Jesteśmy EKO! – angażujemy się w programy ekologiczne – teraz pod patronatem IMiGW uczymy się oszczędzać wodę z KROPELKĄ AMELKĄ!

Przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia zostały zaproszone do Projektu Ekologicznego KROPELKA zorganizowanego przez markę Finish, pod patronatem INSTYTUTU METEOROLOGII I GOSPODARKI WODNEJ. W ramach tego projektu w naszych przedszkolach zostały zamontowane zbiorniki retencyjne na wodę deszczową.

Główne cele projektu to:

  • rozpowszechniania wiedzy o ochronie zasobów wody – w tym w szczególności poprzez montowanie zbiorników wody deszczowej, w celu ponownego jej wykorzystania
  • budowanie świadomości konieczności oszczędzania wody
  • kształtowanie dobrych nawyków oszczędzania wody i promowanie jej oszczędzania

W przedszkolach Pomarańczowa Ciuchcia ogromną wagę przykładamy do zachowań proekologicznych. Dlatego bardzo chętnie przyłączyliśmy się do tego projektu. Naszym najważniejszym celem jest edukacja ekologiczna naszych przedszkolaków i uświadamianie im konieczności oszczędzania wody.

W ramach projektu prowadzimy zajęcia o przygodach dzielnej Kropelki, która idąc przez dom, uczy dzieci, jak oszczędzać wodę i edukuje, czym konkretnie jest woda i jaka jest jej rola w ekosystemie.

Założymy z dziećmi ogródek przedszkolny i będziemy o niego dbać, korzystając m.in. z wody deszczowej zgromadzonej w zbiornikach retencyjnych.

Zachęcamy do oszczędzania wody!!! Każdy powinien to robić!!!

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Nasi absolwenci zaczęli naukę w szkole!

Nasi absolwenci rozpoczęli naukę w szkole! Kochani, chcielibyśmy Wam coś powiedzieć… Tyle razy zastanawialiście się wspólnie z Nami, jak to będzie usiąść w szkolnej ławce,

Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024! 🧡

Rozpoczynamy pomarańczowy rok przedszkolny 2023/2024!   Przed Nami nowe, ciekawe wyzwania, radosne przygody i mnóstwo dobrej zabawy, czyli to, co w Pomarańczowej Ciuchci lubimy najbardziej!

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami