fbpx

19 stycznia – DZIEŃ OTWARTY w PC Bemowo 1, PC Józefosław i PC Ursus

W sobotę 19 stycznia o godz. 10.00 zapraszamy na dni otwarte do naszych trzech przedszkoli. Poniżej podajemy szczegołowy opis zajęć adaptacyjnych.

PC Bemowo 1 (ul. Lazurowa 67) – Sensoplastyka „W krainie lodu” 

Podczas zajęć zabierzemy dzieci do krainy wiecznego lodu, gdzie poznamy mieszkające tam zwierzęta. Będziemy dokarmiać rybami foki i niedźwiedzie polarne, nauczymy się chodzić jak pingwiny. Wspólnie zatańczymy pingwinkowy taniec. Razem z Eskimosami będziemy skakać po krach i chodzić na rakietach śnieżnych, rozwijając przy tym koordynację ruchową i motorykę dużą. Przypomnimy również zasady właściwego ubierania się, gdy jest zimno. Przy ognisku w igloo wykonamy ćwiczenia oddechowe. Podczas kolejnej zabawy z krążkami o różnej fakturze będziemy rozwijać zmysł dotyku. Następnie na wielkich arkuszach papieru będziemy malować zimowe pejzaże. Zamiast pędzli wykorzystamy do tego nasze palce. Celem pracy plastycznej będzie dostarczanie bodźców dotykowych, usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz precyzyjnych ruchów palców i nadgarstka.

PC Józefosław (ul. Ogrodowa 20B) – W świecie czarów i magii 

Nasze spotkanie rozpoczniemy od zabaw w kącikach zainteresowań. Dzięki nim dziecko rozwija swoją samodzielność, kreatywność, poznaje najbliższe otoczenie. Następnie zaprosimy wszystkich uczestników do wspólnego przywitania się oraz zabaw paluszkowych w kole. Tego dnia nasze zajęcia będą przebiegały w klimacie czarów i magii. Gościem specjalnym będzie Magik Rob, który zaprezentuje dzieciom przedstawienie wypełnione zabawą, śmiechem, humorem i oczywiście magią. Robowi towarzyszyć będzie bardzo sympatyczny pluszowy piesek Ruffi, który też potrafi robić magiczne sztuczki. Podczas spotkania nie zabraknie zagadek, konkursów, wspólnego czarowania oraz wesołych zabaw z chustą animacyjną.

PC Ursus (ul. Rakietników 6) – Na zamkowej wieży 

Podczas naszego spotkania przeniesiemy się do zimowej, bajkowej krainy, gdzie królewna i dzielny rycerz zapoznają nas z emocjami: radością, smutkiem, złością i nauczą nas, jak sobie z nimi radzić. Dzieci, jako dzielni rycerze, wezmą udział w konkurencjach sportowych i turnieju rycerskim. Będą rzucać piłeczką w tarcze, doskonaląc motorykę dużą i celność. Zaśpiewają i zatańczą do piosenki „Gdy dobry humor masz…”, ćwicząc poczucie rytmu i słuch muzyczny. Następnie maluszki wykonają własne korony, w których zaprezentują się w królewskim tańcu. Wspólnie pobawimy się również chustą animacyjną i kocykami. Dodatkowymi atrakcjami w tym dniu będą: malowanie twarzy, zabawy z balonami, tańce do znanych dziecięcych utworów, zabawy w basenie z kulkami. Miłym akcentem kończącym nasze spotkanie będzie słodki poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy!

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Nauczyciele #CiuchciaTeam w roli aktorów 🧡

Nauczyciele #CiuchciaTeam Bielany w roli aktorów w przedstawieniu „Wiosenne kłopoty Smerfów”.   Z okazji pierwszych Dni Wiosny nasi nauczyciele z Pomarańczowej Ciuchci na Bielanach sprawili

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Weź udział wraz ze swoim dzieckiem w Dniu Otwartym w wybranej placówce Pomarańczowej Ciuchci.
👉🏻 Kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Do zobaczenia! 🧡