Dyrektor - Pomarańczowa Ciuchcia – prywatne przedszkola i żłobki Warszawa
Pomarańczowa Ciuchcia PIASTÓW

ul. Warszawska 43

(Rezydencja Warszawska)

tel. 505 064 505
piastow@pomaranczowa-ciuchcia.pl 

Dyrektor

Elżbieta Pluta

 

Z wykształcenia jestem specjalistą do spraw rodziny. Najbliższe memu sercu zawsze były dzieci, toteż kolejno ukończyłam jeszcze pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną dla dzieci z trudnościami w uczeniu się, następnie zarządzanie w oświacie, a im dłużej pracowałam poczułam chęć rozszerzenia swojej wiedzy. Stąd kolejne studia podyplomowe bezpieczeństwo i higiena pracy oraz wczesne nauczanie języka angielskiego. Uważam, że połączenie tych kierunków pozwala mi na efektywną pracę z dziećmi, rodzicami oraz kadrą.

 

Swoją przygodę z pracą zaczęłam jako opiekun w żłobku. To był cudowny czas, ponieważ malutkie dzieci potrzebują nie tylko nauki, ale też przytulenia, uśmiechu oraz otwartości serca. Bardzo szybko zostałam koordynatorem tej placówki. Kiedy już placówka się rozrosła, dobrze działała przede mną stanęło kolejne wyzwanie – współpraca ze stowarzyszeniem, które otwierało placówki żłobkowe i przedszkolne. Przez kilka lat pełniłam tam funkcję dyrektora, co uważam za duży sukces. W grupach żłobkowych prowadziłam autorski program „Pracowania młodego Einsteina” – fizyka, biologia i chemia – eksperymenty dla najmłodszych. Na podstawie badań i doświadczeń powstał artykuł: „Karta pracy dla przedszkolnych i szkolnych badań naukowych” w publikacji zbiorczej „Przedszkole – edukacyjny sukces dziecka czy zmarnowane szanse” pod redakcją A. Nowak – Łojewskiej, A. Olczak, wydanej w Zielonej Górze w 2015 r., którego byłam współautorem.

 

Moje dominujące inteligencje

Myślę, że życie od początku mnie ukierunkowało, ponieważ moje dominujące inteligencje to:

  • interpersonalna – daje mi swobodę we współdziałaniu z ludźmi;
  • intrapersonalna – dzięki niej ufam swojej intuicji, mam wewnętrzną motywację i silną wolę do działania.

 

Więcej o mnie...

Prywatnie jestem żoną i matką, co daje mi poczucie spełnienia. Jestem też autorka dwóch tomików wierszy: „By dać połowę serca” i „Dwa w jednym”. Obecnie piszę bajki dla dzieci – kto wie, może też kiedyś ujrzą światło dzienne :).  Największe marzenie? Zwiedzić siedzibę NASA, bo astronomia to moja pasja :). Kocham zwierzęta i to, co daje mi moja praca – codzienne spotkania z dziećmi, bez czego nie wyobrażam sobie mojego życia :)

Motto życiowe: nigdy nie przegap okazji, by powiedzieć komuś że go kochasz.