Przedszkole i Żłobek Bielany

Dwujęzyczne Przedszkole i Żłobek Pomarańczowa Ciuchcia Bielany

Kadra przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia Bielany - uśmiechnięta, przyjazna, pełna pozytywnej energii

Co nas wyróżnia?

GRUPA INTEGRACYJNA-MONTESSORI - zapraszamy już od stycznia 2023

Zapewniamy nowoczesne podejście do terapii dzieci z ASD inspirowane modelem DIR (uwzględniający indywidualne różnice i oparty na budowaniu relacji). W tym modelu celem oddziaływań terapeutycznych jest stwarzanie optymalnych warunków dla zdrowego rozwoju (skupiających się na osiąganiu kamieni milowych zamiast pracy nad powierzchniowymi zachowaniami i objawami). W naszych działaniach terapeutycznych opieramy się na stałych zasadach umożliwiających budowanie relacji z dzieckiem: dostosowujemy interakcje do specyficznych potrzeb układu nerwowego danego dziecka, wykorzystujemy naturalne zainteresowania i emocje dziecka. Nasze oddziaływania wychowawcze opieramy o metodę Pozytywnej Dyscypliny: nie stosujemy kar i nagród; budujemy relacje w oparciu o zasadę podmiotowości i szacunku; wspólne budujemy rutyny i rytuały dające poczucie bezpieczeństwa i przynależności; uczymy samodzielnego planowania zabawy i pracy oraz podejmowania decyzji.

Elementy PEDAGOGIKI MONTESSORI w Grupie Integracyjnej

Grupa Integracyjna prowadzona jest zgodnie z zasadami Montessori: grupa mieszana wiekowo (starsze dzieci posiadające daną umiejętność mogą uczyć młodszych, a młodsze brać przykład/uczyć się od starszych); zapewniamy indywidualne podejście do każdego dziecka - dziecko uczy się we własnym tempie; dobiera sobie zadania/aktywności zgodne ze swoimi jego zainteresowaniami i zasobami; nauczyciel zwraca uwagę na szczególnie wrażliwe okresy nabywania umiejętności; dbamy o kształtowanie samodzielności oraz odpowiedzialności za swoje wybory; zapewniamy atrakcyjne pomoce dydaktyczne umożliwiające dziecku kształtowanie wytrwałości i ułatwiające osiągnięcie sukcesu; stosujemy nauczanie wielozmysłowe rozwijające wszystkie zmysły.

GRUPY DWUJĘZYCZNE - zanurzenie w języku angielskim przez minimum 80 h w miesiącu

Wszystkie nasze grupy przedszkolne (oprócz grupy Integracyjnej-Montessori) mają profil dwujęzyczny. W każdej pracuje dwóch nauczycieli: polskojęzyczny i anglojęzyczny. Nauczyciel anglojęzyczny komunikuje się z dziećmi tylko w języku angielskim. Dzięki temu są one zanurzone w języku angielskim nie tylko podczas zajęć dydaktycznych, ale też zabaw swobodnych, posiłków, spacerów. Metoda immersji językowej daje zachwycające efekty w postaci nie tylko pełnego rozumienia języka, ale też mówienia w sposób biegły przez dzieci.

Nowoczesne technologie - zabawy z anglojęzycznym ROBOTEM EMYSEM

Szczególnie dużo radości naszym przedszkolakom sprawiają zabawy z Emysem – interaktywnym robotem, który wprost uwielbia uczyć języka angielskiego. Emys czuje, widzi, słyszy, reaguje na dotyk i zawsze każdego włączy w radosną zabawę. Dzięki niemu nauka języka angielskiego jest jeszcze większą frajdą.

Wszechstronny rozwój

Dbamy o wszechstronny rozwój naszych podopiecznych. Dzieci mają możliwość udziału w warsztatach naukowych, ceramicznych, plastycznych, zajęciach szachowych, ciekawych teatrzykach i koncertach oraz piknikach i występach okolicznościowe dla rodziców i dziadków. Proponujemy bogaty wachlarz zajęć fakultatywnych.

