fbpx

Wielojęzyczność

Masz świadomość, jak ważna jest znajomość języków obcych w dzisiejszym świecie?

W Pomarańczowej Ciuchci:

  • Nauczymy Twoje dziecko swobodnej komunikacji w języku angielskim.
  • Umożliwimy mu rozpoczęcie edukacji w szkołach dwujęzycznych.
  • Przygotujemy je do posługiwania się najpopularniejszymi językami na świecie.
Nauczanie języków obcych jest jednym z priorytetów w Żłobkach i Przedszkolach Pomarańczowa Ciuchcia.

We wszystkich grupach żłobkowych i przedszkolnych prowadzimy zajęcia języka angielskiego oraz zajęcia hiszpańskiego i chińskiego w wybranych grupach

Dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym mają naturalną łatwość uczenia się języków, wyjątkowe zdolności naśladowcze i najsprawniej działający aparat artykulacyjny. Są ciekawe świata i otwarte na przyswajanie nowych wiadomości. Dlatego w Pomarańczowej Ciuchci naukę języków obcych rozpoczynamy już w grupie żłobkowej.

Dzięki temu dziecko ma możliwość opanowania nie tylko samego języka obcego, ale jest w stanie z łatwością przyswoić bezbłędną wymowę.

Dużą wagę przykładamy do najlepszego doboru kompetentnych lektorów i native speaker’ów, aby dziecko, naśladując nauczyciela, zapamiętało i nauczyło się jak najlepszej wymowy.

Treści nauczania są atrakcyjne i  odpowiednio dobrane do grupy wiekowej oraz kompetencji językowych naszych przedszkolaków. Wykorzystujemy historyjki, dialogi, piosenki, wierszyki, skecze, które są interesujące dla dziecka i skłaniają je do komunikowania się w języku obcym.

English every day

Zajęcia z języka angielskiego odbywają się codziennie już od najmłodszej grupy wiekowej (2,5-latki). Dzieci poznają język angielski, podobnie jak język ojczysty, dzięki specjalnie zaaranżowanym sytuacjom językowym. Dziecko przyswaja sobie wiele słówek i zwrotów potrzebnych mu w życiu codziennym oraz w relacjach właściwych życiu rodzinnemu i towarzyskiemu. Dziecko uczy się prosić i dziękować, nazywać i opisywać przedmioty (przedszkole, dom, sklep, świat ulubionych zabawek, zwierzątek). Będzie też umiało wyrazić swój nastrój, uczucia i upodobania, złożyć życzenia. Wszystkich tych umiejętności nabywa poprzez zabawy i gry, w których nie ma przegranych, za to jest dużo ruchu, radości i śmiechu, wierszyków, piosenek i wyliczanek. Nauce towarzyszą zabawy ruchowe, plastyczne, konstrukcyjne i muzyczne ćwiczące spostrzegawczość, zdolności manualne i umiejętność kojarzenia.

W grupach żłobkowych zajęcia z języka angielskiego „Baby steps in English” odbywają się 2 razy w tygodniu. 

YLE (University of Cambrigde)

W przedszkolach Pomarańczowa Ciuchcia jest realizowany program języka angielskiego przygotowujący dzieci do sprawdzianu Young Learners English (YLE). YLE został opracowany przez University of Cambridge (ESOL) i organizowany jest w Polsce przez British Council.

Do egzaminu dzieci mogą przystąpić po ukończeniu klasy 2 Szkoły Podstawowej Gaudeamus.

Dzięki codziennemu kontaktowi z językiem angielskim już od 3. roku życia w Pomarańczowej Ciuchci oraz kontynuacji nauki w Szkole Gaudeamus dzieci przystępują do egzaminu, osiągając bardzo dobre wyniki.

YLE to sprawdzian z języka angielskiego oceniający umiejętności językowe dzieci w trzech podstawowych obszarach:

  • mówienie,
  • rozumienie ze słuchu,
  • czytanie i pisanie.

 

Dlaczego warto przystąpić do YLE?

YLE daje możliwość obiektywnej oceny umiejętności językowych dzieci według standardu opracowanego przez Cambridge University i przyjętego w ponad 60 krajach na całym świecie.

