fbpx

14 września – Warszawskie Dni Rodzinne w Pomarańczowej Ciuchci

Jesteśmy partnerem imprezy! W sobotę 14 września zapraszamy do naszych 5 placówek (Bemowo 2, Białołęka, Bielany, Mokotów i Włochy) na bezpłatne zajęcia adaptacyjne połączone z ciekawymi warsztatami edukacyjnymi. Zaczynamy o 10.00.

Oto szczegóły wszystkich zajęć w ramach Warszawskich Dni Rodzinnych 2019:

Godz. 12.00 – 14.00:

PC Bemowo 2 (ul. Kaliskiego 23B) – Zaczarowany ogród 

W tym dniu nasze przedszkole zamieni się w „Zaczarowany Ogród”. Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie z wężem, „gadającą papugą” i artystami cyrkowymi, którzy zaprezentują nam pokaz żonglerki i sztuczki magiczne. Podczas spotkania dzieci będą miały okazje zamienić się w dzikie zwierzęta, spotkać się oko w oko z prawdziwą kobrą i własnoręcznie zrobić owocowe węże. Nie zabraknie również zabaw muzyczno-ruchowych i szaleństwa z chustą animacyjną. Dodatkową atrakcją będzie skręcanie balonów oraz łapanie wielkich baniek mydlanych.

Godz. 10.00 – 12.00

PC Białołęka (ul. Brzozowy Zagajnik 7) – Złota jesień

Czy kiedyś spotkaliście spacerującą po okolicy złotą jesień? Jeśli nie – serdecznie zapraszamy na nasze zajęcia. Wiemy ze sprawdzonego źródła, że 14 września będzie przechadzać się w okolicy naszego przedszkola. Wiemy też, że będzie potrzebowała  pomocy w poszukiwaniu zaginionego koszyka pełnego jesiennych darów, który jest jej niezbędny, aby mogła w końcu zapanować na świecie. W programie m.in:

– doświadczenia z ważeniem i mierzeniem,

– eksperymenty z kroplami deszczu,

– kreatywne zajęcia plastyczne,

– zabawy muzyczno-ruchowych i szaleństwa z chustą animacyjną Klanzy

– tor przeszkód. 

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

 PC Bielany (ul. Bajana 35) –Poszukiwacze Złotego Klucza Nauki

W tym dniu czeka na nas moc atrakcji. Pierwszą z nich będzie piknik naukowy, w czasie którego weźmiemy udział w podchodach, poszukując złotego klucza nauki. Dowiemy się, co to jest ciecz newtonowska, połączymy atrament z wodą ciepłą i zimną, wykonamy eksperyment z lampą olejną, a także magiczną tęczę ze skitelsów i mleka. Dla miłośników ruchu przygotowaliśmy warsztaty Zumba Kids oraz minidisco. Dodatkową atrakcją będą warsztaty „jubilerskie” oraz pokaz baniek mydlanych. Nie zabraknie też uwielbianego przez dzieci toru przeszkód i zabaw z chustą animacyjną.

PC Mokotów (ul. Postępu 17B, Adgar Plaza B) – Warsztaty kulinarne i eksperymenty z suchym lodem 

W tym dniu czeka na nas wiele niespodzianek. W pierwszej części spotkania weźmiemy udział w warsztatach kulinarnych, w trakcie których mali kucharze zapoznają się procesem powstawania miodu oraz samodzielnie przygotują wafelki miodowe. Kolejną atrakcją będą „mroźne” eksperymenty. Zamienimy się w naukowców i zbadamy tajemniczą substancję o niezwykłych właściwościach. W kilka sekund sprawimy, że kwiatek stanie się kruchy jak wafelek i przyrządzimy pyszne lody! Niewątpliwą radość w tym dniu dostarczy również dzieciom malowanie twarzy oraz pokonywanie toru przeszkód. Na zakończenie spotkania wykonamy Balonową Lamę, którą maluszki będą mogły zabrać ze sobą do domu.

PC Włochy (ul. Śląska 36) – Cyrkowe zabawy 

W tym dniu nasze przedszkole odwiedzi Cyrk Pomponi, a wraz z nim zawita do nas klaun, iluzjonista oraz egzotyczne węże. Dzieci będą miały okazję zobaczyć akrobatyczne ewolucje, magiczne sztuczki oraz pokaz żonglerki, które cieszą się zawsze wielkim uznaniem wśród najmłodszej publiczności. Po pokazie zaprosimy maluszki do zabaw integracyjnych z chustą animacyjną, wspólnego śpiewania piosenek oraz muzykowania na instrumentach perkusyjnych. Tego dnia nie zabraknie również zabaw paluszkowych i sensorycznych oraz zabaw ruchowych na torze przeszkód. Na zakończenie spotkania – dbając o rozwój inwencji twórczej i wyobraźni dzieci – maluszki wykonają pracę plastyczną „Królik w kapeluszu” z wykorzystaniem pomponów i kółek origami.

