fbpx

19 maja – DZIEŃ OTWARTY w PC Bemowo 1, Bielany, Centrum, Jabłonna, Mokotów i Ursus

W sobotę 19.05 o godz. 10.00 zapraszamy aż do 6 naszych przedszkoli. Zachęcamy do zapoznania się z atrakcjami, które przygotowaliśmy w tym dniu. Jest ich co niemiara, w każdej lokalizacji coś ciekawego: teatrzyk, wiejskie podwórko, baloniki, bańki mydlane, balonowe ZOO, Pszczółka Maja, brzuchomówca, dinozaury, koty i wiele, wiele innych.

Szczegółowy program dni otwartych 19 maja:

PC Bemowo 1 (ul. Lazurowa 67) – Spotkanie z Duetem JaHa

Tego dnia główną atrakcją zajęć będzie występ duetu JaHa. Dzieci i dorośli spróbują obudzić Królewnę Marudę i pokazać jej, że  szczęście i sens można odnaleźć w małych, prostych rzeczach. Będzie to wspaniała przygoda integrująca dzieci, dorosłych i aktorów. Nie zabranie śpiewu, tańca, rozmów i radosnej atmosfery.

W  drugiej części spotkania zaprosimy dzieci do zabaw muzyczno-ruchowych, oraz z chustą animacyjną. Dzięki zabawom  z ciastoliną i piankoliną  usprawnimy motorykę małą. Pamiątką z zajęć okaże się praca plastyczna wykonana z użyciem różnorodnych elementów.

PROMOCJA:  W TYM DNIU ZAPISY DO PRZEDSZKOLA BEZ OPŁATY WPISOWEJ!

PC Bielany (ul. Bajana 35) – Na wiejskim podwórku

 Tym razem wybierzemy się na wiejskie podwórko, na którym zapanował ogromny bałagan. Na prośbę zmartwionego gospodarza zbierzemy wspólnie siły i  pomożemy w opiece nad zwierzętami. Poznamy wygląd i zwyczaje zwierząt żyjących na wsi. Podczas zabaw logopedycznych zabierzemy się za porządki w stodole, a następnie rozwijając motorykę małą pozbieramy wszystkie jajka do kurnika. Aby na podwórku zrobiło się weselej zaśpiewamy wspólnie piosenkę, a także nakarmimy wszystkie zwierzątka. Na koniec przy pomocy rodziców wykonamy pracę plastyczną – krówkę. Nie zabraknie również zabaw z chustą.

PC Centrum (Rondo ONZ 1) – Balonowe ZOO

W tym dniu zapraszamy wszystkie przyszłe przedszkolaki na niezwykłą podróż do zaczarowanego ZOO, w którym czekać będzie wiele przygód. Wraz z Tygryskiem Leonem zaśpiewamy piosenkę o pięciu figlarnych małpkach, a Papuga Ara przyniesie kolorowe piórka, przy pomocy których wykonamy ćwiczenia oddechowe. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wykonania wybranego zwierzątka z kolorowych balonów. Dzieci wezmą także udział w pokazie baniek mydlanych, podczas których będą miały okazję podziwiać, jak zmieniają swoje kształty, dzielą się na mniejsze lub łączą w jedną ogromną bańkę. Spotkanie zakończymy wykonaniem pracy plastycznej przy użyciu kolorowych farb.

PC Jabłonna (ul. Przylesie 14) – Pszczółka Maja

W tym dniu nasze przedszkole odwiedzi Pszczółka Maja, która zaprosi dzieci na spacer po łące. Spróbujemy tam odszukać kolorowych kwiatków oraz posegregować je do odpowiednich koszyków, utrwalając tym samym znajomość kolorów. Maja nauczy nas piosenki i zabawy „Pszczółka śpi w ogrodzie” oraz opowie o swoich ulubionych przysmakach. Wspólnie z rodzicami stworzymy pszczeli ul oraz spróbujemy naśladować odgłosy, jakie wydają te owady, ćwicząc tym samym nasz aparat artykulacyjny. Odszukamy również ukrytych wśród sali przyjaciół Mai, czyli małych pszczółek, które przykleimy do ula. Wszelkie zabawy ruchowe mają na celu rozwijanie zwinności oraz koordynacji ruchowej dzieci. Podczas zajęć będziemy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach przyrodniczych, gdzie poznamy i oswoimy się z małymi zwierzątkami. Zwieńczeniem naszych zajęć adaptacyjnych będzie wykonanie pszczółki wykorzystując przy tym różne materiały i techniki plastyczne.

PC Mokotów (ul. Postępu 17B) – Zabawy z brzuchomówcą Piotrem Borutą

W tym dniu nasze przedszkole odwiedzi wyjątkowy gość brzuchomówca Piotr Boruta. Na twarzach milusińskich na pewno nie zabraknie uśmiechu. Spotkania z brzuchomówcą wywołują u dzieci wiele radości i pozytywnych emocji. Mają możliwość spotkania z aktorem wykonującym nietypową profesję. Biorąc udział w zabawach dramowych z elementami żonglerki, pantomimy i iluzji, dzieci rozwiną swoją wyobraźnię oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Nie zabraknie także zabaw integracyjnych z chustą animacyjną oraz zabaw  z ciastoliną kształtujących sprawność małych rączek. Na zakończenie zaprosimy dzieci do puszczania baniek mydlanych i zabaw muzyczno-ruchowych.

PROMOCJA:  W TYM DNIU ZAPISY DO PRZEDSZKOLA BEZ OPŁATY WPISOWEJ!

PC Ursus (ul. Rakietników 6)– Dinozaur Pimpuś

Tego dnia przyszłe przedszkolaki wspólnie z podróżniczką Moniką wyruszą w nieznane poszukując dinozaurów. Biorąc udział w zabawach muzyczno-ruchowych nauczymy się układu tanecznego do piosenki „Dinozaurem chciałem zostać”. Naśladując odgłosy tych dużych stworów, dzieci wezmą udział w zabawach emisyjnych. Poznamy piosenki i zabawy ruchowe, które kształtują wyobraźnię muzyczną, ekspresję ruchową i poczucie rytmu.  Każde z dzieci będzie miało również okazję ozdobić Dinozaura Pimpusia. Dodatkową atrakcją będą zajęcia poprowadzone przez Kocią Bawialnie Fiona, a głównymi bohaterami będą koty: orientalny, syjamski, europejski. Nie tak łatwo jest zrozumieć koty, jednak dzieci podczas zajęć spróbują poznać ich charakter i różne zachowanie. Podczas warsztatów zapoznamy również maluchy z listą codziennych obowiązków takich jak: karmienie, zabawa, a także sprzątanie.

Zapraszamy!

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Nauczyciele #CiuchciaTeam w roli aktorów 🧡

Nauczyciele #CiuchciaTeam Bielany w roli aktorów w przedstawieniu „Wiosenne kłopoty Smerfów”.   Z okazji pierwszych Dni Wiosny nasi nauczyciele z Pomarańczowej Ciuchci na Bielanach sprawili

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Weź udział wraz ze swoim dzieckiem w Dniu Otwartym w wybranej placówce Pomarańczowej Ciuchci.
👉🏻 Kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Do zobaczenia! 🧡