17 marca - DZIEŃ OTWARTY w PC Bemowo 1, Bielany, Józefosław i Ursus  - Aktualności - Pomarańczowa Ciuchcia – prywatne przedszkola i żłobki Warszawa
AKTUALNOŚCI Przedszkoli Pomarańczowa Ciuchcia

17 marca - DZIEŃ OTWARTY w PC Bemowo 1, Bielany, Józefosław i Ursus

W sobotę 17 marca o godz. 10.00 zapraszamy na dni otwarte do naszych  czterech przedszkoli.

 

Szczegółowy program dni otwartych 17 marca:

 

PC Bemowo 1 – Kraina zwierząt: „Warsztaty przyrodnicze”

Tego dnia odwiedzą nasze przedszkole zwierzęta domowe i egzotyczne. Swoją obecność zapowiedziały: kaczuszki, kurczaczki, króliczki jaszczurka oraz kameleon. Nasze maluchy dowiedzą się, czym żywią się zwierzątka, gdzie mieszkają i jak należy się nimi opiekować. Podczas sobotniego  spotkania będzie czas na  swobodną zabawę w kącikach zainteresowań, gdzie dzieci rozbudzą swoją wyobraźnię oraz kreatywność. Nie zabraknie zabaw z chustą animacyjną oraz ćwiczeń z wykorzystaniem ciastoliny doskonalących małą motorykę. Dużo radości i dobrego humoru dostarczą zagadki muzyczne oraz ćwiczenia gimnastyczne. Do zobaczenia! :)

PROMOCJA: Dla tych z Państwa, którzy podpiszą z nami umowę w dniu 17 marca, przygotowaliśmy specjalną ofertę - BRAK OPŁATY WPISOWEJ.

 

PC Bielany – Części ciała: zabawy muzyczno-ruchowe z jęz. angielskim

Tego dnia wspólnie z dziećmi będziemy wskazywać części ciała w języku angielskim przy rytmicznych zabawach muzyczno - ruchowych. Ponadto poznamy kwiaty, które jako pierwsze wyrastają na wiosnę, ich nazwy oraz kolory. Wspólnie będziemy klasyfikować przedmioty o odpowiednim kolorze oraz poznamy  zapach kwiatków, wykorzystując  do tego ćwiczenia i zabawy oddechowe. Nie zabraknie również zabaw ruchowych doskonalących motorykę dużą. Na koniec każdy mały przyrodnik wykona swojego kwiatka za pomocą kolorowej bibuły i foremki do muffinek.

 

PC Józefosław – Muzyczna podróż po świecie

Zajęcia zaczniemy od swobodnej zabawy w kącikach zainteresowań, dzięki którym pobudzana jest kreatywność i wyobraźnia dzieci, a także są to działania zachęcające do naśladowania i odgrywania ról dorosłych. Tego  dnia główną atrakcją będzie wizyta muzyków, którzy zaproszą wszystkich w daleką podróż pod przewodnictwem saksofonu. W ramach pracy plastycznej rozwijającej twórczość i sprawność manualną, każde dziecko wykona swoją grzechotkę, którą będzie mogło wykorzystać w trakcie muzycznej podróży. Ostatnia część naszego spotkania obejmować będzie, w zależności od warunków pogodowych, zabawy swobodne na sali gimnastycznej lub przedszkolnym placu zabaw.

 

PC Ursus –W kosmosie

Tego dnia dzieci wraz z Maćkiem wybiorą się w podróż po kosmosie. Poznają układ słoneczny oraz wszystkie planety jakie się tam znajdują. Wykonają wiele ciekawych doświadczeń i eksperymentów chemicznych oraz fizycznych, poznając tajemnice każdej z planet. Na koniec dzieci wykonają układ planetarny rozwijając swoją kreatywność. Dodatkową atrakcją będą zajęcia z Zumby Kids prowadzone przez naszą instruktorkę Panią Aleksandrę Nadaj. Zajęcia Zumby to szalona zabawa, porywająca muzyka, taniec oraz specjalnie przygotowane dla dzieci proste układy choreograficzne. Oprócz tego odbędzie się m.in.: malowanie twarzy, zabawy z balonami, tańce do znanych dziecięcych utworów, zabawy w basenie z kulkami. Miłym akcentem kończącym nasze spotkanie będzie słodki poczęstunek.

 

Zapraszamy!