fbpx

Jak reagować, kiedy dziecko przeklina? Wszystko, co warto wiedzieć

Jak reagować, kiedy dziecko przeklina? Wszystko, co warto wiedzieć
Istnieje problem, z którym musi zmierzyć się niemal każdy rodzic. Jeśli zastanawiasz się, jak reagować, kiedy dziecko przeklina, nasz poradnik może okazać się niezwykle pomocny. Zapraszamy do lektury.
Te artykuły również Cię zainteresują:
Dziecko i pies w domu. Co warto wiedzieć? Nasza rozmowa z lekarzem weterynarii
Jak pobudzać dziecięcą ciekawość?
Pozytywna dyscyplina – czym jest i na co zwrócić uwagę?
Gotowość szkolna – kiedy dziecko jest gotowe, aby pójść do szkoły?
O motyla noga, czyli dlaczego moje dziecko przeklina?
Zwykle dzieje się to zupełnie niespodziewanie, w najmniej oczekiwanym przez nas momencie: podczas zakupów, na placu zabaw, w metrze lub na spacerze. Czasem mamy wrażenie, że to nie może być przypadek, że dziecko z niezwykłą starannością wybrało miejsce, tak aby „zajściu” towarzyszyły ciekawskie lub wręcz oskarżające spojrzenia gapiów. Niemal natychmiast pojawiają się w głowie rodzica pytania: „Co myśleć?”, „Jak zareagować?”.
Pierwsze przekleństwo w ustach naszego rozkosznego malucha lub przedszkolaka jest dla nas jak zimny prysznic. W pierwszej chwili zastanawiamy się, jak to w ogóle możliwe, że nasz otoczony od urodzenia książkami klasyków potomek używa słów, od których włos jeży się na głowie. Jak to się mogło stać? Gdzie mógł to usłyszeć? Czy to my w porę nie ugryźliśmy się w język? Kolejne i kolejne pytania kłębią się w głowie, a chwilę później pojawia się pustka… bo w końcu wypadałoby w jakiś sposób zareagować, a nie wiemy do końca jak.
I choć językoznawcy przekonują, że wulgaryzmy są potrzebne w każdym języku, a nawet go wzbogacają, to niekoniecznie widzimy dla nich przestrzeń w komunikacji z naszymi dziećmi. Co zrobić, aby pomóc przedszkolakom rozładowywać emocje w inny, akceptowany przez nas sposób? Co mówić, a raczej czego nie mówić, oraz w jaki sposób reagować, kiedy sytuacja się powtarza – dowiecie się, oglądając reportaż DDTVN z udziałem naszych przedszkolaków oraz uczniów Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Gaudeamus.

Link do wideoJak reagować kiedy dziecko przeklina ? 

 

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Nauczyciele #CiuchciaTeam w roli aktorów 🧡

Nauczyciele #CiuchciaTeam Bielany w roli aktorów w przedstawieniu „Wiosenne kłopoty Smerfów”.   Z okazji pierwszych Dni Wiosny nasi nauczyciele z Pomarańczowej Ciuchci na Bielanach sprawili

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Weź udział wraz ze swoim dzieckiem w Dniu Otwartym w wybranej placówce Pomarańczowej Ciuchci.
👉🏻 Kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Do zobaczenia! 🧡