Trwa rekrutacja na nowy rok szkolny! Podpisz umowę i korzystaj z dzieckiem z bezpłatnych zajęć adaptacyjnych w soboty od 10.00 do 12.00. Do zobaczenia!

Dyrektor - Pomarańczowa Ciuchcia – prywatne przedszkola i żłobki Warszawa
Pomarańczowa Ciuchcia BEMOWO

ul. Lazurowa 67

tel. 608 20 00 20

bemowo@pomaranczowa-ciuchcia.pl

Dyrektor

Joanna Wiśniewska

 

Jestem nauczycielem kontraktowym, absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na kierunku: pedagogika, o specjalności: pedagogika przedszkolna i rewalidacyjna, edukacja wczesnoszkolna oraz włączająca. Ukończyłam także Podyplomowe Studia Organizacji i Zarządzania Oświatą na Uniwersytecie Warszawskim.

Zaraz po studiach rozpoczęłam swoją przygodę z Pomarańczową Ciuchcią jako nauczyciel. Przez trzy lata pełniłam funkcję nauczyciela wychowawcy oraz zastępcy dyrektora. Od 2012 roku objęłam funkcję dyrektora Przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia na Białołęce.

Pedagogika to dziedzina, która jak żadna inna pozwala przekładać wiedzę i kapitał teorii na praktykę i rozwój młodego człowieka. Obszar moich zainteresowań zawodowych wyznaczają  zagadnienia z zakresu psychologii rozwojowej i klinicznej. Dziedziny te dostarczają mi narzędzi i metod, dzięki którym potrafię  towarzyszyć dzieciom na drodze ich wzrostu, przysłuchując się ich potrzebom z wrażliwą uwagą.

 

Praca z dziećmi to relacja, a nie profesja, dlatego dużą uwagę przykładam do atmosfery panującej w naszej placówce, jak i w zespole, z którym czuwam nad prawidłowym rozwojem powierzonych nam dzieci.

 

Moje dominujące inteligencje:

inteligencja matematyczno-logiczna - pozwala mi widzieć złożoność zależności, jakie towarzyszą edukacji i wychowaniu dziecka;

inteligencja intrapersonalna - motywuje mnie do stałej pracy nad sobą, dzięki niej rozumiem drogę, którą już pokonałam i mam świadomość kierunku, w którym zmierzam.

 

 

Więcej o mnie...

Moim największym sukcesem jest moja rodzina, która jest dla mnie zawsze wsparciem. W wolnych chwilach spędzam czas na łonie przyrody. Moje pasje to jest to italianistyka, wędrówki po górach i powieści historyczne.