9 marca – DZIEŃ OTWARTY w PC Bemowo 1, Bielany, Jabłonna i Mokotów

W sobotę 9 marca o godz. 10.00 zapraszamy na dni otwarte do naszych 4 przedszkoli. Oto szczegółowy program zajęć:

PC Bemowo 1 (ul. Lazurowa 67) – Królewna Różyczka 

Tego dnia zaprosimy naszych najmłodszych widzów na teatrzyk pt. „Księżniczka Różyczka”. Podczas przedstawienia dzieci udadzą się do pięknego Różowego Królestwa. Poznają zapominalską Wróżkę, nieśmiałego Pazia, Smoka jarosza i oczywiście księżniczkę Różyczkę. Jakie przygody czekają tytułową bohaterkę? Czy wszystkie smoki naprawdę są groźne? Czy Różowe Królestwo jest prawdziwe? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź podczas niezwykłego spektaklu. Będzie mnóstwo śpiewu, tańca i radosnej atmosfery. Na zakończenie bajkowych przygód każdy będzie mógł pogłaskać przyjaznego smoka, a także zrobić sobie z nim zdjęcie. Po spektaklu zaprosimy dzieci do wesołych zabaw z chustą animacyjną rozwijających koordynację ruchową oraz motorykę dużą.

PC Bielany (ul. Bajana 35) – Tajemnice dżungli: zabawy z językiem angielskim 

Na początku spotkania maluszki będą miały okazję rozwijać swoją kreatywność i wyobraźnię, bawiąc się swobodnie w kącikach kreatywnego działania. Następnie zaprosimy wszystkich uczestników do wesołych zabaw w języku angielskim, podczas których będziemy zgłębiać tajemnice dżungli. Każde dziecko wybierze własne afrykańskie zwierzątko, które będzie mu towarzyszyć podczas wszystkich zabaw. Przemierzając dżunglę, maluszki zapoznają się z anglojęzycznymi nazwami zwierząt, spróbują naśladować głosem i ruchem egzotycznych gości. Podczas wędrówki nie zabraknie również wspólnego śpiewania w języku angielskim oraz muzykowania na instrumentach perkusyjnych. Na pamiątkę wyprawy wykonamy postać króla wszystkich dzikich zwierząt – lwa, doskonaląc przy tym zdolność odwzorowywania i spostrzegawczość. Na zakończenie spotkania zaprosimy dzieci do wesołych zabawy z chustą animacyjną oraz zabaw ruchowych na kształtkach rozwijających dużą motorykę oraz zmysł równowagi.

PC Jabłonna (ul. Przylesie 14) – Marcowe kaprysy

W tym dniu podczas zajęć dominować będą muzyczne atrakcje, które zapewni nam instruktor zajęć dodatkowych prowadzący w naszym przedszkolu zajęcia z rytmiki z elementami orkiestry dziecięcej. Na początku spotkania zaprosimy wszystkie małe przedszkolaki na wielkie marcowe gotowanie. Wspólnie wybierzemy się w podróż, podczas której będziemy mieli okazję pozbierać wszystkie pogodowe składniki i przyrządzić z nich prawdziwą marcową pogodę. W rytmie piosenki „Maszeruje Wiosna” spróbujemy wspólnie odtańczyć wiosenny taniec z wykorzystaniem kolorowych chust cyrkowych oraz piłeczek. Podczas zajęć będziemy również mieli okazję aktywnie uczestniczyć w wiosennym koncercie, muzykując na instrumentach perkusyjnych: grzechotkach, janczarach, bębenkach, trójkątach oraz cymbałkach. Zabawa ta nie tylko pomoże nam w kształtowaniu słuchu muzycznego i poczucia rytmu, ale także rozwinie umiejętność reagowania na zmiany tempa i dynamiki utworów muzycznych. Przy akompaniamencie wiosennych piosenek wykonamy pracę plastyczną pt.: „Tulipan”, odbijając na papierze własne rączki pomalowane farbą. Taka forma aktywności plastycznej wspaniale rozwija zmysł dotyku, daje możliwość doświadczania różnych faktur i konsystencji.

PC Mokotów (ul. Postępu 17B)  – Królik Maciek mówi po angielsku 

W tym dniu zaprosimy dzieci do wesołych zabaw w języku angielskim, które poprowadzi wykwalifikowany lektor języka angielskiego oraz gość specjalny – Królik Maciek. Na początku spotkania zwiedzimy zaczarowaną spiżarnię Królika Maćka. Poznamy nazwy angielskie warzyw i owoców, z których następnie przygotujemy zdrową sałatkę. Podczas degustacji przygotowanej przekąski będziemy wykonywać ćwiczenia buzi i języka usprawniające aparat artykulacyjny. Następnie Królik Maciek zaprosi nas do udziału w jego ulubionych zabawach muzyczno-ruchowych, których celem będzie rozwijanie koordynacji ruchowej oraz ogólnej sprawności fizycznej. Będziemy radośnie śpiewać, tańczyć i muzykować na instrumentach perkusyjnych. Dbając o rozwój społeczny i emocjonalny dzieci, Maciek zaprosi nas również do zabaw integracyjnych z chustą animacyjną. Na zakończenie spotkania wykonamy dla królika jego portret z kółek origami.

W tym dniu obowiązuje oferta  specjalna: przy zapisie dziecka do grupy przedszkolnej oferujemy zniżkę 50 % na zajęcia dodatkowe przez 2 miesiące.

Zapraszamy!

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 

Miło nam poinformować, że wszystkie przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia dołączyły do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymały dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami