Ciepło.. Gorąco... Uwaga, upał! - Pomarańczowa Ciuchcia – prywatne przedszkola i żłobki Warszawa

Ciepło.. Gorąco… Uwaga, upał!

Tegoroczna fala upałów nadeszła z impetem i z dnia na dzień temperatury stają się coraz wyższe. Małe dzieci są szczególnie narażone  na szkodliwe działanie słońca, ponieważ ich organizm nie potrafi sobie jeszcze poradzić ze skutkami przegrzania. W jaki sposób pomóc maluchowi przetrwać upały? Poniżej znajdziecie kilka przydatnych rad.

Nawadnianie to jedna z najważniejszych czynności, o której powinniśmy pamiętać. Na letnie upały najlepsza będzie woda o niskiej zawartości składników mineralnych. Nie powinna być bardzo zimna, aby nie narażać dziecka na infekcję gardła. Warto pomyśleć również o schładzaniu szkraba wodą, chociażby w sprayu. Najlepsza byłaby jednak orzeźwiająca kąpiel, dzięki której dziecko od razu poczuje się lepiej.

Koniecznie zadbaj o odpowiednie ubranie dla malucha. Nie muszą być to krótkie spodenki i bluzeczka bez ramiączek. Najważniejsze, aby zapewnić odzież przewiewną i z naturalnych tkanin. Aby unikać eksponowania skóry na słońce, dobrym pomysłem będzie znalezienie ubranek bawełnianych lub lnianych, które osłonią ramiona i plecy. Nie można zapomnieć również o kremie z wysokim filtrem, który uchroni dziecko przed szkodliwym promieniowaniem UV i oparzeniem. Jeżeli jesteś zwolennikiem naturalnych kosmetyków, poszukaj oleju z nasion malin, który doskonale zabezpieczy skórę Twojego malucha.

Postaraj się jak najwięcej czasu przebywać z dzieckiem w cieniu, szczególnie w godzinach 10:00-15:00, kiedy słońce jest najbardziej intensywne. Podczas zabawy w piaskownicy lub na spacerze w wózku, warto pomyśleć o parasolu. Koniecznie zabierz ze sobą również cienką czapeczkę lub kapelusz, które osłonią główkę malucha.

Podczas wakacyjnych upałów obowiązkowo chroń również oczy dziecka, które są bardzo wrażliwe. Podczas zakupu okularków pamiętaj, że muszą być wyposażone w odpowiednie filtry, które osłonią wzrok przed szkodliwym promieniowaniem.

Wszystkie z powyższych rad możesz równie dobrze sprawdzić na sobie – dzięki temu razem z malcem łatwiej zniesiecie wysokie temperatury. Rozsądne spędzanie wakacji to ogromna przyjemność. Odpowiednio dawkowane słońce korzystnie wpływa na organizm, między innymi wyzwalając witaminę D3 oraz endorfiny – zarówno u małych, jak i dużych amatorów letniej pogody 🙂  

Anna Watras

pedagog – wychowanie wczesnoszkolne
i przedszkolne

dyrektor przedszkola

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Zobacz więcej

Blog

Immersja językowa – na czym polega?

Immersja językowa – na czym polega? Na czym polega „zanurzenie” dziecka w języku? Jakie korzyści przynosi immersja językowa i kiedy warto rozpocząć naukę języków obcych

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Używamy plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
polityka prywatności, polityka cookies