25 maja – DNI OTWARTE w PC Białołęka, Jabłonna i Ursus

W sobotę 25 maja w godz. 10.00-12.00  zapraszamy na dni otwarte do naszych kolejnych przedszkoli. Na Białołęce i w Jabłonnie będą to warsztaty naukowe i eksperymenty z suchym lodem. W Ursusie zaprosimy na zajęcia zumby oraz pokaz dużych baniek mydlanych. A oto szczegółowy program zajęć:

PC Białołęka – Warsztaty naukowe 

Serdecznie zapraszamy wszystkie maluszki na wielkie eksperymentowanie. Tematem przewodnim spotkania będzie „Suchy lód”. W tym dniu zamienimy się w prawdziwych naukowców i za pomocą efektownych eksperymentów wspólnie wyczarujemy magiczny świat. Stworzymy białą, gęstą mgłę, pękającą pianę oraz ogromną bańkę mydlaną. Poznamy również tajniki gazowanych napojów. Nasze eksperymenty z pewnością zaciekawią każdego małego naukowca. W drugiej części spotkania weźmiemy udział w zabawach integracyjnych z chustą animacyjną,  zatańczymy do piosenki „Fale dwie” oraz zrobimy kolorowy deszczyk piłeczek. Na zakończenie naszego spotkania wykonamy pracę plastyczną pt.: „Magiczna fiolka”. Przy rytmach znanej dzieciom piosenki „Tęcza cza cza” stworzymy kolorowy obraz w menzurce z wykorzystaniem folii, farb paluszkowych, bibuły i cekinów.

PC Jabłonna – Wielkie eksperymentowanie 

Tematem przewodnim spotkania będzie „Suchy lód”. W tym dniu zamienimy się w prawdziwych naukowców i za pomocą efektownych eksperymentów wspólnie wyczarujemy magiczny świat. Stworzymy białą, gęstą mgłę, pękającą pianę oraz ogromną bańkę mydlaną. Sprawimy, że nawet metalowe łyżki zapiszczą! Poznamy również tajniki gazowanych napojów. Nasze eksperymenty z pewnością zaciekawią każdego małego naukowca. W drugiej części spotkania weźmiemy udział w zabawach integracyjnych z chustą animacyjną,  zatańczymy do piosenki „Fale dwie” oraz zrobimy kolorowy deszczyk piłeczek. Na zakończenie naszego spotkania wykonamy pracę plastyczną pt.: „Magiczna fiolka”. Przy rytmach znanej dzieciom piosenki „Tęcza cza cza” stworzymy kolorowy obraz w menzurce z wykorzystaniem folii, farb paluszkowych, bibuły i cekinów.

PC Ursus – Zajęcia zumby i zabawy z bańkami mydlanymi 

Na początku spotkania przywita nas Pani Tęcza i zabierze nas w podróż do swojej wielobarwnej krainy. Poznamy tam kolory podstawowe i podczas eksperymentowania z nimi będziemy odkrywać kolory pochodne. Pani Tęcza zaprosi nas również do zabaw integracyjnych z chustą animacyjną i zabaw tanecznych z kolorowymi szarfami. W drugiej części spotkania odbędą się zajęcia taneczne Zumby prowadzone przez naszą instruktorkę Aleksandrę Nadaj. Będziemy tańczyć z różnorodnymi rekwizytami i wcielać się w zabawne postacie, rozwijając przy tym poczucie rytmu i koordynację ruchową. Kolejną atrakcją spotkania będzie zamykanie dzieci w bańce mydlanej, co z pewnością spodoba się wszystkim maluchom i przysporzy im dużo radości. Oprócz tego w programie m.in. malowanie twarzy, zabawy z balonami, tańce do znanych dziecięcych utworów, zabawy w basenie z kulkami. Miłym akcentem na zakończenie będzie słodki poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy!

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 

Miło nam poinformować, że wszystkie przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia dołączyły do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymały dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami