16 lutego - DZIEŃ OTWARTY w PC Bemowo 2, PC Józefosław i PC Pruszków  - Aktualności - Pomarańczowa Ciuchcia – prywatne przedszkola i żłobki Warszawa
AKTUALNOŚCI Przedszkoli Pomarańczowa Ciuchcia

16 lutego - DZIEŃ OTWARTY w PC Bemowo 2, PC Józefosław i PC Pruszków

W sobotę 16.02 o  godz. 10.00 zapraszamy na dni otwarte do naszych kolejnych trzech przedszkoli. Oto szczegółowy program zajęć w tym dniu:

 

PC Bemowo 2 (ul. Urbanowicza 23B)– Bal karnawałowy „W Krainie Lodu” 

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na wyjątkowe spotkanie. W tym dniu w naszym przedszkolu odbędzie się bal karnawałowy. Wspólnie przeniesiemy się do bajkowej Krainy Lodu. Naszymi przewodnikami będą Lodowa Królowa i Śnieżynka. Razem z nimi dzieci wezmą udział w wesołych zabawach i konkursach. Będziemy poszukiwać ukrytych w sali śnieżynek, kształtując przy tym motorykę małą i spostrzegawczość, a także usprawniać aparat artykulacyjny, bawiąc się bańkami mydlanymi. Podczas balu maluszki będą miały okazję zatańczyć w rytm największych przebojów karnawałowych, rozwijając tym samym motorykę dużą, koordynację ruchową oraz poczucie rytmu. Na zakończenie stworzymy wspólny zimowy pejzaż, a także zatańczymy z gwiazdami. Zapraszamy do wspólnej zabawy w strojach karnawałowych.

 

PC Józefosław – Zabawy z językiem angielskim 

Na początku spotkania każde dziecko będzie miało okazję wybrać wesołego wróbelka ze swoim imieniem, który będzie mu towarzyszył podczas zajęć. Następnie maluszki będą miały okazję do swobodnych zabaw w kącikach kreatywnego działania rozwijających wyobraźnię i sprawność manualną. Główną atrakcją spotkania będzie wizyta Wróbelka Elemelka, który zaprosi dzieci do wesołych zabaw w języku angielskim. Nie zabraknie zagadek, zabaw muzycznych z instrumentami, wspólnego śpiewania i zabaw tanecznych. Na zakończenie swojej wizyty wróbelek poprosi dzieci o wykonanie jego portretu z dostępnych materiałów plastycznych: kółek origami, kleju, drucików kreatywnych. Ostatnim etapem spotkania będą wesołe zabawy z chustą animacyjną oraz zabawy na kształtkach rozwijające dużą motorykę i koordynację ruchową.

 

PC Pruszków – Bal karnawałowy  "W Krainie kolorowych wróżek" 

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na wyjątkowe spotkanie. W tym dniu w naszym przedszkolu odbędzie się bal karnawałowy. Wspólnie wyruszymy w niesamowitą podróż do Kolorowej Krainy, gdzie rozbrzmiewać będą wesołe piosenki i karnawałowe rytmy. Naszymi przewodnikami będą Kolorowe Wróżki, które poproszą dzieci o pomoc w uwolnieniu spod czarów Czarnej Wiedźmy. Oswobodzone Wróżki zaproszą dzieci do wesołych zabaw z balonami i bańkami mydlanymi. Rozpocznie się bal, podczas którego maluszki będą miały okazję tańczyć w rytm przebojów karnawałowych z całego świata, rozwijając tym samym motorykę dużą, koordynację ruchową oraz poczucie rytmu. Nie zabraknie również bajkowych czarów i zagadek. Na pamiątkę naszej wspólnej zabawy wykonamy karnawałowe maski, które ozdobimy cekinami, brokatem oraz kolorowymi piórkami. Mile widziane będą przebrania dla dzieci, dobry humor i uśmiech na twarzy. Do zobaczenia!

 

Zapraszamy!