Sprawdzian ma bardzo przyjazną dzieciom formę. Zadania są ciekawe i oparte przede wszystkim na kolorowych ilustracjach, które zachęcają do rozwiązania nawet najtrudniejszego ćwiczenia.

W tym sprawdzianie nie ma przegranych! Każde dziecko, które przystąpi do wszystkich trzech części sprawdzianu otrzyma swój pierwszy certyfikat językowy i zdobędzie tarcze, które prezentują osiągnięcia dziecka w każdej części.

YLE daje dzieciom sposobność do zapoznania się ze specyfiką sprawdzianów językowych organizowanych dla dzieci i młodzieży, takich jak Key English Test (KET), Preliminary English Test (PET), First Certificate in English (FCE) oraz późniejszych sprawdzianów dla dorosłych, takich jak CAE i CPE. Pierwsze pozytywne wrażenia związane z przystąpieniem do YLE dadzą dziecku szansę na łatwiejszy start w późniejszych sprawdzianach.

Dwujęzyczność

W Przedszkolach Pomarańczowa Ciuchcia prowadzimy także grupy dwujęzyczne. Więcej o dwujęzyczności.

Wyposażenie dzieci w kompetencje językowe jest priorytetem w przedszkolach Pomarańczowa Ciuchcia.

W naszych przedszkolach w wybranych grupach oprócz nauki języka angielskiego prowadzimy naukę języka hiszpańskiego. 

Zajęcia prowadzi native speaker Yair Rios.

Yair pochodzi z Meksyku, jest nauczycielem języka hiszpańskiego i angielskiego.

Studiował na Uniwersytecie w Monterrey, zdobył też kwalifikacje nauczycielskie Cambridge.

Aktualnie Yair jest magistrantem na Uniwersytecie Barcelońskim na kierunku „nauczanie języka hiszpańskiego jako obcego”. 

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, które zdobywał jako nauczyciel w szkołach podstawowych i przedszkolach w Meksyku i w Chinach.

Jest ciepłą, kontaktową osobą, lubiącą dzieci i pracę z nimi.

Metodyka nauczania języka hiszpańskiego jako obcego jest bardzo zbliżona do metodyki nauczania języka angielskiego. Przyjazna, kameralna atmosfera zajęć oraz indywidualne podejście do każdego dziecka sprawiają, że przedszkolaki w naturalny i niewymuszony sposób przyswajają język.

Efektywną naukę umożliwia wykorzystanie pomocy multimedialnych, gier, zabaw ruchowych, rymowanek oraz piosenek.

Pasja i kreatywność naszego lektora sprawiają, że nauka języka hiszpańskiego jest przede wszystkim dla dzieci wspaniałą przygoda i zabawą!

 

Dla nas przyszłość naszych przedszkolaków jest najważniejsza.

Ucząc dzieci języków obcych, wyposażamy je w bardzo ważne kompetencje językowe, które z pewnością zaowocują w ich dorosłym życiu.

Dlatego już teraz zdecydowaliśmy się na naukę kolejnego języka obcego.

W dwóch naszych przedszkolach: Pomarańczowa Ciuchcia Centrum i Pomarańczowa Ciuchcia Mokotów w wybranych grupach prowadzimy naukę języka chińskiego

Podobno w niedalekiej przyszłości to właśnie język chiński będzie drugim językiem na świecie.

 

Metodyka nauczania języka chińskiego jako obcego nie odbiega od sposobu, w jaki dzieci uczą się i nabywają język angielski.

Zajęcia pełne są piosenek, rymowanek i zabaw ruchowych.

Prowadzone są przez native speaker’a – Chinkę, która posługuje się również językiem polskim i angielskim.

Dzięki temu nauka tego egzotycznego języka przebiega w komfortowej, przyjaznej atmosferze, a optymizm, ciepło i pozytywna energia lektora sprawiają, że zajęcia są dla dzieci przede wszystkim wspaniałą przygodą.   

Weź udział wraz ze swoim dzieckiem w Dniu Otwartym w wybranej placówce Pomarańczowej Ciuchci.
👉🏻 Kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Do zobaczenia! 🧡