Obieżyświat 2018 – Ludowizna

Czy pradziadek i prababcia za młodu pracowali, czy się bawili? Czy w ogóle mieli wolny czas? Jakie przedmioty służyły im do zabawy? Jakie wykonywali prace? Jak sobie organizowali czas na wsi? Czy pasionka to zupa, praca czy zabawa? Jaki taniec ludowy można odbyć z kijem? Przed jakim świętem można było klekotać po wsi? Jak się lepiło gomółkę? Jak zrobić masło z kałuży? Do czego służyło zawołanie „kto krzepniejszy?” Czy z bzu można zrobić armatę? Co to są bulki i do czego służą ciupy? Na te i inne pytania odpowiedzieli nam podczas pobytu w Ludowiźnie, do której zabrał naszych przedszkolaków kolejny tydzień Obieżyświata. Podczas warsztatów poznaliśmy ludowe zwyczaje i zabawy, zatańczyliśmy taniec z miotłą i wykonaliśmy piękne ludowe koguty, które każdy zabrał ze sobą do domu. Nie mogło również zabraknąć przejażdżki bryczką i śpiewów przy ognisku, gdzie zajadaliśmy pyszne kiełbaski. Ludowizna to niezwykłe miejsce, gdzie to, „co zapomniane”, jest na nowo odkrywane. To był dzień pełen wrażeń, który zostanie w naszej pamięci już na długo.

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Nasi absolwenci zaczęli naukę w szkole!

Nasi absolwenci rozpoczęli naukę w szkole! Kochani, chcielibyśmy Wam coś powiedzieć… Tyle razy zastanawialiście się wspólnie z Nami, jak to będzie usiąść w szkolnej ławce,

Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024! 🧡

Rozpoczynamy pomarańczowy rok przedszkolny 2023/2024!   Przed Nami nowe, ciekawe wyzwania, radosne przygody i mnóstwo dobrej zabawy, czyli to, co w Pomarańczowej Ciuchci lubimy najbardziej!

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami