fbpx

9 marca – DZIEŃ OTWARTY w PC Bemowo 1, Bielany, Jabłonna i Mokotów

W sobotę 9 marca o godz. 10.00 zapraszamy na dni otwarte do naszych 4 przedszkoli. Oto szczegółowy program zajęć:

PC Bemowo 1 (ul. Lazurowa 67) – Królewna Różyczka 

Tego dnia zaprosimy naszych najmłodszych widzów na teatrzyk pt. „Księżniczka Różyczka”. Podczas przedstawienia dzieci udadzą się do pięknego Różowego Królestwa. Poznają zapominalską Wróżkę, nieśmiałego Pazia, Smoka jarosza i oczywiście księżniczkę Różyczkę. Jakie przygody czekają tytułową bohaterkę? Czy wszystkie smoki naprawdę są groźne? Czy Różowe Królestwo jest prawdziwe? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź podczas niezwykłego spektaklu. Będzie mnóstwo śpiewu, tańca i radosnej atmosfery. Na zakończenie bajkowych przygód każdy będzie mógł pogłaskać przyjaznego smoka, a także zrobić sobie z nim zdjęcie. Po spektaklu zaprosimy dzieci do wesołych zabaw z chustą animacyjną rozwijających koordynację ruchową oraz motorykę dużą.

PC Bielany (ul. Bajana 35) – Tajemnice dżungli: zabawy z językiem angielskim 

Na początku spotkania maluszki będą miały okazję rozwijać swoją kreatywność i wyobraźnię, bawiąc się swobodnie w kącikach kreatywnego działania. Następnie zaprosimy wszystkich uczestników do wesołych zabaw w języku angielskim, podczas których będziemy zgłębiać tajemnice dżungli. Każde dziecko wybierze własne afrykańskie zwierzątko, które będzie mu towarzyszyć podczas wszystkich zabaw. Przemierzając dżunglę, maluszki zapoznają się z anglojęzycznymi nazwami zwierząt, spróbują naśladować głosem i ruchem egzotycznych gości. Podczas wędrówki nie zabraknie również wspólnego śpiewania w języku angielskim oraz muzykowania na instrumentach perkusyjnych. Na pamiątkę wyprawy wykonamy postać króla wszystkich dzikich zwierząt – lwa, doskonaląc przy tym zdolność odwzorowywania i spostrzegawczość. Na zakończenie spotkania zaprosimy dzieci do wesołych zabawy z chustą animacyjną oraz zabaw ruchowych na kształtkach rozwijających dużą motorykę oraz zmysł równowagi.

PC Jabłonna (ul. Przylesie 14) – Marcowe kaprysy

W tym dniu podczas zajęć dominować będą muzyczne atrakcje, które zapewni nam instruktor zajęć dodatkowych prowadzący w naszym przedszkolu zajęcia z rytmiki z elementami orkiestry dziecięcej. Na początku spotkania zaprosimy wszystkie małe przedszkolaki na wielkie marcowe gotowanie. Wspólnie wybierzemy się w podróż, podczas której będziemy mieli okazję pozbierać wszystkie pogodowe składniki i przyrządzić z nich prawdziwą marcową pogodę. W rytmie piosenki „Maszeruje Wiosna” spróbujemy wspólnie odtańczyć wiosenny taniec z wykorzystaniem kolorowych chust cyrkowych oraz piłeczek. Podczas zajęć będziemy również mieli okazję aktywnie uczestniczyć w wiosennym koncercie, muzykując na instrumentach perkusyjnych: grzechotkach, janczarach, bębenkach, trójkątach oraz cymbałkach. Zabawa ta nie tylko pomoże nam w kształtowaniu słuchu muzycznego i poczucia rytmu, ale także rozwinie umiejętność reagowania na zmiany tempa i dynamiki utworów muzycznych. Przy akompaniamencie wiosennych piosenek wykonamy pracę plastyczną pt.: „Tulipan”, odbijając na papierze własne rączki pomalowane farbą. Taka forma aktywności plastycznej wspaniale rozwija zmysł dotyku, daje możliwość doświadczania różnych faktur i konsystencji.

PC Mokotów (ul. Postępu 17B)  – Królik Maciek mówi po angielsku 

W tym dniu zaprosimy dzieci do wesołych zabaw w języku angielskim, które poprowadzi wykwalifikowany lektor języka angielskiego oraz gość specjalny – Królik Maciek. Na początku spotkania zwiedzimy zaczarowaną spiżarnię Królika Maćka. Poznamy nazwy angielskie warzyw i owoców, z których następnie przygotujemy zdrową sałatkę. Podczas degustacji przygotowanej przekąski będziemy wykonywać ćwiczenia buzi i języka usprawniające aparat artykulacyjny. Następnie Królik Maciek zaprosi nas do udziału w jego ulubionych zabawach muzyczno-ruchowych, których celem będzie rozwijanie koordynacji ruchowej oraz ogólnej sprawności fizycznej. Będziemy radośnie śpiewać, tańczyć i muzykować na instrumentach perkusyjnych. Dbając o rozwój społeczny i emocjonalny dzieci, Maciek zaprosi nas również do zabaw integracyjnych z chustą animacyjną. Na zakończenie spotkania wykonamy dla królika jego portret z kółek origami.

W tym dniu obowiązuje oferta  specjalna: przy zapisie dziecka do grupy przedszkolnej oferujemy zniżkę 50 % na zajęcia dodatkowe przez 2 miesiące.

Zapraszamy!

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Nauczyciele #CiuchciaTeam w roli aktorów 🧡

Nauczyciele #CiuchciaTeam Bielany w roli aktorów w przedstawieniu „Wiosenne kłopoty Smerfów”.   Z okazji pierwszych Dni Wiosny nasi nauczyciele z Pomarańczowej Ciuchci na Bielanach sprawili

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Weź udział wraz ze swoim dzieckiem w Dniu Otwartym w wybranej placówce Pomarańczowej Ciuchci.
👉🏻 Kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Do zobaczenia! 🧡