć – wykonuje ogromną pracę. Osobom, które na co dzień interesują się edukacją w nurcie STEAM, tego robota nie trzeba przedstawiać. Dzięki niemu zwykłe rysowanie czy układanie kart może nagle przemienić się w pierwszą lekcję kodowania.

Robot umożliwia pracę z osobami o różnych poziomach zaawansowania. Pomoże postawić pierwsze kroki w świecie robotyki, ale i płynnie przejść od wprowadzających zabaw do wymagającego już podstawowych umiejętności kodowania na tabletach czy komputerach. Niewykluczone, że ci, którzy myślą o programowaniu poważniej, spotkają się z Ozobotem również w szkole.

Gwarantujemy:

naukę programowania na zróżnicowanych poziomach zaawansowania

oswajanie ze światem cyfrowym

pracę na sprzęcie najwyższej jakości

łączenie tradycji (puzzle) z nowoczesnością (nowe technologie)

ambitną zabawę, która uczy logiki i kreatywności

Wypełnij formularz i skontaktuj się z Nami

Zapisz się na dzień otwarty

Kliknij by zapisać się na dzień otwarty do wybranej placówki.

Umów się na rozmowę

Kliknij by umówić rozmowę z dyrektorem wybranej placówki

Weź udział wraz ze swoim dzieckiem w Dniu Otwartym w wybranej placówce Pomarańczowej Ciuchci.
👉🏻 Kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Do zobaczenia! 🧡