Jesteśmy EKO! – angażujemy się w programy ekologiczne – teraz pod patronatem IMiGW uczymy się oszczędzać wodę z KROPELKĄ AMELKĄ!

Przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia zostały zaproszone do Projektu Ekologicznego KROPELKA zorganizowanego przez markę Finish, pod patronatem INSTYTUTU METEOROLOGII I GOSPODARKI WODNEJ. W ramach tego projektu w naszych przedszkolach zostały zamontowane zbiorniki retencyjne na wodę deszczową.

Główne cele projektu to:

  • rozpowszechniania wiedzy o ochronie zasobów wody – w tym w szczególności poprzez montowanie zbiorników wody deszczowej, w celu ponownego jej wykorzystania
  • budowanie świadomości konieczności oszczędzania wody
  • kształtowanie dobrych nawyków oszczędzania wody i promowanie jej oszczędzania

W przedszkolach Pomarańczowa Ciuchcia ogromną wagę przykładamy do zachowań proekologicznych. Dlatego bardzo chętnie przyłączyliśmy się do tego projektu. Naszym najważniejszym celem jest edukacja ekologiczna naszych przedszkolaków i uświadamianie im konieczności oszczędzania wody.

W ramach projektu prowadzimy zajęcia o przygodach dzielnej Kropelki, która idąc przez dom, uczy dzieci, jak oszczędzać wodę i edukuje, czym konkretnie jest woda i jaka jest jej rola w ekosystemie.

Założymy z dziećmi ogródek przedszkolny i będziemy o niego dbać, korzystając m.in. z wody deszczowej zgromadzonej w zbiornikach retencyjnych.

Zachęcamy do oszczędzania wody!!! Każdy powinien to robić!!!

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 

Miło nam poinformować, że wszystkie przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia dołączyły do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymały dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami