fbpx

22 kwietnia – DNI OTWARTE w 6 przedszkolach

W sobotę 22 kwietnia o godz. 10.00 zapraszamy na zajęcia Małej Ciuchci połączone z dniem otwartym do naszych 6 przedszkoli: BEMOWO 2, BIAŁOŁĘKA, BIELANY, JÓZEFOSŁAW, MOKOTÓW i PRUSZKÓW. Zapraszamy dzieci w wieku od 1 do 4 lat nie będące jeszcze przedszkolakami oraz ich rodziców.

Szczegółowy program dni otwartych 22 kwietnia w godz. 10.00 – 12.00:

PC Bemowo 2 (ul. Kaliskiego 23B) – Łąka wiosną 

Tego dnia wspólnie wybierzemy się na wiosenną łąkę rozwijając dużą motorykę. Gdy wszyscy przywitamy się wesołą piosenką, zamienimy się w zwierzątka odwiedzające i zamieszkujące nasza polanę . Przyszłe przedszkolaki za pomocą ćwiczeń oddechowych i artykulacyjnych będą naśladowały ich odgłosy. Nie zabraknie również ćwiczeń paluszkowych i manualnych. Na zakończenie maluszki wykonają pracę plastyczną pt. ,,Kolorowa łąka” różnymi technikami plastycznymi. W tym dniu wszystkie maluszki będą miały również okazję wysłuchać koncertu pt: ,,Witaj wiosno” i poznają brzmienie przewodniego instrumentu muzycznego.

PC Białołęka (ul. Brzozowy Zagajnik 7) – Spotkanie ze zwierzątkami

Świat przyrody budzi się do życia po zimowym śnie i rodzą się małe, puchate, ubarwione na żółto zwierzątka – zgadnij, jakie? Pani Ania, właścicielka uroczych kurczaczków zapozna nas z milusińskimi. Będziemy mieli okazję pogłaskać kurczaczka i przytulić wesołego króliczka. Zawsze są to dla najmłodszych niezapomniane chwile. Na pamiątkę miłego spotkania z żywymi zwierzątkami dzieci własnoręcznie wykonają portret kurczaka. Ponadto spróbujemy pokonać kolorowy tor przeszkód, na którym będziemy doskonalić płynność ruchów, odwagę oraz równowagę. Natomiast małą motorykę oraz sprawność paluszków poćwiczymy, bawiąc się ziarnami. Ostatnią aktywnością, do której tego dnia zaprosimy maluszki, będzie masażyk relaksacyjny, którego celem jest zredukowanie napięcia psychofizycznego.

PC Bielany (ul. Bajana 35) – Występ iluzjonisty 

Główną atrakcją spotkania będzie występ iluzjonisty, który zabierze dzieci w świat magii
i niesamowitych zdarzeń. Pokaz iluzji wypełniony niesamowitymi trikami i zabawnymi sztuczkami to potężna dawka pozytywnych emocji i radości przygotowana specjalnie dla naszych małych gości.  W drugiej części naszego spotkania do przedszkola przyleci biedronka Zosia, która poprosi wszystkie dzieci o pomoc w szukaniu jej zgubionych kropek, które zdmuchnął psotny wietrzyk. Latając z kwiatka na kwiatek utrwalimy poznane kolory oraz będziemy rozwijać nasza koordynację ruchową. Nie zabraknie ćwiczeń oddechowych i artykulacyjnych, które rozgrzeją nasze aparaty mowy potrzebne do zaśpiewania piosenki o naszej przyjaciółce – biedronce. Urządzimy również wiosenny koncert. Na zakończenie zajęć dzieci z pomocą opiekunów wykonają wesołą biedronkę.

PC Józefosław (ul. Ogrodowa 20b)- Kolorowa wiosna

Tematem przewodnim tego dnia będzie kolorowa wiosna. Pod okiem instruktora warsztatów plastycznych dzieci stworzą piękne wiosenne prace plastyczne. Nie zabraknie zabaw ruchowych, integracyjnych oraz z Panią Tęczą. Na dzień otwarty zapraszamy dziecko z dwojgiem opiekunów gdyż umożliwi to Państwu udział w prowadzonej przez dyrektora prezentacji dotyczącej organizacji danej placówki.

PC Mokotów (ul. Postępu 17b)- Koncert muzyczny „Pirackie opowieści”

W ten sobotni poranek zaprosimy wszystkie maluchy na koncert muzyczny. Nasi milusińscy wyruszą na wielką piracką wyprawę po skarb. Przy dźwiękach gitary akustycznej i elektrycznej dzieci przeniosą się na piracki statek. Zaśpiewają i zatańczą przy pirackiej muzyce. Rozśpiewana załoga statku opowie o niejednej przygodzie, jaka wydarzyła się na morzu. Podczas występu przybliżymy młodym słuchaczom świat muzyki oraz rozwiniemy ich wyobraźnię muzyczną poprzez zapoznanie z różnymi instrumentami.
W drugiej części spotkania dowiemy się, czym można latać, pływać, co jeździ po drodze, a co pływa po morzu. Rozwijając koordynację ruchową, zamienimy się w samolot, rower, motor, statek, nie zapominając o ćwiczeniach fonacyjnych, czyli dźwiękach, jakie wydają te pojazdy. W trakcie zajęć rozwijać będziemy również kreatywność i twórczość podczas wykonywania „statku na wodzie” przy użyciu bibuły, farb, kleju oraz brokatu. Na zakończenie zatańczymy w rytm piosenki „Mucha, mucha w samolocie”. Zapraszamy serdecznie na dzień otwarty!

PC Pruszków (ul. Gałczyńskiego 31)- Spotkanie z bocianem 

Tego dnia przedszkole odwiedzi bocian, który wrócił z ciepłych krajów! Opowie dzieciom, dlaczego wybrał się na wędrówkę oraz dlaczego wrócił. Bociek sprawdzi, czy dzieci potrafią tak jak on chodzić wysoko unosząc kolanka, stać na jednej nodze oraz klekotać. Zabawie towarzyszyć nam będzie Pani Dominika – instruktor rytmiki – która nam zagra na instrumencie oraz nauczy piosenki. Dzieci zostaną zaczarowane w małe żabki, które będą musiały schować się przed białym ptakiem. Podczas zabawy bocian straci trochę piór, ale dla nas będzie to zachęta do wykonania ćwiczeń oddechowych. Korzystając z instrumentów, zorganizujemy koncert dla naszego gościa. Dodatkową atrakcją dzisiejszego spotkania będą warsztaty ceramiczne prowadzone przez Pana Artura J. Spróbujemy ulepić z gliny małą żabkę lub bocianka 🙂

ZAPRASZAMY!

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Nauczyciele #CiuchciaTeam w roli aktorów 🧡

Nauczyciele #CiuchciaTeam Bielany w roli aktorów w przedstawieniu „Wiosenne kłopoty Smerfów”.   Z okazji pierwszych Dni Wiosny nasi nauczyciele z Pomarańczowej Ciuchci na Bielanach sprawili

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Weź udział wraz ze swoim dzieckiem w Dniu Otwartym w wybranej placówce Pomarańczowej Ciuchci.
👉🏻 Kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Do zobaczenia! 🧡