fbpx

Wielojęzyczność

Masz świadomość, jak ważna jest znajomość języków obcych w dzisiejszym świecie?

W Pomarańczowej Ciuchci:

  • Nauczymy Twoje dziecko swobodnej komunikacji w języku angielskim.
  • Umożliwimy mu rozpoczęcie edukacji w szkołach dwujęzycznych.
  • Przygotujemy je do posługiwania się najpopularniejszymi językami na świecie.
Nauczanie języków obcych jest jednym z priorytetów w Żłobkach i Przedszkolach Pomarańczowa Ciuchcia.

We wszystkich grupach żłobkowych i przedszkolnych prowadzimy zajęcia języka angielskiego oraz zajęcia hiszpańskiego i chińskiego w wybranych grupach

Dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym mają naturalną łatwość uczenia się języków, wyjątkowe zdolności naśladowcze i najsprawniej działający aparat artykulacyjny. Są ciekawe świata i otwarte na przyswajanie nowych wiadomości. Dlatego w Pomarańczowej Ciuchci naukę języków obcych rozpoczynamy już w grupie żłobkowej.

Dzięki temu dziecko ma możliwość opanowania nie tylko samego języka obcego, ale jest w stanie z łatwością przyswoić bezbłędną wymowę.

Dużą wagę przykładamy do najlepszego doboru kompetentnych lektorów i native speaker’ów, aby dziecko, naśladując nauczyciela, zapamiętało i nauczyło się jak najlepszej wymowy.

Treści nauczania są atrakcyjne i  odpowiednio dobrane do grupy wiekowej oraz kompetencji językowych naszych przedszkolaków. Wykorzystujemy historyjki, dialogi, piosenki, wierszyki, skecze, które są interesujące dla dziecka i skłaniają je do komunikowania się w języku obcym.

Język angielski

English every day

Zajęcia z języka angielskiego odbywają się codziennie już od najmłodszej grupy wiekowej (2,5-latki). Dzieci poznają język angielski, podobnie jak język ojczysty, dzięki specjalnie zaaranżowanym sytuacjom językowym. Dziecko przyswaja sobie wiele słówek i zwrotów potrzebnych mu w życiu codziennym oraz w relacjach właściwych życiu rodzinnemu i towarzyskiemu. Dziecko uczy się prosić i dziękować, nazywać i opisywać przedmioty (przedszkole, dom, sklep, świat ulubionych zabawek, zwierzątek). Będzie też umiało wyrazić swój nastrój, uczucia i upodobania, złożyć życzenia. Wszystkich tych umiejętności nabywa poprzez zabawy i gry, w których nie ma przegranych, za to jest dużo ruchu, radości i śmiechu, wierszyków, piosenek i wyliczanek. Nauce towarzyszą zabawy ruchowe, plastyczne, konstrukcyjne i muzyczne ćwiczące spostrzegawczość, zdolności manualne i umiejętność kojarzenia.

 

W grupach żłobkowych zajęcia z języka angielskiego „Baby steps in English” odbywają się 2 razy w tygodniu. 

 

YLE (University of Cambrigde)

W przedszkolach Pomarańczowa Ciuchcia jest realizowany program języka angielskiego przygotowujący dzieci do sprawdzianu Young Learners English (YLE). YLE został opracowany przez University of Cambridge (ESOL) i organizowany jest w Polsce przez British Council.

Do egzaminu dzieci mogą przystąpić po ukończeniu klasy 2 Szkoły Podstawowej Gaudeamus.

 

Dzięki codziennemu kontaktowi z językiem angielskim już od 3. roku życia w Pomarańczowej Ciuchci oraz kontynuacji nauki w Szkole Gaudeamus dzieci przystępują do egzaminu, osiągając bardzo dobre wyniki.

 

YLE to sprawdzian z języka angielskiego oceniający umiejętności językowe dzieci w trzech podstawowych obszarach:

  • mówienie,
  • rozumienie ze słuchu,
  • czytanie i pisanie.

 

Dlaczego warto przystąpić do YLE?

