23 marca – DZIEŃ OTWARTY w PC Bemowo 2, PC Centrum i PC Ursus

W sobotę 23 marca o godz. 10.00 zapraszamy na dni otwarte do kolejnych trzech przedszkoli. Oto program zajęć adaptacyjnych w tym dniu:  

PC Bemowo 2 (ul. Urbanowicza 23B) – Przedstawienie teatralne „Pani Wiosna radosna” 

 W trakcie spotkania gościć będziemy aktorów, którzy zaprezentują dzieciom wspaniałe interaktywne przedstawienie pt. „Pani Wiosna radosna”. Spektakl o tematyce wiosennej ma na celu uwrażliwienie dzieci na zmiany, które zachodzą w przyrodzie wraz z nadejściem tej pory roku. Przeżywając razem z bohaterami zabawne przygody, dzieci poznają cechy charakterystyczne wiosennej pogody i przyrody. Pani Wiosna i suseł udzielą nam także wielu cennych wskazówek dotyczących uprawy wiosennych ogródków. Po przedstawieniu maluszki wykorzystując różnorodne materiały plastyczne, wykonają postać Pani Wiosny, którą zaproszą do swoich domów. Tego dnia nie zabraknie również integracyjnych zabaw z chustą animacyjną, zabaw muzyczno-ruchowych oraz wiosennego toru przeszkód i zabaw w baseniku z piłeczkami.

PC Centrum (ROndo ONZ 1) – Teatr małego widza 

Tego dnia nasze przedszkole odwiedzi Duet JaHa, który zaprosi dzieci na spektakl pt. „Budzenie księżniczki Marudy”. Będzie to wspaniała przygoda integrująca dzieci, rodziców oraz aktorów. Interakcje bohaterów z dziećmi sprawią, że maluszki będą mogły aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu, wejść w bajkowy świat wyobraźni. Wspólnie z rodzicami spróbują obudzić Królewnę Marudę i pokazać jej, że szczęście i sens można odnaleźć w małych, prostych rzeczach. Będzie mnóstwo śpiewu, tańca, rozmów i radosnej atmosfery. Po spektaklu zaprosimy dzieci do wykonania pracy plastycznej. Nie zabraknie także wspólnego śpiewania i muzykowania na instrumentach perkusyjnych. Spotkanie zakończymy zabawami integracyjnymi z chustą animacyjną.

PC Ursus (ul. Rakietników 6) – Na zielonej polanie dziś wiosenny bal

W tym dniu do wesołej zabawy na zielonej polanie zaprosi nas Pani Wiosna. Na początku spotkania nasz gość rozda wszystkim uczestnikom wiosenne, pachnące kwiaty, przy pomocy których będziemy wykonywać ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne. Następnie wyruszymy na wiosenny spacer. Poznamy mieszkańców łąki, wzbogacając wiedzę z zakresu przyrody. Będziemy liczyć, ile kropek ma biedronka, rozwijając kompetencje matematyczne. Naśladując latające pszczółki, będziemy rozwijać aparat mowy. Pobawimy się też w wyścigi zajączków, rozwijając przy tym ogólną sprawność fizyczną i koordynację ruchową. Na zakończenie wspólnie wykonamy pracę plastyczną „Wiosenna łąka”. Malując farbami, lepiąc z plasteliny i wyklejając kwiatuszki kolorową bibułą, będziemy ćwiczyć motorykę małą oraz rozwijać wyobraźnię. Oprócz tego w programie m.in. malowanie twarzy, zabawy z balonami, tańce do znanych dziecięcych utworów, zabawy w basenie z kulkami. Miłym akcentem kończącym nasze spotkanie będzie słodki poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy!

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Uncategorized

Zabawy z Emysem!

Emys – nasz robotyczny przyjaciel na lata! W Pomarańczowej Ciuchcia Emys’a zna już każdy – mały i duży. Nasi lektorzy z przyjemnością zapraszają go na

Aktualności

Program Mały Finansista!

Idziemy na zakupy, czyli Mały Finansista w Pomarańczowej Ciuchci. Mały Finansista to autorski program rozwijający inteligencję logiczno-matematyczną, stworzony przez metodyków i nauczycieli Pomarańczowej Ciuchci. Obserwując

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami