Terapia behawioralna - Pomarańczowa Ciuchcia – prywatne przedszkola i żłobki Warszawa

DNI OTWARTE w styczniu

Zapraszamy 13, 20 i 27 stycznia (Bielany, Centrum, Józefosław, Mokotów, Piastów, Ursus, Wilanów)

Przedszkole na 5+!

Przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia

13 przedszkoli i 4 żłobki

Mała Ciuchcia adaptacja

BEZPŁATNE zajęcia dla przyszłych przedszkolaków - SOBOTY 10-12. Zapraszamy !

DNI OTWARTE w styczniu

Zapraszamy 13, 20 i 27 stycznia (Bielany, Centrum, Józefosław, Mokotów, Piastów, Ursus, Wilanów)

Przedszkole na 5+!

Przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia

13 przedszkoli i 4 żłobki

Mała Ciuchcia adaptacja

BEZPŁATNE zajęcia dla przyszłych przedszkolaków - SOBOTY 10-12. Zapraszamy !

Terapia behawioralna

Terapeuci przedszkoli Pomarańczowa Ciuchcia w terapii z dziećmi autystycznymi oraz zespołem Aspergera korzystają z różnorodnych metod. Jedną z nich jest terapia behawioralna.

 

Terapia behawioralna bazuje na wnikliwej obserwacji dziecka, a następnie na podjęciu terapii w celu wygaszenia zachowań niepożądanych oraz wzmocnieniu zachowań społecznie akceptowanych. W tej terapii pedagodzy stosują zasadę małych kroczków. Terapeuta przy współpracy rodziców opracowuje dla dziecka system żetonowy, którego celem jest każdorazowe nagradzanie zachowania pozytywnego. Każdy terapeuta rozpoczyna pracę od nawiązania kontaktu wzrokowego ze swoimi podopiecznymi, a następnie przechodzi do prostych poleceń, stopniowo je komplikując. Nauka każdej czynności odbywa się krok po kroku, dlatego tak ważne jest indywidualne podejście do każdego dziecka. Wyuczone czynności zawsze nagradzamy, dając dziecku poczucie sukcesu. Minimalizujemy w ten sposób strach i lęk przed podejmowaniem nowych wyzwań.

 

Korzystając z elementów terapii behawioralnej, rozwijamy u dzieci zachowania deficytowe, redukujemy zachowania niepożądane. Rozwijamy w dzieciach niezależność i pozwalamy im efektywnie funkcjonować w środowisku.

 

Nasze przedszkole dla dzieci z zespołem aspergera oraz dzieci z innymi zaburzeniami na tle neurologicznym łączy w sobie funkcję placówki opiekuńczo-wychowawczej z ośrodkiem rehabilitacyjnym. Zatrudniamy specjalnie wykwalifikowaną kadrę pedagogów, sale wyposażone są w niezbędne akcesoria terapeutyczne. Co ważne, nasze przedszkole dla dzieci z aspergerem wyróżnia indywidualne podejście do każdego dziecka. Tylko w ten sposób można optymalnie wpływać na ich rozwój.

 

Rodziców, którzy chcieliby dokładnie poznać metodykę naszej pracy, zachęcamy do odwiedzenia placówki. Na miejscu można zobaczyć, jak przebiega terapia aspergera. Warszawa oczywiście dysponuje ośrodkami terapeutycznymi, ale rzadko zdarza się, by taka mogła odbywać się w przedszkolu. To doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy mogą być pewni najlepszej opieki dla dzieci, których zaburzenia mogą być niwelowane podczas całodziennego pobytu w przedszkolu.

 

Warto przy tym wspomnieć, że oprócz działań, które mają na celu zminimalizowanie zaburzeń, przedszkole jednocześnie realizuje standardowy program edukacyjny. Poszczególne zadania są jednak dobierane indywidualnie, zgodnie z możliwościami i potrzebami każdego przedszkolaka. Dzięki temu Pomarańczowa Ciuchcia jest placówką wyjątkową, inną niż tradycyjne przedszkola. Asperger nie jest przecież chorobą, a jedynie zaburzeniem. Dzieci, które zostały nim obarczone, wymagają jednak fachowej i specjalistycznej opieki. Właśnie taką gwarantujemy.