Dyrektor - Pomarańczowa Ciuchcia – prywatne przedszkola i żłobki Warszawa

DNI OTWARTE w kwietniu

Zapraszamy

w soboty 6 i 13 kwietnia

w godz. 10-12

Przedszkole na 5!

Przedszkole a sukces w życiu dorosłym

Mała Ciuchcia adaptacja

BEZPŁATNE zajęcia dla przyszłych przedszkolaków SOBOTY 10-12. Zapraszamy!

DNI OTWARTE w kwietniu

Zapraszamy

w soboty 6 i 13 kwietnia

w godz. 10-12

Przedszkole na 5!

Przedszkole a sukces w życiu dorosłym

Mała Ciuchcia adaptacja

BEZPŁATNE zajęcia dla przyszłych przedszkolaków SOBOTY 10-12. Zapraszamy!

Dyrektor

Monika Obłoza

 

Jestem nauczycielem kontraktowym, absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na kierunku: pedagogika, o specjalnościach: edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z edukacją włączającą oraz doradztwo zawodowe i edukacja ustawiczna. Ukończyłam także Magisterskie Studia Menedżerskie na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku: zarządzanie, o specjalności: rozwój potencjału społecznego.  Obecnie jestem studentką podyplomowych studiów Akademii Liderów Oświaty.

Przygodę z Pomarańczową Ciuchcią zaczęłam w 2012 roku jako nauczyciel. Trzy lata pełniłam funkcję nauczyciela wychowawcy i zastępcy dyrektora.

Praca z dziećmi jest moją pasją. Moje przedszkole to miejsce, w którym rozbudzamy w dzieciach ciekawość, dążenie do samodzielnego odkrywania świata i tego co je interesuje. Wkładam dużo serca w to, aby dzieci nauczyły się w przedszkolu samodzielności, asertywności i współpracy w grupie, tak aby z odwagą wkraczały w następny etap edukacyjny.  W mojej pracy przyświeca mi myśl Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi działać - a zrozumiem i rozwinę skrzydła".

 

Moje dominujące inteligencje:

  • inteligencja interpersonalna – sprawia, że potrafię efektywnie współpracować w zespole i czerpać z tego radość, potrafię wsłuchać się w potrzeby dzieci i odpowiednio wspierać ich rozwój;
  • inteligencja intrapersonalna –  dzięki niej posiadam wysoką motywację wewnętrzną, potrafię wyznaczać sobie cele i wytrwale dążę do ich realizacji, rozwój zawodowy i osobisty jest dla mnie bardzo ważny;
  • inteligencja matematyczno-logiczna – dzięki niej jestem dokładna, cierpliwa, zorganizowana i potrafię w sposób twórczy rozwiązywać problemy.

 

Więcej o mnie….

Wolny czas spędzam aktywnie. Uwielbiam chodzić po górach, pływać, jeździć na nartach i na rowerze, często spędzam czas na łonie natury. Najważniejszymi wartościami w życiu są dla mnie: rodzina, rozwój, szczerość, mądrość i radość.