24 marca - DZIEŃ OTWARTY w PC Bemowo 2, Białołęka i Pruszków - Pomarańczowa Ciuchcia – prywatne przedszkola i żłobki Warszawa

24 marca – DZIEŃ OTWARTY w PC Bemowo 2, Białołęka i Pruszków

W sobotę 24 marca o godz. 10.00 zapraszamy na dni otwarte do naszych trzech przedszkoli.

Szczegółowy program dni otwartych 24 marca:

PC Bemowo 2 – Wielkanocna przygoda

Na początku naszego spotkania zaprosimy maluszki do swobodnej aktywności w kącikach zainteresowań. Dzięki tym zabawom dzieci pobudzą wyobraźnię i twórcze działanie. Po wspólnym przywitaniu pobawimy się w różne zabawy muzyczno-ruchowe, podczas których  nawiążemy do tradycji Świąt Wielkanocnych. Wspólnie będziemy usprawniać narządy mowy poprzez zabawy oddechowe i artykulacyjne. Za sprawą gitary i prostych instrumentów perkusyjnych będzie bardzo muzycznie. Zamienimy się w małą orkiestrę, wspólnie muzykując do piosenki o kłótni wielkanocnych zwierzątek, co pomoże maluchom rozwijać wrażliwość muzyczną. Niespodzianką będzie krótka wielkanocna inscenizacja w wykonaniu nauczycieli, która zachęci do poszukiwań kolorowych pisanek. Podczas zajęć nie zabraknie również zabaw z panią tęczą, torów przeszkód i zabaw na kształtkach, by rozwijać koordynację ruchową i dużą motorykę. Na zakończenie przyszłe przedszkolaki wykonają pracę plastyczną o tematyce wielkanocnej.

PC Białołęka – Koncert muzyczny

W tym dniu śpiewająco zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie z Dzwoneczkiem, który zaprosi nas do muzycznej krainy na koncert pt. ,,Magiczny saksofon”. Spotkanie rozpoczniemy zabawami w kącikach zainteresowań. Aktywność ta rozwija w dzieciach kreatywność i samodzielność oraz pozwala nawiązywać relacje z rówieśnikami. Wspólnie spędzony czas umilą zabawy muzyczno-ruchowe. Wspólnie z Dzwoneczkiem wykonamy serię zadań logopedycznych, w tym nauczymy się dmuchać i chuchać, ćwicząc aparat artykulacyjny. Nie obędzie się również bez licznych zabaw ruchowych na torze przeszkód, które mają na celu rozwijanie sprawności fizycznej oraz motoryki dużej. Na koniec spotkania wykonamy własne instrumenty muzyczne.

PC Pruszków – Witaj, wiosno kolorowa!

Tego dnia przedszkole odwiedzi Pani Wiosna, która zaprosi dzieci do wspólnej zabawy. Przedszkolaki poprzez wspólne zabawy dowiedzą się, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie na przełomie zimy i wiosny. Podczas zabaw z kolorową chustą animacyjną dzieci obudzą zaspane niedźwiadki, popływają na wzburzonym wiosennym morzu oraz schowają się pod olbrzymim parasolem, chroniąc się przed wiosennym deszczem. Celem tych zabaw jest rozwój ogólnej sprawności fizycznej maluszków oraz dostarczanie im wrażeń wzrokowych, dotykowych i słuchowych. Tego dnia nie zabraknie również zabaw z kolorową ciastoliną, która jest niezbędna w doskonaleniu sprawności małych rączek. Dzieci wykonają również portrety Pani Wiosny. Dodatkową atrakcją tego szczególnego dnia będzie wizyta zwierzątek. Maluszki wysłuchają opowieści o zwyczajach gości oraz pogłaszczą zwierzęta kojarzące się z nadchodzącą porą roku.

Zapraszamy!

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Zobacz więcej

Blog

Immersja językowa – na czym polega?

Immersja językowa – na czym polega? Na czym polega „zanurzenie” dziecka w języku? Jakie korzyści przynosi immersja językowa i kiedy warto rozpocząć naukę języków obcych

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Używamy plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
polityka prywatności, polityka cookies