YLE daje możliwość obiektywnej oceny umiejętności językowych dzieci według standardu opracowanego przez Cambridge University i przyjętego w ponad 60 krajach na całym świecie.

Sprawdzian ma bardzo przyjazną dzieciom formę. Zadania są ciekawe i oparte przede wszystkim na kolorowych ilustracjach, które zachęcają do rozwiązania nawet najtrudniejszego ćwiczenia.

W tym sprawdzianie nie ma przegranych! Każde dziecko, które przystąpi do wszystkich trzech części sprawdzianu otrzyma swój pierwszy certyfikat językowy i zdobędzie tarcze, które prezentują osiągnięcia dziecka w każdej części.

YLE daje dzieciom sposobność do zapoznania się ze specyfiką sprawdzianów językowych organizowanych dla dzieci i młodzieży, takich jak Key English Test (KET), Preliminary English Test (PET), First Certificate in English (FCE) oraz późniejszych sprawdzianów dla dorosłych, takich jak CAE i CPE. Pierwsze pozytywne wrażenia związane z przystąpieniem do YLE dadzą dziecku szansę na łatwiejszy start w późniejszych sprawdzianach.

 

Dwujęzyczność

W Przedszkolach Pomarańczowa Ciuchcia prowadzimy także grupy dwujęzyczne. Więcej o dwujęzyczności.

Język hiszpański

Wyposażenie dzieci w kompetencje językowe jest priorytetem w przedszkolach Pomarańczowa Ciuchcia.

W naszych przedszkolach w wybranych grupach oprócz nauki języka angielskiego prowadzimy naukę języka hiszpańskiego. 

Zajęcia prowadzi native speaker Yair Rios.

Yair pochodzi z Meksyku, jest nauczycielem języka hiszpańskiego i angielskiego.

Studiował na Uniwersytecie w Monterrey, zdobył też kwalifikacje nauczycielskie Cambridge.

Aktualnie Yair jest magistrantem na Uniwersytecie Barcelońskim na kierunku „nauczanie języka hiszpańskiego jako obcego”. 

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, które zdobywał jako nauczyciel w szkołach podstawowych i przedszkolach w Meksyku i w Chinach.

Jest ciepłą, kontaktową osobą, lubiącą dzieci i pracę z nimi.

Metodyka nauczania języka hiszpańskiego jako obcego jest bardzo zbliżona do metodyki nauczania języka angielskiego. Przyjazna, kameralna atmosfera zajęć oraz indywidualne podejście do każdego dziecka sprawiają, że przedszkolaki w naturalny i niewymuszony sposób przyswajają język.

Efektywną naukę umożliwia wykorzystanie pomocy multimedialnych, gier, zabaw ruchowych, rymowanek oraz piosenek.

Pasja i kreatywność naszego lektora sprawiają, że nauka języka hiszpańskiego jest przede wszystkim dla dzieci wspaniałą przygoda i zabawą!

 

Język chiński

Dla nas przyszłość naszych przedszkolaków jest najważniejsza.

Ucząc dzieci języków obcych, wyposażamy je w bardzo ważne kompetencje językowe, które z pewnością zaowocują w ich dorosłym życiu.

Dlatego już teraz zdecydowaliśmy się na naukę kolejnego języka obcego.

W dwóch naszych przedszkolach: Pomarańczowa Ciuchcia Centrum i Pomarańczowa Ciuchcia Mokotów w wybranych grupach prowadzimy naukę języka chińskiego

Podobno w niedalekiej przyszłości to właśnie język chiński będzie drugim językiem na świecie.

 

Metodyka nauczania języka chińskiego jako obcego nie odbiega od sposobu, w jaki dzieci uczą się i nabywają język angielski.

Zajęcia pełne są piosenek, rymowanek i zabaw ruchowych.

Prowadzone są przez native speaker’a – Chinkę, która posługuje się również językiem polskim i angielskim.

Dzięki temu nauka tego egzotycznego języka przebiega w komfortowej, przyjaznej atmosferze, a optymizm, ciepło i pozytywna energia lektora sprawiają, że zajęcia są dla dzieci przede wszystkim wspaniałą przygodą.   

Używamy plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
polityka prywatności, polityka cookies