JÓZEFOSŁAW

Dwujęzyczne Przedszkole Pomarańczowa Ciuchcia Józefosław

 

Co nas wyróżnia? 

 • Edukacja dwujęzyczna

  Jednym z priorytetów jest dla nas edukacja anglojęzyczna. Prowadzimy grupy dwujęzyczne i grupy z rozszerzonym językiem angielskim. Wyróżnia nas to, że nauczyciel anglojęzyczny komunikuje się tylko w języku angielskim (z dziećmi, rodzicami, nauczycielem polskojęzycznym, całą kadrą przedszkola) . Nie używa języka polskiego. Dzięki temu dzieci mają stały kontakt z językiem angielskim nie tylko podczas zajęć dydaktycznych, ale również podczas codziennych czynności: posiłków, zabaw swobodnych, spacerów. Sprawia to, że dzieci zanurzone w języku angielskim, przyswajają go zupełnie naturalnie. 

 • Najwyższy poziom edukacji i wychowania

  Przedszkole Pomarańczowa Ciuchcia Józefosław to edukacja i wychowania na najwyższym poziomie.  Oprócz standardowego programu wytyczonego przez MEN realizujemy programy i projekty własne. Oferujemy również bogaty pakiet zajęć dodatkowych i fakultatywnych. To właśnie w naszej placówce  pomagamy odkryć dzieciom ich pierwsze zainteresowania i pasje. 

 • Troska o rozwój społeczny i emocjonalny

  Ogromną wagę przykładamy do rozwoju społecznego i emocjonalnego przedszkolaków. Nasi nauczyciele są praktykami metody wychowawczej  „Pozytywna Dyscyplina”. Skupiają się zawsze na potrzebach dziecka i nawiązaniu z nim dobrej, pełnej zrozumienia relacji.

 • Przyjazna adaptacja

  Mamy świadomość, jak ważna jest dobra i wczesna adaptacja maluszków – taką zapewnia nasze przedszkole Józefosław, organizując sobotnie zajęcia adaptacyjne Mała Ciuchcia oraz wakacyjny program adaptacyjny Mały Guliwer. Dzięki temu dzieci rozpoczynając uczęszczanie do naszego przedszkola, są oswojone z nauczycielami i rówieśnikami, czują się bezpiecznie, bo znają już sale przedszkolne, w których razem z rodzicami brali udział w wesołych zabawach. 

 

Nasza lokalizacja, warunki lokalowe

 • Nowoczesny kompleks szkolno-przedszkolny

  Dwujęzyczne Przedszkole Pomarańczowa Ciuchcia Józefosław razem z Dwujęzyczną Szkołą Podstawową Gaudeamus stanowi najnowocześniejszy kompleks edukacyjny w okolicy. Zachwyt podopiecznych i rodziców wzbudza nowoczesny design budynku i jego charakterystyczne okrągłe kolorowe okna. Powierzchnia całego obiektu wynosi 2500 m2. Do dyspozycji przedszkolaków oddaliśmy 5 sal dydaktycznych, salę do zajęć fakultatywnych oraz salę gimnastyczną o pow. 350 m2. Przedszkolaków cieszą przestronne, jasne sale z ciekawymi tematycznymi kącikami zabaw. 

 • Duży, zielony, nowoczesny plac zabaw

  Przedszkole Józefosław posiada piękny, duży, zielony plac zabaw wyposażony w certyfikowane urządzenia i zabawki oraz bezpieczną nawierzchnię. W części rekreacyjno-sportowej posiadamy salę gimnastyczną oraz boisko do piłki nożnej i innych gier zespołowych. 

 • System bezpieczeństwa

  Z troska dbamy o bezpieczeństwo przedszkolaków, dlatego obiekt jest monitorowany i posiada system kart dostępu. Połączyliśmy tym samym nowoczesne standardy z dobrze znanymi rozwiązaniami, dzięki którym dzieciom zapewniana jest ochrona na najwyższym poziomie.

 • Nowoczesne zaplecze gastronomiczne

  Przedszkole Józefosław posiada nowoczesne zaplecze gastronomiczne, które spełnia najwyższe standardy systemu HACCP. Zbilansowane menu oraz najwyższej jakości produkty, z których przygotowujemy posiłki, dają pewność, że nasze dzieci odżywiają się zdrowo. Współpraca z dietetykiem daje zaś gwarancję pełnowartościowego i pysznego jedzenia każdego dnia.

  Zapisy trwają cały rok w miarę dostępności miejsc.
  Serdecznie zapraszamy!

Galeria

Kontakt

Pomarańczowa Ciuchcia Józefosław

Dyrektor: Justyna Dancewicz

tel.: 730 000 301
tel. kom.: 730 000 301
e-mail: jozefoslaw@pomaranczowa-ciuchcia.pl 

Adres:

ul. Ogrodowa 20B
05-509 Józefosław

Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek      7:00 – 18:00