29 czerwca – DNI OTWARTE w PC Bemowo 1, Bemowo 2, Białołęka i Jabłonna

W sobotę 29 czerwca  w godz. 10 -12 zapraszamy na dni otwarte do naszych 4 przedszkoli. 

W tym dniu zapraszamy zarówno dzieci, które nie są jeszcze przedszkolakami, jak i te starsze, których rodzice z różnych powodów rozważają zmianę przedszkola.

WAŻNE:  umowy podpisane w tych placówkach jeszcze w czerwcu (na rok bieżący lub kolejne lata przedszkolne) objętę są specjalną ofertą. Zapraszamy!

A oto szczegółowy program zajęć w tym dniu:

PC Bemowo 1 (ul. Laszurowa 67) – Wakacyjne podróże 

W tym dniu wybierzemy się w wakacyjną podróż, podczas której będzie na nas czekać mnóstwo atrakcji. Po wesołym powitaniu przygotujemy się do drogi. Podczas kompletowania garderoby i potrzebnych akcesoriów będziemy doskonalić orientację w schemacie własnego ciała. Prawdziwym wyzwaniem okaże się wybór środków lokomocji! W zabawie logopedycznej z wykorzystaniem wyrazów dźwiękonaśladowczych rozgrzejemy naszą buzię i języczek, zamieniając się w różne pojazdy. Drogę nad morze umili nam zabawa muzyczno-ruchowa przy piosence „Niech żyją wakacje!”. Po dotarciu na miejsce urządzimy na plaży prawdziwe harce. Zabawy z chustą animacyjną, pływanie w słonej wodzie, oraz granie w piłkę dostarczą nam wielu pozytywnych wrażeń i wprowadzą w radosny nastrój. Następnie zrelaksujemy się i odpoczniemy na kocykach podczas zabaw wyciszających i relaksacyjnych. Na zakończenie naszej wakacyjnej wyprawy wykonamy pracę plastyczną – „Morski krajobraz” z wykorzystaniem farb, przezroczystej folii, muszelek, kamyków i piasku.

PC Bemowo 2 (ul. Kaliskiego 23B) – Śpiewające fortepiany 

W tym dniu zapraszamy dzieci do świata muzyki. Naszym przewodnikiem będzie wykwalifikowany instruktor rytmiki. Przy akompaniamencie pianina będziemy tańczyć, śpiewać, grać na instrumentach perkusyjnych, rozwijając tym samym słych muzyczny, poczucie rytmu, wrażliwość muzyczną. Zabawy z muzyką będą również doskonałą okazją do wyrażania swoich emocji i budowania poczucia własnej wartości. W ramach rozwoju społecznego będziemy wykonywać tzw. zadania specjalne, ćwicząc tym samym słuchanie i wykonywanie instrukcji. Nauczmy się również nazywać różne pomieszczenia w przedszkolu, przedmioty znajdujące się w sali i czynności. Na zakończenie spotkania wykonamy własny instrument muzyczny, używając różnorodnych materiałów.

PC Białołęka oraz PC Jabłonna – Cyrk na wesoło 

Tego dnia nasze przedszkole zamieni się w cyrkową arenę. Będzie mnóstwo wesołej zabawy i śmiechu. Klauni przygotują dla nas mnóstwo cyrkowych sztuczek. Razem z nimi w rytm cyrkowej muzyki wyczarujemy z kolorowych chust piękne kwiaty oraz wykonamy cyrkowe akrobacje wymagające skupienia uwagi i koncentracji. Spróbujemy odnaleźć ukryte w sali cyrkowe zwierzęta. Stworzymy również cyrkową orkiestrę, poznając różnorodne instrumenty muzyczne. Wspólnie weźmiemy udział w pokazie akrobatyki i nauczymy się kilku figur i ćwiczeń z nią związanych. Podsumowaniem naszego spotkania będzie wykonanie portretu naszego cyrkowego gościa – akrobaty. Wykorzystamy do tego bibułę, pastele suche i olejne oraz plastelinę i druciki kreatywne.

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Targi EXPO Our Kids

Pomarańczowa Ciuchcia i Gaudeamus na EXPO Szkół Niepublicznych Our Kids 2024! Wybór odpowiedniej szkoły, przedszkola lub żłobka to jedna z najważniejszych decyzji w życiu rodziny.

Aktualności

Odwiedziny Teatru Katarynka

„Przygoda Bałwanka Tiko i Księżniczki Fruncji”, czyli odwiedziny Teatru Katarynka. „Przygoda Bałwanka Tiko i Księżniczki Fruncji” to urokliwe przedstawienie teatralne, w wykonaniu naszego ulubionego TTeatr

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Weź udział wraz ze swoim dzieckiem w Dniu Otwartym w wybranej placówce Pomarańczowej Ciuchci.
👉🏻 Kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Do zobaczenia! 🧡