Indywidulane podejście do każdego dziecka

Przedszkole Bielany charakteryzuje otwartość na drugiego człowieka oraz indywidualne podejście do każdego dziecka. Niewielkie grupy i podział dzieci według wieku pozwala wpływać na ich rozwój, zgodnie z ich możliwościami i potrzebami. Takie jest właśnie nasze przedszkole. Wszystko co robimy, tworzymy z myślą o naszych małych podopiecznych, dlatego tak chętnie odwiedzają oni nasze przedszkole. Dla przyszłych i obecnych przedszkolaków jesteśmy przyjaciółmi, a prawdziwy przyjaciel to taki, który wnosi do relacji jak najwięcej dobra i prawdy. „Prawdziwy przyjaciel rozumie, a nie ocenia.” Przedszkole Bielany właśnie takie wartości wyznaje i tego się trzymamy. Mamy nadzieję dać dzieciom solidne podstawy i umożliwić najlepszy start w przyszłość.

Serdeczna, zaangażowana kadra

Przedszkole Bielany to przede wszystkim ciepła, zaangażowana, profesjonalna kadra pedagogiczna, która tworzy domowy i bezpieczny klimat. Wysokie kwalifikacje zatrudnianych nauczycieli, specjalistów i instruktorów pozwalają na realizację nie tylko standardowego programu edukacyjnego MEN, ale przede wszystkim programów i projektów własnych. Dzieci, które są nam powierzane, mogą każdego dnia liczyć na wyjątkową atmosferę przepełnioną różnorodnymi atrakcjami edukacyjnymi.

Aktywny, zdrowy styl życia

Promujemy aktywny, zdrowy styl życia. Dlatego zapewniamy dzieciom każdego dnia zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, zapraszamy na zajęcia ruchowe: sportowe, taneczne oraz judo.

Nasza lokalizacja, warunki lokalowe

Dogodna lokalizacja, inspirujące przestrzenie

Przedszkole Pomarańczowa Ciuchcia Bielany jest położone w dogodnej lokalizacji oraz bezpiecznej okolicy z dala od ruchliwych ulic. Znajduje się 200 m od Parku Chomicza, basenu oraz kortów tenisowych. Mieści się w nowoczesnym budynku spełniającym wszystkie normy. W budowaniu domowej i jednocześnie twórczej atmosfery pomagają nam nasze widne i kolorowe sale. Wyposażone są w szereg pomocy i środków dydaktycznych dających nieograniczone możliwości rozwoju.

Własna kuchnia – zdrowe, smaczne posiłki

Posiadamy własną kuchnię i jadalnię, gdzie codziennie serwujemy świeże, zdrowe i domowe potrawy. Współpracujemy z dietetykiem, który układa menu, dzięki czemu dzieci zajadają się pełnowartościowymi, urozmaiconymi i zbilansowanymi posiłkami.

Duży, zielony plac zabaw

Przedszkole Bielany posiada własny, tartanowy plac zabaw z atestowanym wyposażeniem, drewnianymi zabawkami, z wydzieloną częścią ekologiczną. Zielone drzewa i krzewy tworzą uroczy mikroklimat. W okresie wiosenno-letnim dużo radości sprawiają naszym przedszkolakom zabawy w kuchni Montessori.

Estetyczne wnętrza, zabawki z atestami

Przedszkole jest na bieżąco odświeżane, remontowane, regularnie wymieniane są zabawki i pomoce dydaktyczne. Zwracamy uwagę, żeby posiadały niezbędne atesty i certyfikaty. Dzięki temu nasze przedszkolaki są otoczone jakością zarówno w zakresie edukacji, wychowania, jak i standardu najbliższego otoczenia.

Galeria

Kontakt

Godziny otwarcia: 7:00-18:00