fbpx

8 czerwca – DNI OTWARTE w PC Bielany, Józefosław i Ursus

W sobotę 8 czerwca w  godz. 10-12 zapraszamy na dni otwarte do kolejnych 3 przedszkoli. Oto szczegółowy program zajęć w w tym dniu:

PC Bielany – Warsztaty naukowe: suchy lód 

W tym dniu zapraszamy dzieci na wyjątkowe spotkanie, podczas którego zamienimy się w prawdziwych naukowców i zbadamy tajemniczą substancję o niezwykłych właściwościach. Wspólnie z instruktorem przeprowadzimy eksperymenty z suchym lodem. Dowiemy się, czym charakteryzuje się ta substancja, będziemy budować wieżę z ogromnych baniek, a także weźmiemy prysznic we mgle. W drugiej części spotkania wykonamy portret szalonego naukowca, wykorzystując do tego kolorową bibułę i pomoce plastyczne. Podczas zabaw z różnymi masami plastycznymi poćwiczymy małą motorykę .Nie zabaraknie również zabaw muzycznych z chustą animacyjną w rytmie ulubionych piosenek oraz wspólnego muzykowania na instrumentach perkusyjnych.

PC Józefosław – Wesoła Farma 

Nasze spotkanie rozpoczniemy od zabaw w kącikach zainteresowań. Dzięki nim dziecko rozwija swoją samodzielność, kreatywność, poznaje najbliższe otoczenie. Następnie zaprosimy wszystkich uczestników do wspólnego przywitania się oraz zabaw paluszkowych w kole. W tym dniu główną atrakcją będą warsztaty przyrodnicze. Czy jest coś przyjemniejszego od pierwszych wiosenno-letnich promieni słońca? Świat przyrody budzi się do życia po zimowym śnie… i rodzą się małe zwierzątka, które tego dnia odwiedzą nasze przedszkole. Z pewnością będą to niezapomniane chwile, gdyż każde dziecko będzie miało okazję pogłaskać kurczaczka, przytulić króliczka, nakarmić kaczuszkę i powąchać kolorowe kwiatki. Ostatnia część naszego spotkania obejmować będzie, w zależności od warunków pogodowych, zabawy swobodne na sali gimnastycznej lub przedszkolnym placu zabaw.

PC Ursus – W cyrku

W tym dniu wybierzemy się do cyrku. Razem z wesołym klaunem weźmiemy udział w zabawach muzyczno-ruchowych kształtujących wyobraźnię muzyczną, ekspresję ruchową i poczucie rytmu. Poćwiczymy również narządy mowy poprzez naśladowanie klauna i wykonywanie śmiesznych min. Miłą niespodzianką podczas spotkania będzie wizyta konika z Akademii Kucania. Będzie to okazja, żeby dowiedzieć się, jak żyją konie, co jedzą i jak należy się w ich obecności zachowywać. Może nawet uda się nam nakarmić i poczesać naszego gościa. Niewątpliwą atrakcją będzie przejażdżka na kucyku. Oprócz tego w programie m.in. malowanie twarzy, zabawy z balonami, zabawy w basenie z kulkami. Miłym akcentem kończącym nasze spotkanie będzie słodki poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy!

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Nauczyciele #CiuchciaTeam w roli aktorów 🧡

Nauczyciele #CiuchciaTeam Bielany w roli aktorów w przedstawieniu „Wiosenne kłopoty Smerfów”.   Z okazji pierwszych Dni Wiosny nasi nauczyciele z Pomarańczowej Ciuchci na Bielanach sprawili

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Weź udział wraz ze swoim dzieckiem w Dniu Otwartym w wybranej placówce Pomarańczowej Ciuchci.
👉🏻 Kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Do zobaczenia! 🧡