BEMOWO II

Dwujęzyczne Przedszkole Pomarańczowa Ciuchcia Bemowo II

 

Dlaczego jesteśmy wyjątkowi?

 • Rodzinna atmosfera – ciepła, serdeczna kadra

  Przedszkole Bemowo II to miejsce z rodzinną, serdeczną atmosferą. Dokładamy wszelkich starań, żeby dzieci czuły się u nas jak w domu. Nasza kadra to ludzie z pasją. Tworzy ją zespół kreatywnych, ciepłych, zaangażowanych osób – nauczycieli, instruktorów, specjalistów, którzy pokazują dzieciom tajniki różnych dziedzin życia: tańca, baletu, przyrody, plastyki, gry fair play. Przy ich wyborze priorytetem jest dla nas nie tylko ich wykształcenie, ale przede wszystkim serdeczne, ciepłe podejście do dzieci. Dzięki temu rodzice mają pewność, że ich dzieci otoczone są najlepszą opieką.  Bemowo II z całą pewnością może się pochwalić placówką przedszkolną na najwyższym poziomie.

 • Indywidualne podejście do każdego dziecka – edukacja na najwyższym poziomie

  Do każdego z maluszka podchodzimy indywidualnie. Dbamy o właściwy rozwój każdego podopiecznego, zgodnie z jego możliwościami i potrzebami. Oferujemy edukację opartą nie tylko na standardowym programie wytyczonym przez MEN, ale przede wszystkim na programach i projektach własnych, bogatej ofercie zajęć dodatkowych. 

 • Edukacja dwujęzyczna

  Przedszkole Pomarańczowa Ciuchcia Bemowo II to przedszkole dwujęzyczne. Wyróżnia nas to, że nauczyciel anglojęzyczny komunikuje się tylko w języku angielskim (z dziećmi, rodzicami, nauczycielem polskojęzycznym, całą kadrą przedszkola) . Nie używa języka polskiego. Dzięki temu dzieci mają stały kontakt z językiem angielskim nie tylko podczas zajęć dydaktycznych, ale również podczas codziennych czynności: posiłków, zabaw swobodnych, spacerów. Sprawia to, że dzieci przyswajają język obcy zupełnie naturalnie.

 • Nowoczesne technologie – zabawy w język angielskim z robotem Emysem

  Dużo radości naszym przedszkolakom sprawiają zabawy z Emysem – społecznym, interaktywnym robotem, który uwielbia uczyć dzieci języka angielskiego. Emys czuje, widzi, słyszy, reaguję na dotyk i zawsze potrafi zaangażować dzieci w radosną zabawę. Dzięki niemu zabawa z językiem angielskim jest prawdziwą frajdą.

 • Przyjazny program adaptacyjny

  Ogromną wagę przykładamy do przygotowania maluszków do rozpoczęcia przygody z przedszkolem. Dlatego organizujemy sobotnie zajęcia adaptacyjne Mała Ciuchcia, w których dzieci uczestniczą razem z rodzicami. Niech wybór Pomarańczowej Ciuchci nie będzie tylko decyzją dorosłych, ale przede wszystkim dziecka. Akceptacja otoczenia i poczucie bezpieczeństwa przez malucha to kwestia priorytetowa.

 

Warunki lokalowe, okolica

 • Przestronne, inspirujące wnętrza – duże, zielone place zabaw

  Przedszkole Bemowo II znajduje się w  zielonej części Bemowa, niedaleko lasu. Duży, parterowy budynek otoczony jest wieloma drzewami i krzewami, które tworzą ujmujący mikroklimat.  Przestronne, nowocześnie wyposażone sale stwarzają naszym podopiecznym wspaniałe warunki do zabawy i edukacji, każda sala posiada oczyszczacz powietrza, a duży plac zabaw zapewnia swobodę i wypoczynek w otoczeniu przyrody. Dla większego komfortu naszych podopiecznych posiadamy odrębny plac zabaw dla naszych najmłodszych dzieci, zapewniający im poczucie bezpieczeństwa oraz odrębny plac zabaw dla dzieci starszych z boiskiem do gry w piłkę nożną.

 • Własne, nowoczesne zaplecze kuchenne –  zdrowe posiłki

  Ogromną wagę przykładamy do zdrowego stylu życia. Wszystkie posiłki są przygotowane w naszej własnej, profesjonalnie wyposażonej kuchni. Dzięki temu ciepły posiłek trafia na talerz dziecka zaraz po przygotowaniu. Nie wymaga podgrzewania i długiego przechowywania w urządzeniach grzewczych, a zatem nie traci witamin i wartości odżywczych. 

Galeria

Kontakt

Pomarańczowa Ciuchcia Bemowo II

Dyrektor: Żaneta Mroczyńska

tel. 660 416 200
e-mail: bemowo2@pomaranczowa-ciuchcia.pl 

Adres:

ul. Kaliskiego 23B (do niedawna Urbanowicza) – wejście i parking od ul. Kartezjusza, 01-476 Warszawa

Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek      7:00 – 18:00