Dyrektor - Pomarańczowa Ciuchcia – prywatne przedszkola i żłobki Warszawa
Pomarańczowa Ciuchcia BIAŁOŁĘKA

ul. Brzozowy Zagajnik 7

tel. 730 000 390, 535 210 035

bialoleka@pomaranczowa-ciuchcia.pl

 

Dyrektor

Magdalena Lis

 

Jestem nauczycielem kontraktowym, absolwentką studiów licencjackich w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej  na kierunkach: tyflopedagogika i wychowanie przedszkolne oraz absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończyłam także podyplomowe studia z zarządzania w systemie oświaty.

Od najmłodszych lat  chciałam zostać  nauczycielką. Bardzo lubiłam organizować  dla  rówieśników  ciekawe zabawy oraz wprowadzać ich w świat wartości. Moja przygoda z Przedszkolami Pomarańczowa Ciuchcia rozpoczęła się w 2009 roku  podczas studiów, kiedy zdobywałam doświadczenie jako nauczyciel wspomagający adaptację przedszkolaków. Wówczas przekonałam się o właściwym wyborze drogi zawodowej. Kontakt z dziećmi dostarcza mi wiele radości, uczy wrażliwości, empatii oraz otwartości na piękno małego człowieka. Uważam, że idealny nauczyciel to osoba z pasją i poczuciem humoru, kochająca dzieci, potrafiąca zapewnić im poczucie bezpieczeństwa i holistyczny rozwój.  W codziennej pracy dyrektora staram się również dążyć do takiego ideału. Bardzo bliskie są mi słowa Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

 

Moimi dominującymi inteligencjami są:

  • inteligencja interpersonalna - pozwala mi na dobrą współpracę w zespole, przejawia się w umiejętności słuchania i rozumienia innych osób,
  • inteligencja językowa - ukazuje moją kreatywność, umożliwia  posługiwanie się bogatym słownictwem, tworzenie ciekawych wypowiedzi,  sprzyja podczas wystąpień publicznych,
  • inteligencja muzyczna - przejawia się w śpiewie, tańcach i muzykowaniu :); bardzo lubię tego typu aktywności, w codziennej pracy również otaczam się muzyką i dźwiękami.

 

Więcej o mnie…

Moją pasją, którą realizuję w wolnym czasie są górskie wędrówki. Najbardziej lubię odwiedzać szlaki w Tatrach Słowackich. Bezpośredni kontakt z naturą dostarcza mi wiele radości i pozytywnej energii J. Pozwala na poznanie piękna otaczającego świata, drugiego człowieka, a  także wyciszenie i chwilę refleksji. W domowym zaciszu najchętniej czytam książki o tematyce historycznej, feministycznej oraz psychologicznej.

Największą wartością i sukcesem w moim życiu jest rodzina. Uważam, że dzięki wsparciu najbliższych mogę osiągać zamierzone cele, pokonywać własne trudności i spełniać marzenia.