7 kwietnia – DZIEŃ OTWARTY w PC Bemowo 2, Jabłonna i Wilanów

W sobotę 7 kwietnia o godz. 10.00 zapraszamy na dni otwarte do naszych trzech przedszkoli.

Szczegółowy program dni otwartych 7 kwietnia:

PC Bemowo 2 – Łąka wiosną

Tego dnia wspólnie wybierzemy się na wiosenną łąkę rozwijając dużą motorykę. Gdy wszyscy przywitamy się wesołą piosenką, zamienimy się w zwierzątka odwiedzające  i zamieszkujące nasza polanę . Przyszłe przedszkolaki za pomocą ćwiczeń oddechowych i artykulacyjnych będą naśladowały ich odgłosy. Niespodzianką będą odwiedziny wyjątkowych gości. W tym dniu do wspólnej zabawy dołączą  prawdziwe zwierzęta dzięki którym będziemy mogli uczestniczyć w warsztatach przyrodniczych. Nie zabraknie również ćwiczeń paluszkowych, manualnych i zabaw na kolorowej chuście wzmacniających małą i dużą motorykę. Będziemy też mogli rozwijać wrażliwość muzyczną akompaniując do piosenki na wybranym instrumencie perkusyjnym.

W trakcie zajęć maluszki wykonają pracę plastyczną pt. ,,Kolorowa łąka” różnymi technikami plastycznymi, którą będą mogli zabrać do domu.

PC Jabłonna – Wiosenne zabawy z biedronką Zosią

W kwietniową sobotę nasze maluszki powita Zosia – przyjazna biedronka z okolicznej polany. Na samym początku zaprosi nas do zabawy paluszkowej pt: „Biedroneczka mała”. Zosia doskonale wie jak ważna jest sprawność małych rączek dlatego razem z nami wykona serię ćwiczeń kształtujących motorykę małą z wykorzystaniem pacynek paluszkowych, pomponików oraz chust cyrkowych. Wspólnie z nią wyruszymy na spacer po łące. Poznamy tam różne owady, spróbujemy naśladować ich ruch oraz dźwięki, ćwicząc przy tym nasz aparat artykulacyjny oraz ogólną sprawność fizyczną. W rytmie wiosennej poleczki spróbujemy pomóc Zosi odzyskać zagubione kropki. Będziemy mieli okazję również ułożyć  puzzle, które przygotowali dla nas mieszkańcy łąki oraz dopasować ich cienie, ćwicząc percepcję wzrokową koordynację wzrokowo-ruchową. Na zakończenie naszego spotkania wykonamy pracę plastyczną pt. „Zosia na łące”. Naszą biedronkę wykonamy techniką origami, zaś kropeczki namalujemy własnymi paluszkami. Podczas dnia otwartego zajęcia uatrakcyjni nasz instruktor zajęć z gimnastyki ogólnorozwojowej z elementami korektywy.

PC Wilanów – Wiosenne zwierzątka

 Czy jest coś przyjemniejszego od pierwszych wiosennych promieni. Świat przyrody budzi się do życia po zimowym śnie i rodzą się małe zwierzątka, które odwiedzą dzieci w trakcie dnia otwartego w naszym przedszkolu. Każdy będzie miał szansę pogłaskać kurczaczka, przytulić króliczka i powąchać pierwsze wiosenne kwiaty. W trakcie zajęć nie zabraknie również zabaw orientacyjno-porządkowych przy muzyce doskonalących koordynację ruchową oraz poczucie rytmu. Kolorowa chusta animacyjna zamieni się w falującą łąkę pełną kolorowych wiosennych kwiatów, które dzieci będą mogły powąchać ćwicząc prawidłowy tor oddechu. Na zakończenie zajęć każdy wykona wiosenne zwierzątko za pomocą różnych technik plastycznych.

Zapraszamy!

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Uncategorized

Zabawy z Emysem!

Emys – nasz robotyczny przyjaciel na lata! W Pomarańczowej Ciuchcia Emys’a zna już każdy – mały i duży. Nasi lektorzy z przyjemnością zapraszają go na

Aktualności

Program Mały Finansista!

Idziemy na zakupy, czyli Mały Finansista w Pomarańczowej Ciuchci. Mały Finansista to autorski program rozwijający inteligencję logiczno-matematyczną, stworzony przez metodyków i nauczycieli Pomarańczowej Ciuchci. Obserwując

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami