18 maja – DNI OTWARTE w PC Bemowo 1, Centrum, Mokotów, Piastów i Pruszków

W sobotę 18 maja o godz. 10.00 zapraszamy do kolejnych pięciu przedszkoli na dni otwarte połączone z zajęciami adaptacyjnymi. Oto ich szczegółowy program:

PC Bemowo 1 (ul. Lazurowa 67) – Warsztaty przyrodnicze „Wiosenne zwierzątka” 

W tym dniu dzieci będą miały okazję podziwiać na żywo różne gatunki zwierząt. Z pewnością niezapomnianym przeżyciem będzie przytulanie mięciutkiego króliczka, głaskanie kolczastego jeża czy trzymanie na rączkach puszystego kurczaczka i żółciutkiej kaczuszki. Maluszki będą mogły zaobserwować różnice między zwierzętami i nauczą się je klasyfikować do odpowiedniej gromady. Dowiedzą się, jak opiekować się zwierzątkami, co lubią jeść, czy lubią spać w dzień oraz czy głaskanie jest dla nich przyjemne. W drugiej części spotkania przeniesiemy się na pachnącą polanę, na której będziemy tańczyć, śpiewać oraz zbierać kolorowe kwiaty. Nie zabraknie także wesołych zabaw z chustą animacyjną! Zapraszamy!

PC Centrum (Rondo ONZ 1) – Warsztaty z sensoplastyki

Tego dnia zapraszamy na kolorowe i kreatywne warsztaty z sensoplastyki, podczas których stworzymy „zaczarowaną galaktykę”. Będziemy malować na mleku kolorową wodą i olejem, wykonamy wzory w zastygniętej żelatynie oraz stworzymy „magiczny piasek” z mąki i oleju, który zabarwimy kolorowymi barwnikami. Dodatkową atrakcją będą zajęcia Zumby oraz pokaz baniek mydlanych. Podczas spotkania nie zabraknie również zabaw paluszkowych, tańca z chustą animacyjną oraz muzykowania na instrumentach perkusyjnych. Spotkanie zakończymy wspólną zabawą na placu zabaw. Rodziców prosimy o przygotowanie strojów na zmianę.

PC Mokotów (ul. Postępu 17B)  – Na majowej łące – zabawy z językiem angielskim 

W tym dniu do przedszkola przyleci wesoła Pszczółka Maja. Nasz gość zabierze nas w magiczną podróż po kwiecistej łące i zaprosi do wesołych zabaw w języku angielskimi, które poprowadzi razem z wykwalifikowanym lektorem języka angielskiego. Jak wiadomo pszczółki to pracowite zwierzątka, dlatego wraz z Mają wykonamy szereg ćwiczeń  niezbędnych do produkcji miodu i tym samym usprawniać będziemy motorykę dużą, koordynację ruchową oraz sprawność narządów mowy. Podczas kolejnej zabawy wysłuchamy opowieści muzyczno-ruchowej. Ruchem, gestem, mimiką i głosem będziemy naśladować zwierzątka, które można spotkać na łące. Na pamiątkę wspólnych zabaw wykonamy portret pszczółki, rozwijając inwencję twórczą i wyobraźnię. Spotkane zakończymy wesołymi zabawami z chustą animacyjną, których celem będzie wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka oraz integracja w grupie.

PC Piastów (ul. Warszawska 43)– Warsztaty przyrodnicze „W świecie zwierząt”

W tym dniu przeniesiemy się do Krainy Zwierząt. Przy pomocy czarodziejskiej różdżki będziemy mogli zamienić się w ulubione zwierzaki i spróbować spojrzeć na świat z ich perspektywy. Wśród nas z pewnością znajdą się dzikie i ryczące lwy, zwinne kotki, malutkie myszki oraz fruwające, wielokolorowe papugi. Nasze przedszkole zamieni się w prawdziwy zwierzyniec! Po wspólnych zabawach będziemy mieć okazję przyjrzeć się różnym gatunkom zwierząt z bliska – pogłaskać je, wziąć na rączki i nakarmić. Dowiemy się, jak ważna i odpowiedzialna jest rola właściciela zwierzaka. Zachęcamy do udziału w zajęciach wszystkich, którzy kochają zwierzęta i którzy razem z nami zechcą poznać bliżej ich świat!

PC Pruszków (ul. Gałczyńskiego 31) – Wyginam śmiało ciało

Główną atrakcją spotkania będą zajęcia z akrobatyki prowadzone przez instruktorów z Fundacji Wspierania Talentów Sportowych. Podczas zajęć zadbamy o ogólną sprawność fizyczną naszych maluszków oraz o wspieranie ich harmonijnego rozwoju fizycznego. Rozpoczniemy od rozgrzewki, podczas której maluszki będą mogły uczestniczyć w różnorodnych zabawach ruchowych, których celem będzie usprawnianie motoryki dużej, koordynacji ruchowej oraz spostrzegawczości. Następnie dzieci pod kierunkiem profesjonalistów nauczą się prostych ćwiczeń gimnastycznych wdrażających do utrzymania prawidłowej postawy ciała. W drugiej części spotkania odbędą się zabawy muzyczno-ruchowe kształtujące poczucie rytmu i słuch muzyczny oraz zabawy plastyczne rozwijające kreatywność, wyobraźnię i sprawność manualną. Nasze spotkanie zakończymy zabawą swobodną w kącikach kreatywnego działania.

Zapraszamy! 

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 

Miło nam poinformować, że wszystkie przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia dołączyły do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymały dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami