Wakacje 2020 w Pomarańczowej Ciuchci Z WAKACYJNĄ SKRZYNIĄ SKARBÓW

Tegoroczne lato z pewnością będzie różniło się od poprzednich. Przed nami wakacje, w czasie których obowiązywały będą nadal obostrzenia sanitarne. Co nie znaczy, że nie będzie to czas spontanicznych zabaw, radości i odkrywania świata. Jak co roku doświadczeni nauczyciele pod kierunkiem metodyków przygotowali dla dzieci pełen atrakcji program wakacyjny. Chcemy, aby letni, spędzony w przedszkolu czas, był ciekawy i pełen przygód, dlatego serdecznie zapraszamy dzieci do okrywania tajemnic „Wakacyjnej Skrzyni Skarbów 1”. 

Od 1 lipca do 10 lipca – WYPRAWA PO SKARB PIRATÓW

Zapraszamy przedszkolaki do pirackiej „szkoły pod żaglami”, gdzie nauczą się m.in. trudnej sztuki wiązania węzłów, prowadzenia pokładowego dziennika pogody oraz poznają sposób ubierania się zgodny z piracką modą. Pod kierunkiem „doświadczonego bosmana” zbudują własny statek piracki i wyruszą na wyprawę po skarby zdrowia. Będą też mieli okazję wziąć udział w pirackich zawodach sportowych. Nie zdziwcie się, jeśli wówczas dzieci zamiast „dzień dobry” będą witać się z Wami pirackim ARRR…

Od 13 lipca do 24 lipca – W DZIESIEĆ DNI DOOKOŁA ŚWIATA

Przez kolejne dwa tygodnie przedszkolaki zainspirowane przykładem W. Fogga wezmą udział w wyprawie dookoła świata. W trakcie podróży będą poszukiwać m.in. odpowiedzi na pytania: „Skąd się bierze czekolada?”, „Dlaczego bumerangi wracają?”, „Czy Japończycy naprawdę śpią na podłodze?” oraz „Po co Indianom pióropusze?”. Spotkają się z mieszkańcami masajskiej wioski, wyruszą w podróż śladami egipskiej karawany, a także wezmą udział w organizowanych w Grecji igrzyskach olimpijskich. 


OD 27 lipca do 7 sierpnia – MORSKIE OPOWIEŚCI 

Tym razem zabierzemy dzieci w zaczarowaną podróż w morskie głębimy. Bez batyskafu będą eksplorować dno morza, poznawać jego mieszkańców i zawierać nowe przyjaźnie. Przedszkolaki wezmą również udział w Neptunaliach i jak przystało na prawdziwe „wilki morskie” zmierzą się ze sztormem po to, by na w końcu wypocząć na „plaży”, zażywając nie tylko słonecznych kąpieli. 

OD 10 sierpnia do 21 sierpnia – DŻUNGLA STU TAJEMNIC

Będzie to afrykańskie spotkanie z mieszkańcami dżungli i poznawanie ich tajemnic … tu nie możemy zdradzić zbyt wiele, ale możecie się Państwo spodziewać, że w tym czasie w łazience przedszkolnej może pełzać „wąż”, w szatni wesoło bawić się stado „małp”, po podwórku przechadzać się „słoń”, a w sali przedszkolnej spać „lew” … i jeśli nie chcecie usłyszeć przerażającego ryku – lepiej go nie budźcie…

W ostatnim tygodniu wakacji od 24 do 31 sierpnia zaprosimy przedszkolaki do wyrastającego z nurtu Pozytywnej Dyscypliny projektu „WRZESIEŃ TUŻ, TUŻ…”.

W tym czasie dzieci będą miały okazję uczestniczyć w sposób świadomy i celowy w przygotowaniu sal przedszkolnych do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Będą współdecydować o tym, w jaki sposób zaaranżować przestrzeń w salach poszczególnych grup, jak rozmieścić kąciki zainteresowań, które z zabawek chcą zatrzymać, a które przekazać młodszym przedszkolakom, w jaki sposób rozstawić je na pólkach, itp. Wszystko po to, aby budować u dzieci poczucie przynależności i znaczenia, pokazać radość i satysfakcję płynącą ze sprawstwa oraz możliwości samodzielnego podejmowania decyzji. Uczyć współpracy, empatii, szacunku oraz zwracania uwagi na potrzeby własne i innych.

Serdecznie zapraszamy przedszkolaki do udziału w letniej przygodzie i życzymy wszystkim udanych wakacji!

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 

Miło nam poinformować, że wszystkie przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia dołączyły do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymały dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami