fbpx

Wakacje 2022 w Pomarańczowej Ciuchci

Wakacje w Pomarańczowej Ciuchci to zawsze czas ciekawych i rozwijających zajęć oraz fascynujących przygód i podróży. Specjalnie dla naszych przedszkolaków oraz dzieci, które będą spędzać wakacje w Pomarańczowej Ciuchci, przygotowaliśmy atrakcyjne projekty wakacyjne:

1. OBIEŻYŚWIAT 2022

To program jednodniowych wycieczek, teatrzyków i warsztatów o ciekawej tematyce, których celem jest zabawa i edukacja. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami  programu.

Kliknij i zobacz folder:

OBIEŻYŚWIAT 2022

2. PODRÓŻE GULIWERA

Jest to autorski program edukacyjny przygotowany przez metodyków i doświadczonych nauczycieli Przedszkoli Pomarańczowa Ciuchcia realizowany w naszych przedszkolach w ramach czesnego. Dzięki niemu wakacyjny pobyt w przedszkolu będzie ciekawy i pełen przygód. Oto wakacyjny ciuchciowy rozkład jazdy dla wszystkich pasażerów:

 Od 4 lipca do 8 lipcaPOJAZDY GULIWERA

Każda wakacyjna podróż powinna być poprzedzona solidnymi przygotowaniami. Zanim gdziekolwiek wyruszymy, należy zastanowić się, jakimi dysponujemy możliwościami: który środek transportu jest najlepszy na wakacyjną przygodę. Jednak sam wybór pojazdu to tylko początek. Guliwer jest odkrywcą, który chce wiedzieć wszystko o samochodach, pociągach bądź samolotach. Dlatego też całą naszą przygodę zaczniemy od poznania pojazdów.

Od 11 lipca do 15 lipca – KRAINA LODU

Na dworze gorąco? To się trochę ochłodzimy. W lodowej krainie wystarczy śniegu. Jest go tam na tyle dużo, że można zbudować igloo. Zamieszkamy w nim wraz z Eskimosem Odarpim, który opowie nam, w co lubi się bawić, gdzie jest jego przedszkole. Może dowiemy się w końcu, czy pingwinom marzną stopy?

Od 18 lipca do 22 lipcaSAWANNA

Guliwer długo się zastanawiał, czy zabierać dzieci w to miejsce. Czeka ich tu spotkanie ze lwem, chodzenie po wysokich trawach, w których skrywają się węże. Jednak sympatyczna Masajka szybko przekonała Guliwera, że sawanna jest idealnym miejscem dla dzieci. Dziewczynka powitalnym Jambo Habari zaprosi je do kręgu i nauczy masajskich tańców. Kiedy już poznają uroki sawanny, ciężko będzie im się rozstać z tym miejscem. Dlatego bez hucznego pożegnania się nie obędzie.

Od 25 lipca do 29 lipcaGULIWER W STAROŻYTNYM EGIPCIE

Wraz z Guliwerem przeniesiemy się w starożytne czasy, kiedy Egipt słynął ze swojej potęgi. Przekonamy się, jak dużą rolę odgrywała rzeka Nil, którą Egipcjanie potrafili wykorzystywać podczas uprawy roślin. Będziemy jednak musieli się mieć na baczności – w wodzie czają się ogromne krokodyle. Na naszej wyprawie nie może zabraknąć sfinksa i egipskich grobowców – piramid oraz zamieszkujących je mumii.

Od 1 sierpnia do 5 sierpniaGULIWER W STAROŻYTNEJ GRECJI

Podróżnik nauczy dzieci tańczyć „Zorbę”, umożliwi przymierzenie togi oraz chodzenie w starożytnych butach. Przedszkolaki spróbują się poczuć, jak najważniejsi bogowie: stworzą Akropol, odwiedzą Olimp i wypiją ambrozję.

Od 8 sierpnia do 12 sierpniaMALI PALEONTOLODZY – W EPOCE DINOZAURÓW

Słyszeliście o nowej teorii wyginięcia dinozaurów? Chyba nadeszła pora, żeby przedszkolaki sprawdziły, czy asteroida miała z tym coś wspólnego. Temat dinozaurów – chociaż te wyginęły – jest wiecznie żywy i fascynujący. Siła i rozmiary niektórych z nich ciągle nas zadziwiają. Dobrze, że zostały ślady po ich istnieniu. Jako mali badacze, spróbujemy niektórych poszukać, odtworzyć wygląd wybranego przez nas dinozaura, mamuta albo tygrysa szablozębnego.

Od 16 sierpnia do 19 sierpniaW LABORATORIUM GULIWERA

Ciecz przypominająca bagno zadziwi niejednego. Dzieci sprawdzą, jak to się dzieje, że twarda, mocno zgnieciona kulka, nagle rozlewa się między palcami. Odszyfrują tajemnicze zapisy za pomocą świeczki, poobserwują, jak rośliny piją wodę, zmieniając kolory liści. Najtrudniej będzie oderwać wzrok od chemicznego jojo. Reakcje tam zachodzące zadziwiają, hipnotyzują i … wyciszają.

Od 22 sierpnia do 31 sierpniaKUCHENNE PODRÓŻE

Będziemy witać się, bawić, śpiewać i tańczyć w różnych językach. Ale nie tylko. Cel główny to jeść:
po angielsku, włosku, niemiecku, meksykańsku i hiszpańsku. Będzie to najbardziej fascynująca wyprawa. Guliwer zaplanował dla nas naprawdę dużo atrakcji! Ale to nie koniec. Szykujemy wielki powrót do zapomnianych zabaw podwórkowych, gum, skakanek. Do niektórych gier wystarczy nam kamyk, kreda, kapsel, kawałek chodnika … i zabawa już gotowa. Pozwoli to dzieciom na nabywanie umiejętności współdziałania w grupie, kształtowanie wyobraźni i postaw społecznych, naukę samodzielności i podejmowania inicjatyw oraz co najważniejsze – rozwinie sprawność fizyczną.

 

Serdecznie zapraszamy dzieci do udziału w letniej przygodzie i życzymy wszystkim udanych wakacji!

 

 

 

 

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Nauczyciele #CiuchciaTeam w roli aktorów 🧡

Nauczyciele #CiuchciaTeam Bielany w roli aktorów w przedstawieniu „Wiosenne kłopoty Smerfów”.   Z okazji pierwszych Dni Wiosny nasi nauczyciele z Pomarańczowej Ciuchci na Bielanach sprawili

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Weź udział wraz ze swoim dzieckiem w Dniu Otwartym w wybranej placówce Pomarańczowej Ciuchci.
👉🏻 Kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Do zobaczenia! 🧡