fbpx

27 stycznia – DZIEŃ OTWARTY w PC Bemowo II, Centrum, Józefosław i Mokotów

W sobotę 27.01 o godz. 10.00 zapraszamy na dni otwarte do kolejnych trzech przedszkoli.

Szczegółowy program dni otwartych 27 stycznia:

Bemowo II (ul. Kaliskiego 23b) –  Koncert muzyczny z bałwankiem 

W tym dniu zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie z bałwankiem Bulim, który zaprosi nas na koncert pt. „Perkusyjnie karnawałowo”. Dalszą część rozpoczniemy od ćwiczenia małej motoryki przy tworzeniu zimowych stworkówz ciastoliny. Po wspólnym przywitaniu z dziećmi, wyczarujemy bałwanka z paluszków, a później poszukamy go w buzi – ćwicząc aparat artykulacyjny. Zanim wybierzemy się na zimową wyprawę „zbudujemy” dużego bałwanka, rozwijając tym samym kreatywność i dziecięcą wyobraźnię. Podczas wspólnej wędrówki będziemy ćwiczyć dużą motorykę pokonując śnieżne zaspy oraz rzucając się śnieżkami. Z rodzicami pojeździmy saneczkami po śniegu i zatańczymy zimowy taniec przy dźwiękach gitary. Aby było nam weselej nauczymy się bałwankowej piosenki, do której dzieci zaakompaniują na instrumentach perkusyjnych. Pamiątką z naszej wycieczki będzie praca plastyczna „Wesoły bałwanek” wykonana różnymi technikami.

PC Centrum (Rondo ONZ 1) –  Teatr małego widza

Tego dnia do naszego przedszkola zawita Duet JaHa, który zaprosi dzieci do interaktywnej zabawy w formie spektaklu. Scenariusz powstał w oparci o przedstawienie „Trzewiki szczęścia”.  Nasze maluszki wraz z opiekunami spróbują obudzić Królewnę Marudę i okazać jej, że szczęście i sens można odnaleźć w małych, prostych rzeczach. To wspaniała przygoda integrująca dzieci, dorosłych i aktorów. Będzie również mnóstwo śpiewu, tańca i radosnej atmosfery. Po przedstawieniu zaprosimy nasze maluchy do wspólnej zabawy z chustą animacyjną, podczas której utrwalimy znajomość kolorów. Dzieci będą miały okazję wykonać pracę plastyczną w wykorzystaniem kartek i kolorowych brokatów. Spotkanie zakończymy grą na instrumentach.

PC Józefosław (ul. Ogrodowa 20B)  – Bal karnawałowy

Spotkanie rozpoczniemy od zabaw swobodnych w kącikach zainteresowań, niezbędnych dla prawidłowego rozwoju poznawczego dziecka. W dalszej kolejności zaprosimy wszystkich uczestników spotkania do wspólnych zabaw w kole. Rozpoczniemy je od wzajemnego przywitania się. Następnie poprzez zabawy paluszkowe, wierszyki, rymowanki, wspólny taniec i śpiew będziemy rozwijać pamięć i uwagę dzieci, poszerzać zasób słownictwa, jak również ćwiczyć małą i dużą motorykę. Głównym tematem naszego spotkania będą karnawałowe zabawy. Poznamy historię pewnego wyjątkowego balonika, który bardzo chciał nauczyć się latać. Chcąc spełnić jego marzenie będziemy tańczyć z balonami, serpentynami i chustami. Do zabaw w rytm karnawałowej muzyki zaprosimy również Panią Tęczę. Wspólnie spędzony czas pozwoli dzieciom lepiej się poznać, zintegrować z rówieśnikami. Twórcze pasje dzieci będziemy rozwijać, wykonując maski karnawałowe. Stworzymy je z kolorowego papieru, lśniących materiałów i piór. Jeśli pogoda pozwoli , nasze spotkanie zakończymy pobytem na świeżym powietrzu.

PC Mokotów (ul. Postępu 17B) –Teatrzyk O rety: „Król Maciuś” i zabawy w języku angielskim

Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców na dzień otwarty. Tego dnia zawita do przedszkola Teatrzyk „O rety” z  przedstawieniem opartym na motywach książki Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”. Będzie to opowieść o chłopcu, który w wieku 10 lat musiał stanąć na czele swojego królestwa w bardzo odpowiedzialnej roli króla. W czasie spektaklu dzieci przekonają się, że dorosłość nie jest taka, jak nam się do końca wydaje. Wcale nie można robić czego się tylko chce, a już na pewno nie jest tak, że nikogo nie trzeba pytać o zdanie. W rzeczywistości trzeba podejmować decyzję i być za nie odpowiedzialnym.

Tego wszystkiego dzieci nauczą się w czasie wspaniałej zabawy, którą gwarantuje im spektakl. Jest w nim mnóstwo humoru i  wspólnego działania, bo jak się okaże, wspólnymi siłami można zdziałać naprawdę wiele. W  drugiej części spotkania maluszki zostaną zaproszone do zabaw w języku angielskim, które poprowadzi wykwalifikowany lektor języka angielskiego. Nie zabraknie również wesołych zabawach muzyczno-ruchowych o tematyce zimowej. Maluszki przy dźwiękach instrumentów perkusyjnych naśladować będą jazdę na saneczkach, łyżwach i nartach. Celem zabawy będzie rozwijanie dużej motoryki, koordynacji ruchowej oraz uwrażliwianie na elementy muzyczne: dynamikę i tempo. Na zakończenie dzieci wykonają magiczne obrazki przy pomocy świeczek i farb. Będzie to okazja do rozwijania motoryki małej i pobudzania wyobraźni naszych milusińskich.

Zapraszamy!

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Nauczyciele #CiuchciaTeam w roli aktorów 🧡

Nauczyciele #CiuchciaTeam Bielany w roli aktorów w przedstawieniu „Wiosenne kłopoty Smerfów”.   Z okazji pierwszych Dni Wiosny nasi nauczyciele z Pomarańczowej Ciuchci na Bielanach sprawili

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Weź udział wraz ze swoim dzieckiem w Dniu Otwartym w wybranej placówce Pomarańczowej Ciuchci.
👉🏻 Kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Do zobaczenia! 🧡