fbpx

Jesteśmy EKO! – angażujemy się w programy ekologiczne – teraz pod patronatem IMiGW uczymy się oszczędzać wodę z KROPELKĄ AMELKĄ!

Przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia zostały zaproszone do Projektu Ekologicznego KROPELKA zorganizowanego przez markę Finish, pod patronatem INSTYTUTU METEOROLOGII I GOSPODARKI WODNEJ. W ramach tego projektu w naszych przedszkolach zostały zamontowane zbiorniki retencyjne na wodę deszczową.

Główne cele projektu to:

  • rozpowszechniania wiedzy o ochronie zasobów wody – w tym w szczególności poprzez montowanie zbiorników wody deszczowej, w celu ponownego jej wykorzystania
  • budowanie świadomości konieczności oszczędzania wody
  • kształtowanie dobrych nawyków oszczędzania wody i promowanie jej oszczędzania

W przedszkolach Pomarańczowa Ciuchcia ogromną wagę przykładamy do zachowań proekologicznych. Dlatego bardzo chętnie przyłączyliśmy się do tego projektu. Naszym najważniejszym celem jest edukacja ekologiczna naszych przedszkolaków i uświadamianie im konieczności oszczędzania wody.

W ramach projektu prowadzimy zajęcia o przygodach dzielnej Kropelki, która idąc przez dom, uczy dzieci, jak oszczędzać wodę i edukuje, czym konkretnie jest woda i jaka jest jej rola w ekosystemie.

Założymy z dziećmi ogródek przedszkolny i będziemy o niego dbać, korzystając m.in. z wody deszczowej zgromadzonej w zbiornikach retencyjnych.

Zachęcamy do oszczędzania wody!!! Każdy powinien to robić!!!

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Nauczyciele #CiuchciaTeam w roli aktorów 🧡

Nauczyciele #CiuchciaTeam Bielany w roli aktorów w przedstawieniu „Wiosenne kłopoty Smerfów”.   Z okazji pierwszych Dni Wiosny nasi nauczyciele z Pomarańczowej Ciuchci na Bielanach sprawili

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Weź udział wraz ze swoim dzieckiem w Dniu Otwartym w wybranej placówce Pomarańczowej Ciuchci.
👉🏻 Kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Do zobaczenia! 🧡