7 kwietnia - DZIEŃ OTWARTY w PC Bemowo 2, Jabłonna i Wilanów - Aktualności - Pomarańczowa Ciuchcia – prywatne przedszkola i żłobki Warszawa

DNI OTWARTE w styczniu

POŁĄCZONE Z ZAJĘCIAMI ADAPTACYJNYMI

Zapraszamy 12, 19 i 26 stycznia 

Przedszkole na 5!

Przedszkole a sukces w życiu dorosłym

Mała Ciuchcia adaptacja

BEZPŁATNE zajęcia dla przyszłych przedszkolaków SOBOTY 10-12. Zapraszamy!

DNI OTWARTE w styczniu

POŁĄCZONE Z ZAJĘCIAMI ADAPTACYJNYMI

Zapraszamy 12, 19 i 26 stycznia 

Przedszkole na 5!

Przedszkole a sukces w życiu dorosłym

Mała Ciuchcia adaptacja

BEZPŁATNE zajęcia dla przyszłych przedszkolaków SOBOTY 10-12. Zapraszamy!

7 kwietnia - DZIEŃ OTWARTY w PC Bemowo 2, Jabłonna i Wilanów

W sobotę 7 kwietnia o godz. 10.00 zapraszamy na dni otwarte do naszych trzech przedszkoli.

 

Szczegółowy program dni otwartych 7 kwietnia:

 

PC Bemowo 2 – Łąka wiosną

Tego dnia wspólnie wybierzemy się na wiosenną łąkę rozwijając dużą motorykę. Gdy wszyscy przywitamy się wesołą piosenką, zamienimy się w zwierzątka odwiedzające  i zamieszkujące nasza polanę . Przyszłe przedszkolaki za pomocą ćwiczeń oddechowych i artykulacyjnych będą naśladowały ich odgłosy. Niespodzianką będą odwiedziny wyjątkowych gości. W tym dniu do wspólnej zabawy dołączą  prawdziwe zwierzęta dzięki którym będziemy mogli uczestniczyć w warsztatach przyrodniczych. Nie zabraknie również ćwiczeń paluszkowych, manualnych i zabaw na kolorowej chuście wzmacniających małą i dużą motorykę. Będziemy też mogli rozwijać wrażliwość muzyczną akompaniując do piosenki na wybranym instrumencie perkusyjnym.

W trakcie zajęć maluszki wykonają pracę plastyczną pt. ,,Kolorowa łąka” różnymi technikami plastycznymi, którą będą mogli zabrać do domu.

 

PC Jabłonna - Wiosenne zabawy z biedronką Zosią

W kwietniową sobotę nasze maluszki powita Zosia – przyjazna biedronka z okolicznej polany. Na samym początku zaprosi nas do zabawy paluszkowej pt: „Biedroneczka mała”. Zosia doskonale wie jak ważna jest sprawność małych rączek dlatego razem z nami wykona serię ćwiczeń kształtujących motorykę małą z wykorzystaniem pacynek paluszkowych, pomponików oraz chust cyrkowych. Wspólnie z nią wyruszymy na spacer po łące. Poznamy tam różne owady, spróbujemy naśladować ich ruch oraz dźwięki, ćwicząc przy tym nasz aparat artykulacyjny oraz ogólną sprawność fizyczną. W rytmie wiosennej poleczki spróbujemy pomóc Zosi odzyskać zagubione kropki. Będziemy mieli okazję również ułożyć  puzzle, które przygotowali dla nas mieszkańcy łąki oraz dopasować ich cienie, ćwicząc percepcję wzrokową koordynację wzrokowo-ruchową. Na zakończenie naszego spotkania wykonamy pracę plastyczną pt. „Zosia na łące”. Naszą biedronkę wykonamy techniką origami, zaś kropeczki namalujemy własnymi paluszkami. Podczas dnia otwartego zajęcia uatrakcyjni nasz instruktor zajęć z gimnastyki ogólnorozwojowej z elementami korektywy.

 

PC Wilanów – Wiosenne zwierzątka

 Czy jest coś przyjemniejszego od pierwszych wiosennych promieni. Świat przyrody budzi się do życia po zimowym śnie i rodzą się małe zwierzątka, które odwiedzą dzieci w trakcie dnia otwartego w naszym przedszkolu. Każdy będzie miał szansę pogłaskać kurczaczka, przytulić króliczka i powąchać pierwsze wiosenne kwiaty. W trakcie zajęć nie zabraknie również zabaw orientacyjno-porządkowych przy muzyce doskonalących koordynację ruchową oraz poczucie rytmu. Kolorowa chusta animacyjna zamieni się w falującą łąkę pełną kolorowych wiosennych kwiatów, które dzieci będą mogły powąchać ćwicząc prawidłowy tor oddechu. Na zakończenie zajęć każdy wykona wiosenne zwierzątko za pomocą różnych technik plastycznych.

 

Zapraszamy!