Obieżyświat 2017 – Dinopark

Czym różnił się tyranozaur od diplodoka?  Który dinozaur był roślinożerny? Jak wyglądał pterodaktyl? Dzięki wyprawie do Dinoparku w Kołacinku nasze przedszkolaki uzyskały odpowiedź na wszystkie nurtujące ich pytania! 🙂

Tym razem zamieniliśmy się w prawdziwych archeologów! Podczas wyprawy po ścieżce mezozoicznej mogliśmy zobaczyć naturalnej wielkości figury dinozaurów. Dla wszystkich miłośników prehistorii była to nie lada gratka. Przewodnik wyczerpująco opowiedział nam o różnicach między dinozaurami, a także o tym, jak rozpoznać, który z nich był mięsożerny, a który preferował rośliny. Przedszkolaki próbowały odgadnąć, który z prehistorycznych stworów był najwyższy, który ważył najwięcej oraz który miał największą rozpiętość skrzydeł. Pojawiły się nawet propozycje imion dla poszczególnych gatunków, takie jak Kruszyna, Kuleczka oraz Igła 🙂

Podążając za skamieniałymi śladami, dotarliśmy do gniazda, w którym znajdowały się jaja pradawnych zwierząt. Niektóre z nich były tak duże, że przedszkolaki nie mogły ich objąć! Ogromne emocje wzbudził również przystanek w skalnej grocie, gdzie mogliśmy zobaczyć cykl rozwoju dinozaura, a także wystawa autentycznych skamieniałości sprzed milionów lat.

Najlepszą zabawą okazała się jednak próba odkopania szkieletu ogromnego dinozaura. Dzięki pracy zespołowej, udało nam się odkryć go w całości!

Wycieczka do Dinoparku była wspaniałą wyprawą do zamierzchłych czasów. W drodze powrotnej nasze przedszkolaki z zapałem rozprawiały, którego dinozaura najchętniej chciałyby mieć w swoim domu. 🙂 Ciekawe tylko, czy którykolwiek pozwoliłby się udomowić…? 

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Uncategorized

Zabawy z Emysem!

Emys – nasz robotyczny przyjaciel na lata! W Pomarańczowej Ciuchcia Emys’a zna już każdy – mały i duży. Nasi lektorzy z przyjemnością zapraszają go na

Aktualności

Program Mały Finansista!

Idziemy na zakupy, czyli Mały Finansista w Pomarańczowej Ciuchci. Mały Finansista to autorski program rozwijający inteligencję logiczno-matematyczną, stworzony przez metodyków i nauczycieli Pomarańczowej Ciuchci. Obserwując

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami