MAŁA CIUCHCIA - Pomarańczowa Ciuchcia – prywatne przedszkola i żłobki Warszawa
Adaptacja w Przedszkolach Pomarańczowa Ciuchcia

MAŁA CIUCHCIA

 

Mała Ciuchcia to OTWARTE, BEZPŁATNE zajęcia adaptacyjne dla dzieci w wieku od 1 do 4 lat odbywające się w soboty w godz. 10.00-12.00 (w każdym przedszkolu dwie wybrane soboty w miesiącu - z wyjątkiem PC Bemowo 2, gdzie zajęcia odbywaja się w każdą sobotę).  Podczas zajęć maluchy uczą się nowych piosenek, zabaw i wierszyków. Pracują ciekawymi technikami plastycznymi. Biorą udział w zabawach, które czasem nie są możliwe do zorganizowania w domu: wspólne zabawy w kole, zabawy z chustą animacyjną, ziarnami lub wodą. Zapewniamy dużo ruchu między, innymi: tory przeszkód, zjeżdżalnie, „szaleństwo na kształtkach”.  

 

Mała Ciuchcia to także źródło pomysłów na zabawy do wykorzystania w domu. Dzieci nauczą się nowych zabaw paluszkowych, logopedycznych, ruchowych, muzycznych. Będą tworzyć prace plastyczne różnymi, ciekawymi technikami. Stworzone „dzieła” zabiorą ze sobą do domu.

Zajęcia, wpływają na rozwój społeczny, emocjonalny, intelektualny i twórczy dzieci. 

 

Przyjazną atmosferę tworzą uśmiechnięte i otwarte panie nauczycielki, które zawsze służą poradą w sprawach wychowawczych i edukacyjnych.

 

Wspólna zabawa pozwala na zawarcie pierwszych przyjaźni oraz łagodne wejście w nowe środowisko - ułatwia adaptację. Dzięki zajęciom w Małej Ciuchci dziecko łatwiej rozstanie się z mamą i tatą wtedy, gdy nadejdzie czas pójścia do przedszkola.

 

WAŻNE: Rodzice/opiekunowie dzieci biorą czynny udział w sobotnich zajęciach adaptacyjnych. Zalecamy wygodny, swobodny strój.

 

Na zajęcia adaptacyjne Mała Ciuchcia zapraszamy od września do czerwca. 

 

 

PROSZĘ WYBRAĆ PLACÓWKĘ, ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z TERMINAMI I PROGRAMEM ZAJĘĆ ZAPLANOWANYCH NA BIEŻĄCY MIESIĄC.