fbpx

12 maja – DZIEŃ OTWARTY w PC Białołęka, Józefosław, Pruszków i Wilanów

W sobotę 12.05 o g. 10.00 zapraszamy na dni otwarte do naszych 4 przedszkoli. Na Białołęce będą to anglojęzyczne zajęcia z owocami w tle. W Józefosławiu odwiedzą nas żywe zwierzątka. W Pruszkowie pobawimy się w wiejskie podwórko, a na Wilanowie udamy się do dżungli z naszym anglistą.

Szczegółowy program dni otwartych 12 maja:

PC Białołęka (ul. Brzozowy Zagajnik 7) – English Day: Owocowa kraina

„Kto chce być silny i zdrowy jak ryba, musi owoce jeść i warzywa”. Podczas tego spotkania postaramy się uświadomić maluchom, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Z pomocą rodziców przygotujemy pyszną i niezwykle zdrową sałatkę owocową. Podczas wspólnych zabaw z doktorem Zdrówko, który będzie mówił tylko w języku angielskim, dzieci dowiedzą się, czym są witaminy oraz gdzie możemy je znaleźć. Powtórzymy kolory owoców oraz postaramy się nauczyć krótkiej piosenki w języku angielskim. Nie zabraknie  ulubionych zabaw ruchowych przy dziecięcej  muzyce. Na koniec wykonamy „owocową” pracę plastyczną. Oprócz powyższych atrakcji czekać nas będzie wiele innych niespodzianek, na które bardzo serdecznie zapraszamy.

PC Józefosław (ul. Ogrodowa 20B) – Zwiastuny wiosny

Tego dnia odwiedzą nasze przedszkole zwierzęta domowe i egzotyczne. Swoją obecność zapowiedziały: kaczuszki, kurczaczki, króliczki. Nasze maluchy dowiedzą się czym żywią się zwierzątka, gdzie mieszkają i jak należy się nimi opiekować. Podczas sobotniego  spotkania będzie czas na  swobodną zabawę w kącikach zainteresowań, gdzie dzieci rozbudzą swoją wyobraźnię oraz kreatywność. Nie zabraknie zabaw z chustą animacyjną oraz ćwiczeń z wykorzystaniem ciastoliny doskonalących małą motorykę. Dużo radości i dobrego humoru dostarczą zagadki muzyczne oraz ćwiczenia gimnastyczne. Do zobaczenia! 🙂

PC Pruszków (ul. Gałczyńskiego 31) – Na wiejskim podwórku

Swobodna zabawa jest niezwykle ważna dla pobudzenia dziecięcej wyobraźni, dlatego na początku spotkania dzieci będą rozwijały swoje zainteresowania w kącikach tematycznych. W dalszej kolejności zaproponujemy zabawy paluszkowe, gdyż sprawność rąk jest jedyną ścieżką dojścia dziecka do samoobsługi. Zgodnie z tematem naszego spotkania zaprosimy dzieci na wiejskie podwórko. Dowiemy się, kto mieszka w kurniku, stajni i chlewiku. Porozmawiamy poprzez ćwiczenia logopedyczne w języku wiejskich zwierząt. A w zabawach rytmiczno-ruchowych sprawdzimy czy wygodniej chodzi się na dwóch, czy na czterech nogach. W ramach warsztatu plastycznego i ćwiczenia wrażliwości artystycznej wykonamy Świnkę Chrum. W ostatniej części spotkania wybierzemy się na plac zabaw lub na kształtkowy tor przeszkód, by rozwijać sprawność fizyczną, która wpływa na ogólny rozwój dziecka.

PC Wilanów (ul. Vogla 11) – W dżungli

Zabierzemy wszystkie dzieci w podróż do dzikiej dżungli, aby spotkać tam równie dzikie zwierzęta! Porozmawiamy z nimi za pomocą ćwiczeń ortofonicznych i oddechowych. Podczas przedzierania się przez gęstwinę roślin spotka nas mnóstwo ciekawych przygód, dzięki którym będziemy mogli rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową oraz motorykę dużą. Ale nie będziemy sami! Naszym przewodnikiem stanie się Pani Magda, nauczyciel anglista, która wraz z językiem angielskim będzie nam towarzyszyć we wszystkich przygodach.

Zapraszamy!

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Nauczyciele #CiuchciaTeam w roli aktorów 🧡

Nauczyciele #CiuchciaTeam Bielany w roli aktorów w przedstawieniu „Wiosenne kłopoty Smerfów”.   Z okazji pierwszych Dni Wiosny nasi nauczyciele z Pomarańczowej Ciuchci na Bielanach sprawili

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Weź udział wraz ze swoim dzieckiem w Dniu Otwartym w wybranej placówce Pomarańczowej Ciuchci.
👉🏻 Kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Do zobaczenia! 🧡