Kadra - Pomarańczowa Ciuchcia – prywatne przedszkola i żłobki Warszawa
Edukacja

Naszą edukację oparliśmy na teorii inteligencji wielorakich prof. Howarda Gardnera. Zakłada ona, że każdy człowiek jest zdolny i wyjątkowy, i posiada własny, niepowtarzalny profil inteligencji, który może rozwijać w ciągu całego życia.

Kadra

"Z wieloletniego doświadczenia pracy z dziećmi wiem, jak istotną rolę odgrywają nauczyciele na tym etapie rozwoju. Wiek przedszkolny jest okresem intensywnego mnożenia się synaps, czyli połączeń między komórkami nerwowymi w mózgu. Dlatego na rodzicach i nauczycielach edukacji przedszkolnej spoczywa ogromna odpowiedzialność, gdyż właściwa stymulacja, umiejętne wzmacnianie dziecięcego umysłu przełoży się na jego przyszłe funkcjonowanie w szkole i możliwości w życiu dorosłym.

 

Przy zatrudnieniu odpowiedniej kadry duży nacisk kładziemy na wieloetapowy proces rekrutacji. Zależy nam, aby Państwa dziećmi opiekowali się profesjonaliści w swojej dziedzinie, którzy nie tylko mają odpowiednie wykształcenie, wiedzę z zakresu pedagogiki i psychologii, ale również posiadają pasję, charyzmę i kochają ludzi. Organizujemy szereg szkoleń wewnętrznych oraz zewnętrznych, aby wspierać naszą kadrę.

 

Odwiedzając Przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia na co dzień, spotykam tu młodych, kreatywnych, pomysłowych, empatycznych, cierpliwych i pełnych pasji nauczycieli, którzy starają się do każdego dziecka podchodzić indywidualnie, dostrzegając jego potrzeby rozwojowe, zainteresowania, talenty i zdolności. Z uśmiechem witają dzieci i rodziców, organizują ciekawe zabawy i przedstawienia, uczą samodzielności i radzenia sobie z trudnościami. W umiejętny sposób pomagają odkrywać otaczający świat, wykorzystując dominujące inteligencje do wzmacniania słabszych stron. Dostrzegają wyjątkowość każdego dziecka. Widać, że naszym nauczycielom bliskie są słowa Thomasa Armstronga „Każde dziecko jest zdolne, ale nie ma dwojga dzieci zdolnych w ten sam sposób”.

 

Obecnie kadrę Pomarańczowej Ciuchci tworzy zespół ok. 300 wspaniałych nauczycieli, specjalistów, lektorów i instruktorów.

 

Zapraszam do naszych przedszkoli"

 

Katarzyna Jaworska

dyrektor ds. edukacji

 

Więcej informacji o kadrze PPC można znakeźć na stronach poszczególnych przedszkoli: Nasze placówki.