Wakacje 2020 w Pomarańczowej Ciuchci Z WAKACYJNĄ SKRZYNIĄ SKARBÓW

Tegoroczne lato z pewnością będzie różniło się od poprzednich. Przed nami wakacje, w czasie których obowiązywały będą nadal obostrzenia sanitarne. Co nie znaczy, że nie będzie to czas spontanicznych zabaw, radości i odkrywania świata. Jak co roku doświadczeni nauczyciele pod kierunkiem metodyków przygotowali dla dzieci pełen atrakcji program wakacyjny. Chcemy, aby letni, spędzony w przedszkolu czas, był ciekawy i pełen przygód, dlatego serdecznie zapraszamy dzieci do okrywania tajemnic „Wakacyjnej Skrzyni Skarbów 1”. 

Od 1 lipca do 10 lipca – WYPRAWA PO SKARB PIRATÓW

Zapraszamy przedszkolaki do pirackiej „szkoły pod żaglami”, gdzie nauczą się m.in. trudnej sztuki wiązania węzłów, prowadzenia pokładowego dziennika pogody oraz poznają sposób ubierania się zgodny z piracką modą. Pod kierunkiem „doświadczonego bosmana” zbudują własny statek piracki i wyruszą na wyprawę po skarby zdrowia. Będą też mieli okazję wziąć udział w pirackich zawodach sportowych. Nie zdziwcie się, jeśli wówczas dzieci zamiast „dzień dobry” będą witać się z Wami pirackim ARRR…

Od 13 lipca do 24 lipca – W DZIESIEĆ DNI DOOKOŁA ŚWIATA

Przez kolejne dwa tygodnie przedszkolaki zainspirowane przykładem W. Fogga wezmą udział w wyprawie dookoła świata. W trakcie podróży będą poszukiwać m.in. odpowiedzi na pytania: „Skąd się bierze czekolada?”, „Dlaczego bumerangi wracają?”, „Czy Japończycy naprawdę śpią na podłodze?” oraz „Po co Indianom pióropusze?”. Spotkają się z mieszkańcami masajskiej wioski, wyruszą w podróż śladami egipskiej karawany, a także wezmą udział w organizowanych w Grecji igrzyskach olimpijskich. 


OD 27 lipca do 7 sierpnia – MORSKIE OPOWIEŚCI 

Tym razem zabierzemy dzieci w zaczarowaną podróż w morskie głębimy. Bez batyskafu będą eksplorować dno morza, poznawać jego mieszkańców i zawierać nowe przyjaźnie. Przedszkolaki wezmą również udział w Neptunaliach i jak przystało na prawdziwe „wilki morskie” zmierzą się ze sztormem po to, by na w końcu wypocząć na „plaży”, zażywając nie tylko słonecznych kąpieli. 

OD 10 sierpnia do 21 sierpnia – DŻUNGLA STU TAJEMNIC

Będzie to afrykańskie spotkanie z mieszkańcami dżungli i poznawanie ich tajemnic … tu nie możemy zdradzić zbyt wiele, ale możecie się Państwo spodziewać, że w tym czasie w łazience przedszkolnej może pełzać „wąż”, w szatni wesoło bawić się stado „małp”, po podwórku przechadzać się „słoń”, a w sali przedszkolnej spać „lew” … i jeśli nie chcecie usłyszeć przerażającego ryku – lepiej go nie budźcie…

W ostatnim tygodniu wakacji od 24 do 31 sierpnia zaprosimy przedszkolaki do wyrastającego z nurtu Pozytywnej Dyscypliny projektu „WRZESIEŃ TUŻ, TUŻ…”.

W tym czasie dzieci będą miały okazję uczestniczyć w sposób świadomy i celowy w przygotowaniu sal przedszkolnych do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Będą współdecydować o tym, w jaki sposób zaaranżować przestrzeń w salach poszczególnych grup, jak rozmieścić kąciki zainteresowań, które z zabawek chcą zatrzymać, a które przekazać młodszym przedszkolakom, w jaki sposób rozstawić je na pólkach, itp. Wszystko po to, aby budować u dzieci poczucie przynależności i znaczenia, pokazać radość i satysfakcję płynącą ze sprawstwa oraz możliwości samodzielnego podejmowania decyzji. Uczyć współpracy, empatii, szacunku oraz zwracania uwagi na potrzeby własne i innych.

Serdecznie zapraszamy przedszkolaki do udziału w letniej przygodzie i życzymy wszystkim udanych wakacji!

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Nasi absolwenci zaczęli naukę w szkole!

Nasi absolwenci rozpoczęli naukę w szkole! Kochani, chcielibyśmy Wam coś powiedzieć… Tyle razy zastanawialiście się wspólnie z Nami, jak to będzie usiąść w szkolnej ławce,

Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024! 🧡

Rozpoczynamy pomarańczowy rok przedszkolny 2023/2024!   Przed Nami nowe, ciekawe wyzwania, radosne przygody i mnóstwo dobrej zabawy, czyli to, co w Pomarańczowej Ciuchci lubimy najbardziej!

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami