fbpx

11 maja – DZIEŃ OTWARTY w PC Bemowo 2, Bielany i Józefosław

W sobotę 11 maja o 10.00 zapraszamy do naszych trzech przedszkoli. A oto szczegółowy program zajęć w tym dniu:

PC Bemowo 2 (ul. Urbanowicza 23B)– „Warsztaty przyrodnicze”

W tym dniu dzieci będą miały okazję podziwiać na żywo różne gatunki zwierząt. Z pewnością niezapomnianym przeżyciem będzie przytulanie mięciutkiego króliczka, głaskanie kolczastego jeża, trzymanie na rączkach puszystego kurczaczka. Maluszki będą mogły zaobserwować różnice między zwierzętami i nauczą się je klasyfikować do odpowiedniej gromady. Dowiedzą się, jak opiekować się zwierzątkami, co lubią jeść, czy lubią spać w dzień oraz czy głaskanie jest dla nich przyjemne. W drugiej części spotkania zaprosimy dzieci do wesołych aktywności muzyczno-ruchowych. Nie zabraknie również zabaw integracyjnych z chustą animacyjną oraz wspólnego śpiewania piosenek. Zapraszamy!

PC Bielany (ul. Bajana 35) – „Warsztaty przyrodnicze”

Spotkanie ze zwierzętami jest zawsze dla dzieci wspaniałym, pełnym radości i uśmiechu przeżyciem. Tego dnia odwiedzą nas różne gatunki zwierząt. Dowiemy się wielu ciekawostek na ich temat. Porozmawiamy o tym, gdzie mieszkają, co jedzą i jak spędzają czas, poszerzając przy tym wiedzę o otaczającym nas świecie. Z pewnością niezapomnianym przeżyciem będzie przytulanie mięciutkiego króliczka, dotykanie twardego pancerza żółwia oraz głaskanie jaszczurki. Maluszki będą mogły zaobserwować różnice między zwierzętami i nauczą się je klasyfikować do odpowiedniej gromady. W drugiej części spotkania zaprosimy dzieci do wesołych zabaw z chustą animacyjną i wspólnego śpiewania piosenek. Nie zabraknie również aktywności plastycznej. Wykonamy króliczka, którego każdy maluszek zabierze jako pamiątkę do domu.

PC Józefosław (ul. Ogrodowa 20B)– „Budzenie Królewny Marudy”

Nasze spotkanie rozpoczniemy od zabaw w kącikach zainteresowań. Dzięki nim dziecko rozwija swoją samodzielność, kreatywność, poznaje najbliższe otoczenie. Następnie zaprosimy wszystkich uczestników do wspólnego przywitania się oraz zabaw paluszkowych w kole. Po powitaniu wszyscy udamy się na spotkanie z aktorami Duetu Jaha i obejrzymy przedstawienie pt. „Budzenie Królewny Marudy”. Będzie to interaktywna zabawa, w czasie której dzieci będą próbować obudzić Królewnę Marudę i pokazać jej, że szczęście i sens są w małych, prostych rzeczach. Śpiew, taniec, rozmowy i radosna atmosfera towarzyszyć nam będą podczas całego przedstawienia. Dzięki zastosowanej w spektaklu technice dramy pedagogicznej dzieci będą miały okazję wcielać się w bajkowe role i dzięki temu przełamywać swoją nieśmiałość i integrować się z rówieśnikami. Ostatnia część naszego spotkania obejmować będzie, w zależności od warunków pogodowych, zabawy swobodne na sali gimnastycznej lub przedszkolnym placu zabaw.

Zapraszamy! 🙂

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Nauczyciele #CiuchciaTeam w roli aktorów 🧡

Nauczyciele #CiuchciaTeam Bielany w roli aktorów w przedstawieniu „Wiosenne kłopoty Smerfów”.   Z okazji pierwszych Dni Wiosny nasi nauczyciele z Pomarańczowej Ciuchci na Bielanach sprawili

Aktualności

Targi EXPO Our Kids

Pomarańczowa Ciuchcia i Gaudeamus na EXPO Szkół Niepublicznych Our Kids 2024! Wybór odpowiedniej szkoły, przedszkola lub żłobka to jedna z najważniejszych decyzji w życiu rodziny.

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Weź udział wraz ze swoim dzieckiem w Dniu Otwartym w wybranej placówce Pomarańczowej Ciuchci.
👉🏻 Kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Do zobaczenia! 🧡