fbpx

24 czerwca – DZIEŃ OTWARTY w PC Bemowo 1, Józefosław i Włochy

24 czerwca o godz. 10.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku szkolnym dni otwarte. 

Szczegółowy program dni otwartych 24 czerwca:

PC Bemowo 1 (ul. Lazurowa 67) – Wakacyjne podróże 

Na dzisiejszych zajęciach wybierzemy się w wakacyjną podróż oraz będzie na nas czekać wspaniała niespodzianka. Po wspólnym, wesołym powitaniu przygotujemy się do drogi. Podczas kompletowania garderoby i potrzebnych akcesoriów, będziemy doskonalić orientację w schemacie własnego ciała. Prawdziwym wyzwaniem okaże się wybór środków lokomocji! W zabawie logopedycznej z wykorzystaniem wyrazów dźwiękonaśladowczych rozgrzejemy naszą buzię i języczek, zamieniając się w różne pojazdy. Drogę nad morze umili nam zabawa muzyczno-ruchowa przy piosence „Niech żyją wakacje!”. Po dotarciu na miejsce skorzystamy z letniej pogody urządzimy na plaży prawdziwe harce. Zabawy z chustą animacyjną, pływanie w słonej wodzie, oraz granie w piłkę dostarczą nam wielu pozytywnych wrażeń i wprowadzą w radosny nastrój. Następnie zrelaksujemy się i odpoczniemy na kocykach(zabawy wyciszające, paluszkowe, relaksacyjne). Na zakończenie naszej wakacyjnej wyprawy wykonamy pracę plastyczną – „Morski krajobraz” z wykorzystaniem farb, przezroczystej folii, muszelek, kamyków i piasku (rozwijanie małej motoryki).

PC Józefosław (ul. Ogrodowa 20B) – Zwierzątka w przedszkolu

Spotkanie rozpoczniemy od zabaw w kącikach zainteresowań. Dzięki nim dziecko rozwija swoją samodzielność, kreatywność, poznaje najbliższe otoczenie. Następnie zaprosimy wszystkich uczestników do wspólnego przywitania się oraz zabaw paluszkowych w kole. Tego dnia nasze przedszkole odwiedzą zwierzątka, króliczki, jaszczurki, żółwie. Dzieci będą mogły przyjrzeć się im z bliska, pogłaskać, a także dowiedzieć się gdzie zwierzątka mieszkają, co jedzą i jakie mają zwyczaje.  Następnie, mając na uwadze naturalną potrzebę ruchu zatańczymy w rytm przedszkolnych przebojów. Nie zabraknie także spotkania z ulubienicą dzieci – Panią Tęczą. W ramach aktywności plastycznej wykonamy wesołego króliczka, rozwijając przy tym twórczość, kreatywność, a także sprawność manualną. Nasze spotkanie zakończymy swobodną zabawą na placu zabaw lub sali gimnastycznej.

PC Włochy  (ul. Śląska 36) – Wakacje nad morzem 

Tego dnia maluszki wybiorą się w podróż nad morze, gdzie będą na nie czekały morskie zwierzęta. Dzieci poznają tajniki podwodnego świata i poćwiczą prawidłowy tor oddechu, podczas zabawy „Morska bryza”. Podczas zajęć nie zabraknie kolorowej chusty, która zaprosi wszystkich podróżników do zabawy „Fale dwie”. Muszelkowy tor przeszkód będzie doskonałą okazją żeby doskonalić koordynację wzrokowo-ruchową. Dzieci wykonają również pracę plastyczną „Morska rybka”, przy pomocy makaronu i kolorowego papieru. Dodatkową atrakcją w tym dniu będzie Teatrzyk pt. „Morskie opowieści”.

ZAPRASZAMY!

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Nauczyciele #CiuchciaTeam w roli aktorów 🧡

Nauczyciele #CiuchciaTeam Bielany w roli aktorów w przedstawieniu „Wiosenne kłopoty Smerfów”.   Z okazji pierwszych Dni Wiosny nasi nauczyciele z Pomarańczowej Ciuchci na Bielanach sprawili

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Weź udział wraz ze swoim dzieckiem w Dniu Otwartym w wybranej placówce Pomarańczowej Ciuchci.
👉🏻 Kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Do zobaczenia! 🧡