Certyfikat UNICEF dla naszego przedszkola - Pomarańczowa Ciuchcia – prywatne przedszkola i żłobki Warszawa

Certyfikat UNICEF dla naszego przedszkola

Dzieci z PC Włochy zaangażowały się w piękną akcję UNICEF „Wszystkie kolory świata” wspierającą walkę z epidemią chorób w Angoli. Za zaangażowanie zostaliśmy nagrodzeni certyfikatem z podziękowaniami.

W realizację projektu zaangażowały się nasze przedszkolaki z placówki na Włochach przy wsparciu pań kadry pedagogicznej oraz rodziców. Nauczycielki wdrożyły dzieci w temat i zaprosiły je w podróż przez kontynenty, podczas której przedszkolaki zdobywały wiedzę dotyczącą strojów regionalnych, zwyczajów i kultury mieszkańców innych krajów i kontynentów.

W ramach akcji rodzice przygotowali  z dziećmi specjalną charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta była symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy nadały im dzieci, które przystępując do pracy same zdecydowały, jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich zależało, jaki laleczka będzie mieć kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić.

Po tym czasie w przedszkolu odbyła się wystawa, podczas której każdy mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Angoli przekazując na ten cel darowiznę (min. 10 zł). Po zakończonej akcji  zebrane środki (1348 zł) zostały przekazane na konto UNICEF i dedykowane zbiórce na rzecz dzieci w Angoli.

Celem projektu było:

  • kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
  • pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
  • zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli.

Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej powstały małe, szmaciane dzieła sztuki, a w przedszkolu udało się zaszczepić chęć niesienia pomocy osobom potrzebującym.

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Zobacz więcej

Blog

Immersja językowa – na czym polega?

Immersja językowa – na czym polega? Na czym polega „zanurzenie” dziecka w języku? Jakie korzyści przynosi immersja językowa i kiedy warto rozpocząć naukę języków obcych

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Używamy plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
polityka prywatności, polityka cookies