fbpx

18 maja – DNI OTWARTE w PC Bemowo 1, Centrum, Mokotów, Piastów i Pruszków

W sobotę 18 maja o godz. 10.00 zapraszamy do kolejnych pięciu przedszkoli na dni otwarte połączone z zajęciami adaptacyjnymi. Oto ich szczegółowy program:

PC Bemowo 1 (ul. Lazurowa 67) – Warsztaty przyrodnicze „Wiosenne zwierzątka” 

W tym dniu dzieci będą miały okazję podziwiać na żywo różne gatunki zwierząt. Z pewnością niezapomnianym przeżyciem będzie przytulanie mięciutkiego króliczka, głaskanie kolczastego jeża czy trzymanie na rączkach puszystego kurczaczka i żółciutkiej kaczuszki. Maluszki będą mogły zaobserwować różnice między zwierzętami i nauczą się je klasyfikować do odpowiedniej gromady. Dowiedzą się, jak opiekować się zwierzątkami, co lubią jeść, czy lubią spać w dzień oraz czy głaskanie jest dla nich przyjemne. W drugiej części spotkania przeniesiemy się na pachnącą polanę, na której będziemy tańczyć, śpiewać oraz zbierać kolorowe kwiaty. Nie zabraknie także wesołych zabaw z chustą animacyjną! Zapraszamy!

PC Centrum (Rondo ONZ 1) – Warsztaty z sensoplastyki

Tego dnia zapraszamy na kolorowe i kreatywne warsztaty z sensoplastyki, podczas których stworzymy „zaczarowaną galaktykę”. Będziemy malować na mleku kolorową wodą i olejem, wykonamy wzory w zastygniętej żelatynie oraz stworzymy „magiczny piasek” z mąki i oleju, który zabarwimy kolorowymi barwnikami. Dodatkową atrakcją będą zajęcia Zumby oraz pokaz baniek mydlanych. Podczas spotkania nie zabraknie również zabaw paluszkowych, tańca z chustą animacyjną oraz muzykowania na instrumentach perkusyjnych. Spotkanie zakończymy wspólną zabawą na placu zabaw. Rodziców prosimy o przygotowanie strojów na zmianę.

PC Mokotów (ul. Postępu 17B)  – Na majowej łące – zabawy z językiem angielskim 

W tym dniu do przedszkola przyleci wesoła Pszczółka Maja. Nasz gość zabierze nas w magiczną podróż po kwiecistej łące i zaprosi do wesołych zabaw w języku angielskimi, które poprowadzi razem z wykwalifikowanym lektorem języka angielskiego. Jak wiadomo pszczółki to pracowite zwierzątka, dlatego wraz z Mają wykonamy szereg ćwiczeń  niezbędnych do produkcji miodu i tym samym usprawniać będziemy motorykę dużą, koordynację ruchową oraz sprawność narządów mowy. Podczas kolejnej zabawy wysłuchamy opowieści muzyczno-ruchowej. Ruchem, gestem, mimiką i głosem będziemy naśladować zwierzątka, które można spotkać na łące. Na pamiątkę wspólnych zabaw wykonamy portret pszczółki, rozwijając inwencję twórczą i wyobraźnię. Spotkane zakończymy wesołymi zabawami z chustą animacyjną, których celem będzie wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka oraz integracja w grupie.

PC Piastów (ul. Warszawska 43)– Warsztaty przyrodnicze „W świecie zwierząt”

W tym dniu przeniesiemy się do Krainy Zwierząt. Przy pomocy czarodziejskiej różdżki będziemy mogli zamienić się w ulubione zwierzaki i spróbować spojrzeć na świat z ich perspektywy. Wśród nas z pewnością znajdą się dzikie i ryczące lwy, zwinne kotki, malutkie myszki oraz fruwające, wielokolorowe papugi. Nasze przedszkole zamieni się w prawdziwy zwierzyniec! Po wspólnych zabawach będziemy mieć okazję przyjrzeć się różnym gatunkom zwierząt z bliska – pogłaskać je, wziąć na rączki i nakarmić. Dowiemy się, jak ważna i odpowiedzialna jest rola właściciela zwierzaka. Zachęcamy do udziału w zajęciach wszystkich, którzy kochają zwierzęta i którzy razem z nami zechcą poznać bliżej ich świat!

PC Pruszków (ul. Gałczyńskiego 31) – Wyginam śmiało ciało

Główną atrakcją spotkania będą zajęcia z akrobatyki prowadzone przez instruktorów z Fundacji Wspierania Talentów Sportowych. Podczas zajęć zadbamy o ogólną sprawność fizyczną naszych maluszków oraz o wspieranie ich harmonijnego rozwoju fizycznego. Rozpoczniemy od rozgrzewki, podczas której maluszki będą mogły uczestniczyć w różnorodnych zabawach ruchowych, których celem będzie usprawnianie motoryki dużej, koordynacji ruchowej oraz spostrzegawczości. Następnie dzieci pod kierunkiem profesjonalistów nauczą się prostych ćwiczeń gimnastycznych wdrażających do utrzymania prawidłowej postawy ciała. W drugiej części spotkania odbędą się zabawy muzyczno-ruchowe kształtujące poczucie rytmu i słuch muzyczny oraz zabawy plastyczne rozwijające kreatywność, wyobraźnię i sprawność manualną. Nasze spotkanie zakończymy zabawą swobodną w kącikach kreatywnego działania.

Zapraszamy! 

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Nauczyciele #CiuchciaTeam w roli aktorów 🧡

Nauczyciele #CiuchciaTeam Bielany w roli aktorów w przedstawieniu „Wiosenne kłopoty Smerfów”.   Z okazji pierwszych Dni Wiosny nasi nauczyciele z Pomarańczowej Ciuchci na Bielanach sprawili

Aktualności

Targi EXPO Our Kids

Pomarańczowa Ciuchcia i Gaudeamus na EXPO Szkół Niepublicznych Our Kids 2024! Wybór odpowiedniej szkoły, przedszkola lub żłobka to jedna z najważniejszych decyzji w życiu rodziny.

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Weź udział wraz ze swoim dzieckiem w Dniu Otwartym w wybranej placówce Pomarańczowej Ciuchci.
👉🏻 Kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Do zobaczenia! 🧡