fbpx

Certyfikat UNICEF dla naszego przedszkola

Dzieci z PC Włochy zaangażowały się w piękną akcję UNICEF „Wszystkie kolory świata” wspierającą walkę z epidemią chorób w Angoli. Za zaangażowanie zostaliśmy nagrodzeni certyfikatem z podziękowaniami.

W realizację projektu zaangażowały się nasze przedszkolaki z placówki na Włochach przy wsparciu pań kadry pedagogicznej oraz rodziców. Nauczycielki wdrożyły dzieci w temat i zaprosiły je w podróż przez kontynenty, podczas której przedszkolaki zdobywały wiedzę dotyczącą strojów regionalnych, zwyczajów i kultury mieszkańców innych krajów i kontynentów.

W ramach akcji rodzice przygotowali  z dziećmi specjalną charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta była symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy nadały im dzieci, które przystępując do pracy same zdecydowały, jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich zależało, jaki laleczka będzie mieć kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić.

Po tym czasie w przedszkolu odbyła się wystawa, podczas której każdy mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Angoli przekazując na ten cel darowiznę (min. 10 zł). Po zakończonej akcji  zebrane środki (1348 zł) zostały przekazane na konto UNICEF i dedykowane zbiórce na rzecz dzieci w Angoli.

Celem projektu było:

  • kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
  • pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
  • zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli.

Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej powstały małe, szmaciane dzieła sztuki, a w przedszkolu udało się zaszczepić chęć niesienia pomocy osobom potrzebującym.

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Nauczyciele #CiuchciaTeam w roli aktorów 🧡

Nauczyciele #CiuchciaTeam Bielany w roli aktorów w przedstawieniu „Wiosenne kłopoty Smerfów”.   Z okazji pierwszych Dni Wiosny nasi nauczyciele z Pomarańczowej Ciuchci na Bielanach sprawili

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Weź udział wraz ze swoim dzieckiem w Dniu Otwartym w wybranej placówce Pomarańczowej Ciuchci.
👉🏻 Kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Do zobaczenia! 🧡