fbpx

Dlaczego dwujęzyczne przedszkole jest inwestycją w przyszłość Twojego dziecka?

Współczesny świat stawia przed naszymi dziećmi wiele wyzwań. Jednym z nich jest zdolność komunikowania się w wielu językach. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak przygotować swoje dziecko do tej wielojęzycznej rzeczywistości? Rozwiązaniem może być dwujęzyczne przedszkole!

Co to jest dwujęzyczność zamierzona?

Dwujęzyczność zamierzona to świadome nauczanie dzieci dwóch języków jednocześnie od najmłodszych lat. W przeciwieństwie do dwujęzyczności przypadkowej, gdzie dzieci uczą się dwóch języków w niekontrolowanych warunkach, w dwujęzyczności zamierzonej są one systematycznie eksponowane na oba języki w kontrolowanym środowisku.

Dlaczego dwujęzyczne przedszkole to dobry pomysł?

W dwujęzycznym przedszkolu przedszkolaki są mają kontakt z językiem angielskim (lub innym) w codziennych sytuacjach. Poprzez zabawę, śpiew i naukę, dzieci zdobywają nowe słownictwo i konstrukcje językowe w sposób naturalny i bezstresowy.

Korzyści z języka angielskiego u dzieci

  • Rozwój poznawczy: Badania pokazują, że dzieci dwujęzyczne mają lepszą zdolność koncentracji, są bardziej kreatywne i potrafią lepiej radzić sobie z wieloma zadaniami jednocześnie.
  • Łatwość w nauce kolejnych języków: Dzieci, które uczą się angielskiego w przedszkolu, mają łatwiej z nauką kolejnych języków w przyszłości.
  • Korzyści społeczne: Znajomość języka angielskiego otwiera wiele drzwi w przyszłości – od lepszych szkół, po świetne miejsca pracy.
  • Kulturowe zrozumienie: Dzieci uczące się języka angielskiego od najmłodszych lat mają szansę na głębsze zrozumienie kultury i wartości innych narodów.

Jak pomóc swojemu dziecku w nauce języka angielskiego?

Jeśli zastanawiasz się, jak wesprzeć rozwój językowy swojego dziecka poza przedszkolem, oto kilka wskazówek:

  • Czytajcie książki w języku angielskim.
  • Oglądajcie razem bajki czy filmy w angielskim.
  • Bawcie się w gry edukacyjne skierowane do dzieci, które uczą się angielskiego.
  • Zachęcajcie do rozmów w języku angielskim w codziennych sytuacjach.

Pamiętaj, że dwujęzyczność zamierzona to inwestycja w przyszłość Twojego dziecka. W dwujęzycznym przedszkolu Twoje dziecko nie tylko zdobędzie cenne umiejętności językowe, ale także nauczy się otwartości na świat i innych ludzi.

Te artykuły również Cię zainteresują:

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Nauczyciele #CiuchciaTeam w roli aktorów 🧡

Nauczyciele #CiuchciaTeam Bielany w roli aktorów w przedstawieniu „Wiosenne kłopoty Smerfów”.   Z okazji pierwszych Dni Wiosny nasi nauczyciele z Pomarańczowej Ciuchci na Bielanach sprawili

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Weź udział wraz ze swoim dzieckiem w Dniu Otwartym w wybranej placówce Pomarańczowej Ciuchci.
👉🏻 Kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Do zobaczenia! 🧡