BIELANY

Dwujęzyczne Przedszkole Pomarańczowa Ciuchcia Bielany

Grupy Dwujęzyczne z Elementami Pedagogiki Montessori

 

Dlaczego jesteśmy wyjątkowi?

 • Edukacja dwujęzyczna

  Od 2021 roku wszystkie nasze grupy przedszkolne mają profil dwujęzyczny. W każdej pracuje dwóch nauczycieli: polskojęzyczny i anglojęzyczny. Nauczyciel anglojęzyczny komunikuje się z dziećmi tylko w języku angielskim. Dzięki temu są one zanurzone w języku angielskim nie tylko podczas zajęć dydaktycznych, ale też zabaw swobodnych, posiłków, spacerów. Metoda immersji językowej daje zachwycające efekty w postaci nie tylko pełnego rozumienia języka, ale też mówienia w sposób biegły przez dzieci.

 • Elementy Pedagogiki Montessori

  Podczas codziennych zajęć stosujemy elementy pedagogiki Marii Montessori – m.in. lekcje ciszy, zajęcia w kącikach pracy indywidualnej, aktywności z pomocami, takimi jak ramki zapięciowe, błotna kuchnia i wiele innych. 

 • Serdeczna, zaangażowana kadra

  Przedszkole Bielany to przede wszystkim ciepła, zaangażowana, profesjonalna kadra pedagogiczna, która tworzy domowy i bezpieczny klimat. Wysokie kwalifikacje zatrudnianych nauczycieli, specjalistów i instruktorów pozwalają na realizację nie tylko standardowego programu edukacyjnego MEN, ale przede wszystkim programów i projektów własnych. Dzieci, które są nam powierzane, mogą każdego dnia liczyć na wyjątkową atmosferę przepełnioną różnorodnymi atrakcjami edukacyjnymi.

 • Wychowanie oparte na Pozytywnej Dyscyplinie 

  Przedszkole Bielany ogromną wagę przykłada do rozwoju społecznego i emocjonalnego przedszkolaków. Nasi nauczyciele są praktykami wartościowej metody wychowawczej  „Pozytywna Dyscyplina”. Skupiają się zawsze na potrzebach dziecka i nawiązaniu z nim dobrej, pełnej zrozumienia i wsparcia relacji.

 • Opieka specjalistów

  Przedszkole Bielany od lat współpracuje z najlepszymi specjalistami z wieloletnim doświadczeniem: logopedą, psychologiem, terapeutami, instruktorami zajęć dodatkowych i fakultatywnych. 

 • Aktywny, zdrowy styl życia

  Promujemy aktywny, zdrowy styl życia. Dlatego zapewniamy dzieciom każdego dnia zabawy ruchowe na świeżym powietrzu,  zapraszamy na zajęcia ruchowe: sportowe, taneczne oraz judo.

 • Wszechstronny rozwój

  Dbamy o wszechstronny rozwój naszych podopiecznych. Dzieci mają  możliwość udziału w warsztatach naukowych, ceramicznych, plastycznych, ciekawych teatrzykach i koncertach oraz piknikach i występach okolicznościowe dla rodziców i dziadków. Proponujemy bogaty wachlarz zajęć fakultatywnych. 

 • Indywidulane podejście do każdego dziecka

  Przedszkole Bielany charakteryzuje otwartość na drugiego człowieka oraz indywidualne podejście do każdego dziecka. Niewielkie grupy i podział dzieci według wieku pozwala wpływać na ich rozwój, zgodnie z ich możliwościami i potrzebami. Takie jest właśnie nasze przedszkole. Wszystko co robimy, tworzymy z myślą o naszych małych podopiecznych, dlatego tak chętnie odwiedzają oni nasze przedszkole. Dla przyszłych i obecnych przedszkolaków jesteśmy  przyjaciółmi, a prawdziwy przyjaciel to taki, który wnosi do relacji jak najwięcej dobra i prawdy. „Prawdziwy przyjaciel rozumie, a nie ocenia.” Przedszkole Bielany właśnie takie wartości wyznaje i tego się trzymamy. Mamy nadzieję dać dzieciom solidne podstawy i umożliwić najlepszy start w przyszłość.

 • Współpraca z rodzicami

  W naszym przedszkolu bardzo cenimy sobie współpracę z rodzicami. Wzajemnie sobie pomagamy, wspieramy się, współpracujemy, aby stworzyć jak najlepsze warunki dla naszych dzieci. 

 

Nasza lokalizacja, warunki lokalowe

 • Dogodna lokalizacja, inspirujące przestrzenie

  Przedszkole Pomarańczowa Ciuchcia Bielany jest położone w dogodnej lokalizacji oraz bezpiecznej okolicy z dala od ruchliwych ulic. Znajduje się 200 m od Parku Chomicza, basenu oraz kortów tenisowych. Mieści się w nowoczesnym budynku spełniającym wszystkie normy. W budowaniu domowej i jednocześnie twórczej atmosfery pomagają nam nasze widne i kolorowe sale. Wyposażone są w szereg pomocy i środków dydaktycznych dających nieograniczone możliwości rozwoju.

 • Własna kuchnia – zdrowe, smaczne posiłki

  Posiadamy własną kuchnię i jadalnię, gdzie codziennie serwujemy świeże, zdrowe i domowe potrawy. Współpracujemy z dietetykiem, który układa menu, dzięki czemu dzieci zajadają się pełnowartościowymi, urozmaiconymi i zbilansowanymi posiłkami.

 • Duży, zielony plac zabaw

  Przedszkole Bielany posiada własny, tartanowy plac zabaw z atestowanym wyposażeniem, drewnianymi zabawkami, z wydzieloną częścią ekologiczną. Zielone drzewa i krzewy tworzą uroczy mikroklimat. W okresie wiosenno-letnim dużo radości sprawiają naszym przedszkolakom  zabawy w kuchni Montessori. 
 • Estetyczne wnętrza, zabawki z atestami

  Przedszkole jest na bieżąco odświeżane, remontowane, regularnie wymieniane są zabawki i pomoce dydaktyczne. Zwracamy uwagę, żeby posiadały niezbędne atesty i certyfikaty. Dzięki temu nasze przedszkolaki są otoczone jakością zarówno w zakresie edukacji, wychowania, jak i standardu najbliższego otoczenia.

  Zapraszamy do najlepszego przedszkola pod słońcem! 

Galeria

Kontakt

Pomarańczowa Ciuchcia Bielany

Dyrektor: Katarzyna Skórzewska

tel.: 690 997 933
tel. kom.: 505 064 460
e-mail: bielany@pomaranczowa-ciuchcia.pl 

Adres:

ul. Bajana 35, 01-904 Warszawa

Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek      7:00 – 18:00