fbpx

13 kwietnia – DZIEŃ OTWARTY w PC Bemowo 1, Mokotów, Pruszków i Włochy

W sobotę 13 kwietnia o 10.00 zapraszamy do kolejnych 4 przedszkoli. A oto szczegółowy program zajęć w tym dniu:

PC Bemowo 1 (ul. Lazurowa 67) – Magiczny świat nauki

Tematem przewodnim spotkania będzie „Suchy lód”. W tym dniu zamienimy się w prawdziwych naukowców i za pomocą efektownych eksperymentów wspólnie wyczarujemy magiczny świat. Stworzymy białą, gęstą mgłę, pękającą pianę oraz ogromną bańkę mydlaną. Sprawimy, że nawet metalowe łyżki zapiszczą! Poznamy również tajniki gazowanych napojów. Nasze eksperymenty z pewnością zaciekawią każdego małego naukowca. Magiczna kraina będzie królowała również na kartce papieru, gdzie wspólnie wymalujemy wielobarwną i błyszczącą tęczę. Po eksperymentach przyjdzie czas na wesołe zabawy muzyczno-ruchowe. Będziemy tańczyć, śpiewać wesołe piosenki i muzykować na instrumentach perkusyjnych. Na zakończenie zaprosimy wszystkich uczestników do zabaw integracyjnych z chustą animacyjną.

PC Mokotów (ul. Postepu 17B – Adgar Plaza B) – Teatrzyk Katarynka „Księżniczka Rosa i Klimek”

W tym dniu zapraszamy dzieci na przedstawienie teatralne „Księżniczka Rosa i Klimek” w wykonaniu aktorów Teatru Katarynka. Będzie to baśniowa opowieść o dwójce przyjaciół, którzy zmierzą się w beztroskim świecie z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem. Przesłaniem spektaklu będzie pokazanie dzieciom, jak ważni są dziadkowie w każdej rodzinie oraz uczenie kulturalnego zachowania i szacunku wobec osób starszych. Maluszki będą miały okazję brać aktywny udział w przedstawieniu: tańczyć i śpiewać razem z bohaterami, odpowiadać na ich pytania. Podczas wspólnego malowania magicznego obrazu utrwalą nazwy kolorów. Na zakończenie teatrzyku dzieci otrzymają kolorowanki, aby na dłużej zapamiętać bajkowe morały. Po spektaklu zaprosimy maluszki do wesołej zabawy z kolorową chustą animacyjną, której celem będzie integracja grupy oraz rozwijanie motoryki małej i dużej.

W tym dniu obowiązuje oferta specjalna: przy zapisie dziecka do grupy przedszkolnej oferujemy zniżkę 50% na zajęcia dodatkowe przez 1 miesiąc.

PC Pruszków (ul. Gałczyńskiego 31) – Pisanki, jajka malowane 

Spotkanie rozpoczniemy od zabaw swobodnych w kącikach zainteresowań, dzięki którym dziecko rozwija swoją samodzielność, kreatywność, poznaje najbliższe otoczenie. Następnie zaprosimy wszystkich uczestników do wspólnych zabaw w kole. Przywitamy się, a poprzez zabawy paluszkowe, wierszyki, rymowanki będziemy rozwijać pamięć i uwagę dzieci, poszerzać zasób słownictwa oraz ćwiczyć precyzję ruchów palców i rąk. Święta Wielkanocne tuż, tuż, dlatego głównym bohaterem naszego spotkania będzie jajko. To z nim będziemy się bawić, śpiewać i tańczyć. Sprawdzimy, co znajduje się w środku jajka. Ucząc się piosenki o jajku, dowiemy się, w jaki sposób zwykłe jajko może stać się piękną, kolorową pisanką. Sprawdzimy również, co znajduje się w wielkanocnym koszyczku. Dbając o rozwój kreatywności oraz sprawności manualnej dzieci, wykonamy pisanki, które będą miały szansę stać się ozdobą niejednego wielkanocnego stołu. Tego dnia odwiedzą nas również specjalni goście – z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dzieci będą miały okazję pogłaskać malutkie kurczaczki i kaczątka.

PC Włochy (ul. Śląska 36) – Wiosenna niespodzianka dla dzieci i warsztat dla rodziców 

W tym dniu czeka na nas miła niespodzianka – udział w warsztatach przyrodniczych, podczas których będziemy mogli obejrzeć z bliska, dotknąć, pogłaskać, a nawet wziąć na rączki różne wiosenne zwierzątka, m.in. żółciutkie kurczaczki, mięciutkie kaczuszki, puszyste króliczki. Podczas spotkania dowiemy się, w jaki sposób należy dbać o naszych małych przyjaciół i sprawdzimy, jakie kwiaty można spotkać w wiosennym ogrodzie. Podczas spotkania nie zabraknie również wspólnych zabaw integracyjnych wspierających rozwój społeczny dziecka. Na pamiątkę naszej przygody wykonamy pracę plastyczną – żółtego, wesołego kurczaczka, usprawniając przy tym małą motorykę i rozwijając kreatywność.

Tego dnia serdecznie zapraszamy rodziców na krótki warsztat dotyczący pierwszych kroków dziecka w żłobku lub przedszkolu. Adaptacja to ważny moment w życiu dzieci i rodziców – dlatego wspólnie porozmawiamy o tym, jak pomóc wejść dziecku w nowe środowisko.

Zapraszamy!

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Nauczyciele #CiuchciaTeam w roli aktorów 🧡

Nauczyciele #CiuchciaTeam Bielany w roli aktorów w przedstawieniu „Wiosenne kłopoty Smerfów”.   Z okazji pierwszych Dni Wiosny nasi nauczyciele z Pomarańczowej Ciuchci na Bielanach sprawili

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Weź udział wraz ze swoim dzieckiem w Dniu Otwartym w wybranej placówce Pomarańczowej Ciuchci.
👉🏻 Kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Do zobaczenia! 🧡