Dyrektor - Pomarańczowa Ciuchcia – prywatne przedszkola i żłobki Warszawa
Pomarańczowa Ciuchcia MOKOTÓW

ul. Postępu 17 B (Adgar Plaza)
tel. 730 000 039, 535 150 035
mokotow@pomaranczowa-ciuchcia.pl 

Dyrektor

Maria Januszewska - Cijka  

 

Jestem nauczycielem mianowanym, absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku: pedagogika artystyczna i wczesnoszkolna. Ukończyłam także Podyplomowe Studia Organizacji i Zarządzania Oświatą na Uniwersytecie Warszawskim. 

Pochodzę z rodziny nauczycielskiej. Od dziecka wiedziałam, że zostanę pedagogiem. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywałam w szkole podstawowej, gdzie przez 10 lat pracowałam jako nauczyciel sztuki. W 2004 roku rozpoczęłam swoją przygodę z Pomarańczową Ciuchcią. Przez 6 lat pełniłam funkcję nauczyciela wychowawcy i zastępcy dyrektora. Kolejne 3 lata spędziłam w domu, opiekując się moją córeczka Hanią i zdobywając najcenniejsze doświadczenie jako mama. Po powrocie do pracy w 2013 roku objęłam funkcję dyrektora przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia Mokotów.

 

Moje dominujące inteligencje: 

  • inteligencja wizualno-przestrzenna - sprawia, że w moim otoczeniu zawsze panuje ład i harmonia. Moje przedszkole emanuje spokojem i ciepłem, jest drugim domem dla moich przedszkolaków.
  • inteligencja interpersonalna -dzęki niej jestem dobrym słuchaczem, obserwatorem i doradcą. Wiem, kiedy trzeba kogoś pocieszyć, przytulić. Moje przedszkolaki mogą zawsze liczyć na moje wsparcie, miłe słowo i uśmiech.

 

Więcej o mnie…

Mój największy sukces to moja rodzina i córeczka Hania. Dzięki moim bliskim każdy dzień jest ważny. Lubimy wspólne wycieczki rowerowe, dobre kino, dobrą muzykę. Najważniejsze jest to, że zawsze możemy na siebie liczyć i nawet w pochmurny dzień widzieć promyki słońca na niebie.