Odtwórz wideo

Przedszkole i Żłobek Mokotów

Dwujęzyczne Przedszkole i Żłobek Pomarańczowa Ciuchcia Mokotów

dyrektorka przedszkola mokotów

Dyrektor przedszkola i żłobka Ewelina Kotowska-Banucha

Kadra Przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia Mokotów - uśmiechnięta, ciepła, pełna pozytywnej energii

Co nas wyróżnia?

przedszkole dwujęzyczne / dziewczynka z flaga angielska

Let’s speak English – EDUKACJA DWUĘZYCZNA przez minimum 80 h w miesiącu

Przedszkole Mokotów jest przedszkolem dwujęzycznym. Realizujemy autorski program nauczania dwujęzycznego w języku angielskim oparty na metodzie Zintegrowanego Kształcenia Przedmiotowo-Językowego (CLIL-Content and Language Integrated Learning). W każdej grupie pracuje dwóch nauczycieli: polskojęzyczny i anglojęzyczny. Nauczyciel anglojęzyczny komunikuje się z dziećmi tylko w języku angielskim. Dzięki temu są one zanurzone w języku angielskim nie tylko podczas zajęć dydaktycznych, ale też zabaw swobodnych, posiłków, spacerów. Metoda immersji językowej daje zachwycające efekty w postaci nie tylko pełnego rozumienia języka, ale też mówienia w sposób biegły przez dzieci. Dowiedz się więcej o dwujęzyczności

Mamy anglojęzycznego ROBOTA EMYSA i nie wahamy się go używać! - Nowoczesne Technologie

Szczególnie dużo radości naszym przedszkolakom sprawiają zabawy z Emysem – interaktywnym robotem, który wprost uwielbia uczyć języka angielskiego. Emys czuje, widzi, słyszy, reaguje na dotyk i zawsze każdego włączy w radosną zabawę. Dzięki niemu nauka języka angielskiego jest jeszcze większą frajdą.

Nauka pływania w przedszkolu – bez wychodzenia na dwór

Nasze przedszkolaki w ramach zajęć fakultatywnych uczą się pływać na basenie w kompleksie Adgar Plaza (w Fitness Club Calypso). Lekcje prowadzi wykwalifikowany instruktor. Jest to dla nas źródłem dużej satysfakcji, ponieważ zajęcia pływackie: – poprawiają sprawność motoryczną, koordynację ruchową i ogólną sprawność fizyczną – wzmacniają mięśnie pleców i zapobiegają skrzywieniom kręgosłupa – zwiększają poczucie własnej wartości Oprócz dzieci i nas powody do zadowolenia mają także rodzice: 
– zajęcia na basenie odbywają się podczas pobytu w przedszkolu – to duża oszczędność czasu
 – przejście z przedszkola na basen odbywa się bez wychodzenia na dwór – stosujemy profilaktykę i nie ryzykujemy w jesienno-zimowym sezonie infekcji.

Nam się chce – zindywidualizowana edukacja na najwyższym poziomie

Dbamy o właściwy rozwój naszych podopiecznych, bierzmy pod uwagę ich możliwości i potrzeby. Do każdej i każdego podchodzimy indywidualnie. Realizujemy wytyczne MEN, wzbogacamy je jednak o autorskie programy i projekty, oferujemy zajęcia dodatkowe. Więcej o programach edukacyjnych.

Jesteśmy o krok naprzód! Autorski program w naszej zerówce.

Razem z rodzicami myślimy o przyszłości naszych przedszkolaków, dlatego przygotowaliśmy specjalny program Zerówka w Pomarańczowej Ciuchci. Dzięki niemu w znanym i bezpiecznym środowisku przedszkola wyposażymy dzieci w kompetencje niezbędne do osiągania sukcesów w przyszłej edukacji szkolnej. Dowiedz się więcej o przygotowaniu do szkoły

Nasza lokalizacja, warunki lokalowe

Dobry dojazd i bezpłatny parking​

Przedszkole Mokotów mieści się na parterze biurowca Adgar Plaza B przy ulicy Postępu 17B. Taka lokalizacja umożliwia sprawny dojazd zarówno komunikacją publiczną, jak i transportem prywatnym. Dla rodziców dostępny jest dogodny piętrowy parking z możliwością bezpłatnego postoju. W pobliżu przedszkola znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe (Wynalazek, Postępu, Marynarska) oraz ścieżki rowerowe. Przedszkole Mokotów jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-18:00.

chłopiec zabawa w sali przedszkole Mokotów

Przestronne sale – serdeczna atmosfera

Przedszkole Mokotów to wyjątkowe miejsce z przestronnymi, nowoczesnymi wnętrzami, wykwalifikowaną kadrą, uśmiechniętymi dziećmi i rodzinną atmosferą. Budynek, w którym mieści się przedszkole posiada zainstalowane filtry antysmogowe najnowszej generacji NanoWave oraz klimatyzację.

Własny, zielony plac zabaw z dala od zgiełku miasta

Posiadamy własny, bezpieczny, wyposażony w ekologiczne, drewniane zabawki plac zabaw otoczony cieniem i zielenią, który umożliwia dzieciom codzienną zabawę na świeżym powietrzu. To prawdziwa zielona oaza w samym centrum biznesowego Mokotowa, usytuowana z daleka od zgiełku ulic, z dużą ilością drzew i krzewów.

Opinia rodzica

Galeria

Kontakt

Godziny otwarcia: 7 - 18

Chcesz się zapisać?

Zapraszamy na niezobowiązującą rozmowę oraz Dni Otwarte