ZAPRASZAMY!

WAŻNE: Ze względu na Warszawskie Dni Rodziny na zajęcia obowiązują zapisy  pod numerem telefonu lub na adres mailowy danej placówki.

______________________

BĘDZIEMY TEŻ W TYM DNIU w godz. 12-17 na Pikniku Warszawskich Dni Rodzinnych  – Błonia PGE Narodowego (teren między Al. Zieleniecką a stacją PKP Warszawa Stadion).

Zapraszamy do naszego stoiska!

Oto program zajęć podczas pikniku na Błoniach PGE Narodowego – stoisko Pomarańczowej Ciuchci:
 

  12.30 – 13.00  „Tajemnice wulkanów” – warsztaty naukowe dla dzieci

Kto z nas nie chciałby zajrzeć do wnętrza wulkanu? Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Uczestnicy warsztatów nie tylko dowiedzą się, co sprawia, że wulkany wybuchają, ale samodzielnie zbudują własny wulkan i doprowadzą do jego erupcji. Drodzy Rodzice! Nie martwcie się – lawa nie będzie parzyć 😉

13.00 – 13.30 „U nas jest wesoło”

– zabawy swobodne i animowane przez nauczycieli przedszkola (kąciki zainteresowań, zabawy z chustą animacyjną, wspólne śpiewanie piosenek oraz muzykowanie, zabawy paluszkowe i sensoryczne)

13.30 – 14.15 „Co zamiast kary? – czyli pozytywnie o wychowaniu” – warsztaty dla rodziców przedszkolaków

Drodzy Rodzice, czy kiedykolwiek zdarzyło się Wam ukarać dziecko? Jak się czuliście – czy mieliście poczucie winy lub przegranej? Czy przypadkiem zastosowana kara nie przyniosła długofalowego skutku, a niepożądane zachowania powtarzały się?  Jeśli na przynajmniej dwa z tych pytań odpowiedzieliście: TAK – to są warsztaty dla Was. Zapraszamy na spotkanie z edukatorem Pozytywnej Dyscypliny.

14.15 – 14.45 „U nas jest wesoło”

–zabawy swobodne i animowane przez nauczycieli przedszkola (kąciki zainteresowań, zabawy z chustą animacyjną, wspólne śpiewanie piosenek oraz muzykowanie, zabawy paluszkowe i sensoryczne)

14.45 – 15.30 „Zwierzątkowo” – warsztaty przyrodnicze z małymi żywymi zwierzątkami

Dzieci uwielbiają zwierzęta! Niektóre mają cztery a inne dziesięć nóg,

niektóre – łuskę, a jeszcze inne futerko. Dzieci będą obserwowały różnice między zwierzaczkami i nauczą się je klasyfikować na odpowiednie gromady zwierząt. A przede wszystkim będzie to okazja, aby je zobaczyć, pogłaskać lub przytulić.

15.30 – 16.00  „U nas jest wesoło”

–zabawy swobodne i animowane przez nauczycieli przedszkola (kąciki zainteresowań, zabawy z chustą animacyjną, wspólne śpiewanie piosenek oraz muzykowanie, zabawy paluszkowe i sensoryczne)

16.00 – 16.30  „Wrzosowy zawrót głowy” – warsztaty plastyczno-ogrodnicze

Czy wiecie, że Celtowie uważali, iż wrzos włożony pod poduszkę sprowadza prorocze sny? My zamiast tego proponujemy dzieciom samodzielne zasadzenie wrzosów, które poprzedzimy kreatywnym zdobieniem doniczek. Liczymy na to, że pielęgnowane potem w domach roślinki będą prawdziwą jesienną ozdoba dziecięcych pokoi.

16.30 – 17.00  „U nas jest wesoło”

–zabawy swobodne i animowane przez nauczycieli przedszkola (kąciki zainteresowań, zabawy z chustą animacyjną, wspólne śpiewanie piosenek oraz muzykowanie, zabawy paluszkowe i sensoryczne)

CZEKAMY NA WAS! 🙂

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Nauczyciele #CiuchciaTeam w roli aktorów 🧡

Nauczyciele #CiuchciaTeam Bielany w roli aktorów w przedstawieniu „Wiosenne kłopoty Smerfów”.   Z okazji pierwszych Dni Wiosny nasi nauczyciele z Pomarańczowej Ciuchci na Bielanach sprawili

Aktualności

Targi EXPO Our Kids

Pomarańczowa Ciuchcia i Gaudeamus na EXPO Szkół Niepublicznych Our Kids 2024! Wybór odpowiedniej szkoły, przedszkola lub żłobka to jedna z najważniejszych decyzji w życiu rodziny.

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Weź udział wraz ze swoim dzieckiem w Dniu Otwartym w wybranej placówce Pomarańczowej Ciuchci.
👉🏻 Kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Do zobaczenia! 🧡